Jaké nabídky přišly od ostatních obchodníků v souvislosti s vyhlášením ukončení činnosti BrokerJetu?


29. 07. 2015  00:41     Zdeněk Bubák (poplatkozrout.cz)     komentáře (0)

BrokerJet České spořitelny k 30. listopadu 2015 ukončí svou činnost a jeho dosavadní klienti budou nuceni otevřít si účet u nového obchodníka. Vybrat si mohou z několika možností: Buď přestoupí k partnerské Saxo Bank, převedou své portfolio do nové služby Investiční makléř ČS, nebo přejdou k jinému obchodníkovi.

Jaké nabídky přišly od ostatních obchodníků v souvislosti s vyhlášením ukončení činnosti BrokerJetu?
Přestup je však zpoplatněn 900 Kč za každý ISIN (titul). Na tuto situaci začali reagovat ostatní obchodníci s cennými papíry a nabízejí současným klientům BrokerJetu různé výhody.

BrokerJet, online platforma pro obchodování, končí po dvanácti letech svou činnost. Důvodem je nízký počet aktivních uživatelů. Klienti se proto musí do konce listopadu rozhodnout, jak se svým portfoliem naloží. V případě, že nebudou chtít využít ani jedné ze dvou oficiálně nabízených možností, zbývá jim jen jediné - prodat své portfolio a samozřejmě uhradit poplatky s ním spojené, nebo převést své portfolio k jinému obchodníkovi. Tento krok je však zpoplatněn 900 Kč za každý ISIN. Nabízené možnosti klientům dost svazují ruce a nutí je vynakládat další prostředky.Jaké společnosti zareagovaly na skutečnost, že obchodník s cennými papíry BrokerJet, který založila Česká spořitelna, k 30. listopadu 2015 ukončí svou činnost? Přinášíme vám přehled doposud známých nabídek.

Převod ke společnosti CYRRUS bez rozprodání portfolia nebo 3 měsíce zdarma

CYRRUS uhradí za klienta, který k němu přesune své aktivity od BrokerJetu, převod celého portfolia bez nutnosti rozprodání a placení poplatků za přestup, nebo nabídne 3 měsíce služby Investiční strategie zdarma. Tato společnost z Brna, která je největším mimopražským obchodníkem, za klienta tedy uhradí převodní poplatky. „Řídíme se krédem, že naši klienti mají vydělávat, a nikoliv jen obchodovat. Každý rok se ukazuje, že výkon klientských portfolií v Investičních strategiích je mnohem vyšší než těch, kteří přes nás obchodují sami. Pro klienty BrokerJetu je to skvělá příležitost, jak zkusit něco jiného,“ dodává k nabídce Jiří Loubal, ředitel CYRRUS.

DEGIRO nabízí obchodování bez poplatků

Holandský online broker DEGIRO, který se prohlašuje za nejlevnějšího brokera na českém trhu, na zprávu o ukončení činnosti BrokerJetu reagoval zrušením poplatků pro trhy v USA a Německu, a to pro všechny nové klienty po celé léto, tj. od 14. července do konce srpna. DEGIRO doufá, že tímto krokem dokáže přilákat právě klienty končícího BrokerJetu.„Tato nabídka je skutečně výjimečná, nicméně i naše běžné poplatky jsou hluboko pod úrovní poplatků Saxo Bank na jakémkoli trhu, a to až o 96 %. Proto by investoři měli zvážit prodej svých aktiv a jejich opětovný nákup, který se jim ve výsledku vyplatí více než časově náročný převod portfolia,“ říká Jan Brabec, mluvčí společnosti DEGIRO pro Českou republiku. „Takto ušetřené finance budou kvůli vysokým poplatkům u Saxo Bank ztraceny během jednoho až dvou obchodů. Naše poplatky zůstanou nízké navždy,“ dodává Jan Brabec.

Pokud má vaše společnost nabídku pro klienty končícího BrokerJetu, napište nám, my ji zde zveřejníme.

Novinka od Fio banky - žádost o úvěr na obchodování s cennými papíry online

Fio banka zavádí novou investiční smlouvu, která klientům následně umožní žádat o úvěr na obchodování s cennými papíry přímo online v aplikaci e-Broker. Banka zároveň nově nabízí úvěr na obchodování bez poplatků za přistavení.

Největší online broker v ČR - Fio banka - přichází s novinkou pro investiční klienty. Od 14.7.2015 jim nabízí novou investiční smlouvu, která přinese podle banky některá vylepšení. Tím hlavním je možnost žádat o úvěr na obchodování s cennými papíry bez nutnosti návštěvy pobočky přímo v investiční aplikaci e-Broker. Spolu s tím vstupuje v platnost také možnost založit si online další obchodní účty, ať už standardní nebo pro obchodování s futures či s marginem, ke svému stávajícímu účtu.

Inovovanou investiční smlouvu však musí noví klienti podepsat na některé z poboček Fio banky. Založí si zde zdarma svůj obchodní účet a další úkony jako je samotné investování, žádost o margin či zakládání dalších obchodních účtů mohou provádět přes internet.

Fio banka v souvislosti s novou smlouvou vylepšuje také svou poplatkovou politiku a nabízí klientům úvěr na obchodování bez poplatků za přistavení a sjednocuje úrokové sazby, které u tarifu Investor pro margin v korunách, dolarech i eurech nově činí 8,5 % p. a.

Přehled slev k základní úrokové sazbě pro úvěry na obchodování s investičními nástroji poskytnuté na základě nové rámcové investiční smlouvy:

Průměrné čerpání úvěru v kalendářním měsíci Sleva v %


nad 3 000 000 Kč 0,25 %
nad 6 000 000 Kč 0,50 %
nad 15 000 000 Kč 1,00 %
nad 100 000 EUR 0,25 %
nad 200 000 EUR 0,50 %
nad 500 000 EUR 1,00 %
nad 100 000 USD 0,25 %
nad 200 000 USD 0,50 %
nad 500 000 USD 1,00 %Zdroj: Scott & Rose

Vnímáme zájem investičních klientů řešit co nejvíce věcí online bez nutnosti návštěvy pobočky. Proto zavádíme novou investiční smlouvu, která jim v tomto směru vychází vstříc. Přechod na novou smlouvu plánujeme již brzy nabídnout i našim stávajícím klientům,“ komentuje investiční novinky Jan Bláha, obchodní ředitel Fio banky.

Fio banka umožňuje převedení portfolia cenných papírů zdarma

Fio banka připravila pro nové investiční klienty speciální akci. Všichni, kdo si k ní chtějí převést své stávající portfolio cenných papírů, to nyní mohou učinit bez poplatků. Akce trvá do konce ledna 2016.

Akce umožňující převést své investiční portfolio zdarma k Fio bance je určena pro všechny investory, kteří obchodují nebo již dříve obchodovali prostřednictvím jiných společností a vlastní cenné papíry. Obvyklá částka za převod českých cenných papírů je 785 Kč, za převod cenných papírů obchodovaných na kapitálových trzích v USA se běžně účtuje 2,5 USD za emisi, v Německu činí poplatek za převod 25 EUR za emisi. Klienti tak mají nyní díky Fio bance příležitost ušetřit. Převod portfolia lze bezplatně uskutečnit od 14.7.2015 do 31.1.2016.

Investoři naleznou u Fio banky širokou nabídku investičních služeb, jako jsou aplikace pro obchodování na českých i světových burzách, pravidelné zpravodajství z trhů či podporu zkušených makléřů. Navíc mohou investovat bez omezení minimální částkou a za velmi výhodných podmínek.

„Chceme posílit svou pozici na trhu a ukázat i dalším investorům, že naše investiční služby jsou skutečně nejlepší. Opíráme se o více než dvacetiletou zkušenost v oboru, máme nízké poplatky a kvalitní aplikace, které umožňují okamžité obchodování. Věříme, že všichni, kteří chtějí aktivně zhodnocovat své finance, a ne jen ukládat peníze do fondů, tuto nabídku ocení, “ dodává Jan Bláha, obchodní ředitel Fio banky.Jaké nabídky přišly od ostatních obchodníků v souvislosti s vyhlášením ukončení činnosti BrokerJetu?

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

3691477666

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

21375


ČÍSLO TÝDNE - 21 375 právě tolik návrhů na povolení osobního bankrotu bylo podáno v roce 2022. Jedná se o poměrně výrazný pokles proti předchozím létům, kdy naopak počet bankroků výrazně narůstal.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 23,7760
Kurz USD Americký dolar 1 USD 21,9640
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,0455
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 26,5205
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 23,7580
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,1350
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,8517
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více