Aktuality a ekonomika

Nákupní manažeři stále nevidí situaci v ekonomice tragicky. Obrat může nastat rychle

Všechna, v posledních dnech zveřejněná čísla, ukazují na pokles aktivity ve výrobě i službách, avšak tempo propadu se oproti minulým měsícům zpomaluje. Cokoli je totiž pod hranicí 50 bodů, znamená pokles indexu. Nad 50 bodů ukazuje na růst sektoru. I když jsme tedy svědky stále poklesu aktivity ve sledovaných sektorech, situace se pomalu zlepšuje a možná se blýská na lepší časy.

25. 05. 2020

Růst úrokových sazeb na spořicích účtech střídá pád. Mají spořicí účty ještě vůbec smysl?

Začátek roku vypadal pro spořicí účty slibně, banky avizovaly navýšení úrokových sazeb. Bohužel i v této oblasti zaúřadovala koronavirová pandemie, a tak dlouho netrvalo a výrazný narůst vystřídal opět pád. Jaké výnosy aktuálně spořicí účty nabízí a vyplatí se hledat al

25. 05. 2020

Pracovní trh v USA padá. Dotkne se to i České republiky

V USA v minulém týdnu o dávky v nezaměstnanosti nově požádalo 2,438 mil Američanů. Jedná se o osmý týden v řadě, kdy tento počet klesá. Přesto od přelití koronaviru přes Atlantik, nebo spíše přes Pacifik, do USA přišlo o práci neuvěřitelných 38,9 mil. lidí.

22. 05. 2020

Rusko se stává nemocným mužem Evropy

Poslední zprávy z Ruska ukazují na propad ekonomiky v mnoha oblastech. Na rozdíl od poklesu zbytku světa jsou vidět hlubší problémy, které tkví v závislosti státní kasy na příjmech z prodeje ropy a izolovanosti země.

21. 05. 2020

Bankám jsme v roce 2020 na poplatcích již celkem zaplatili

15547648895

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

39


ČÍSLO TÝDNE - 39 miliard. Právě tolik bude stát státní rozpočet kompenzační bonus pro podnikatele a živnostníky, kteří byli postiženi koronavirovou krizí. 


Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více