Klienti České spořitelny již biometricky podepsali přes půl milionu dokumentů


17. 08. 2016  10:49          komentáře (0)

-    Pomocí biometrie se mohou podepisovat již v 305 pobočkách České spořitelny  

-    Denně tak klienti biometricky podepíší v průměru 25 000 dokumentů u 469 pokladen.

-    Na podzim se se projekt opět rozšíří a přibyde 200 signpadů.

Klienti České spořitelny již biometricky podepsali přes půl milionu dokumentů
V polovině dubna mohli první klienti podepsat své dokumenty prostřednictvím biometrického podpisu a klientská dokumentace se již nemusela tisknout. Nyní již tak mohou učinit na 469 pokladnách ve 305 pobočkách po celé republice. Za čtyři měsíce bylo biometricky podepsáno již 650 000 pokladních dokladů. Při biometrickém podepisování využije klient místo papírového dokladu speciální zařízení, takzvaný signpad či tablet.

Tato elektronická destička snímá kromě tvaru podpisu ještě celou řadu dalších jedinečných charakteristik podpisu, např. rychlost, tlak a jeho průběh v čase. Biometrické podepisování je časově a administrativně méně náročné a významně šetří naše životní prostředí. 

Díky biometrickému podepisování se především zjednoduší a urychlí proces vyřízení požadavku klienta. Stejně je tomu tak i na straně banky. Kroky, které musí nastat poté, co se doklad podepíše, tedy podepisování a orazítkování bankou, oštítkování, registrace, založení, odeslání, archivace a skartace prostě odpadají,“ říká Konstantin Jech, projektový manažer České spořitelny zodpovědný za projekt. Nyní se klienti mohou biometricky podepsat u 469 pokladen, což je více než čtvrtina míst, kde v České spořitelně dochází k hotovostním operacím, a navíc se jedná o místa, kde dochází k největšímu objemu transakcí.

V následujících měsících bude tento způsob podepisování klientské dokumentace rozšířen na další pobočky a pokladny. Hned v září přibyde 200 signpadů.Klienti České spořitelny již biometricky podepsali přes půl milionu dokumentů

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

47703482624

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne 490 000

490000


ČÍSLO TÝDNE: 490 000 korun. Právě tolik by měl stát jeden z nejlevnějších elektromobilů na trhu. Oznámení o začátku výroby oznámila společnost Volkswagen. Tato cena by výrazným způsobem zvýšila dostupnost elektromobilů pro běžné spotřebitele.


Kurzovní lístek Citfin

503 Service Unavailable

No server is available to handle this request.
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více