Klienti UniCredit ušetřili na výběrech v zahraničí statisíce


20. 05. 2009  12:19     Tomáš Pavlík     komentáře (3)

Sjednocením poplatků za výběry z ATM v tuzemsku a v zahraničí ušetřili klienti UniCredit Bank od července 2008 do dubna 2009 na poplatcích za výběry z bankomatů skupiny UniCredit Group v zahraničí téměř 1,5 milionu Kč. Celkem ve „skupinových“ bankomatech vybrali přes 62 milionů Kč, průměrný výběr činil 6 093 Kč. Co do počtu se nejvíce zvýhodněných výběrů uskutečnilo na Slovensku, v Itálii, Rusku a v Německu. Z pohledu celkového objemu výběru jasně dominovalo Německo před Slovenskem a Itálií.

„Klienti UniCredit Bank si na výhodné zahraniční výběry ze skupinových bankomatů rychle zvykli. Již během prvních dvou prázdninových měsíců se uskutečnilo téměř tři tisíce výběrů v objemu více než 13 milionů Kč,“ uvedl Jakub Dusílek, ředitel úseku Segmentové a produktové řízení retailového bankovnictví UniCredit Bank. „Překvapením je umístění Chorvatska, kde bych vzhledem k oblíbenosti českých turistů a velkému počtu zhruba 600 bankomatů sesterské banky Zagrebačka Banka očekával umístění na předních příčkách,“ doplnil J. Dusílek. Od 1. července 2008 umožňuje UniCredit Bank svým klientům vybírat hotovost z bankomatů UniCredit Group v zahraničí za stejných podmínek jako v České republice. Pro většinu klientů to znamená, že za výběr neplatí žádný poplatek. Jde o klienty, kteří využívají některé z Osobních kont (vyjma konta Pohoda = 9 Kč), Business kont či mají Studentské konto. Pro zbývající klienty se poplatek snížil z původních 100 Kč + 0,5 % z vybírané částky na pouhých 5 Kč. Nabídka je časově neomezená a vztahuje se na víc než 15 tisíc bankomatů v 17 evropských zemích skupiny UniCredit Group. Největší průměrná vybíraná částka byla v uplynulých deseti měsících v Německu, a to konkrétně 15 280 Kč. Zajímavostí je, že druhé nejvyšší průměrné výběry byly v Kazachstánu - 3 913 Kč. Naopak nejmenší průměrné částky klienti vybírali v Bulharsku – 2 675 Kč. Při detailnějším pohledu je patrné, že nejvíce výběrů se uskutečnilo v sousedních hlavních městech – Bratislava, Vídeň, Budapešť, Varšava. Nejvíce výběru se uskutečnilo z bankomatu na Einsteinově ulici v Bratislavě (54 výběrů).   Na webových stránkách UniCredit Bank je k dispozici jednoduchý nástroj na vyhledávání nejbližšího bankomatu v zahraničí patřící do skupiny UniCredit Bank - http://www.unicreditbank.cz/cz/kontakty/bankomaty-unicreditgroup.html.

Sjednocením poplatků za výběry z bankomatů v ČR a zahraničí v rámci skupiny UniCredit Bank odstranila výrazné poplatkové rozdíly mezi platbou kartou v obchodech a výběrem hotovosti. „Našim klientům se tak snižují náklady na dovolené v zahraničí nebo při služebních cestách,“ upřesnil Jakub Dusílek, který současně upozornil na výhodné cestovní pojištění TRAVEL Basic, které je automatickou, bezplatnou součástí embosovaných debetních karet UniCredit Bank. Pojištění TRAVEL zahrnuje nejen pokrytí léčebných výloh a úrazového pojištění, ale také pojištění osobních věcí, zavazadel a nadstandardní asistenční a právní služby, ale i pojištění vodních, zimních a dalších sportů.Klienti UniCredit ušetřili na výběrech v zahraničí statisíce

Diskutovat (3)


Bankám jsme v roce 2021 na poplatcích již celkem zaplatili

11836126881

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

88


ČÍSLO TÝDNE 88 právě na takové výši se nachází výkon naší ekonomiky ve vztahu k průměru výkonu 19 zemí eurozóny. Jedná se o dosud nejvyšší výkon České republiky ve vztahu k nejvyspělejším evropským zemím.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 25,8950
Kurz USD Americký dolar 1 USD 21,5620
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,6855
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 30,0480
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 23,4845
Kurz HUF Forint 100 HUF 7,1500
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,2561
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více