Komerční banka bude modelovat


14. 03. 2017  14:07          komentáře (0)

Komerční banka (KB) bude ve spolupráci s pražskou společností StartupYard, zaměřenou na podporu technologických start-upů, a odbornou veřejností utvářet podobu moderní banky blízké budoucnosti. Cílem dvoudenní odborné akce označené FinTech Hackathon bude definování bankovních inovací v oblastech produktů, služeb, ale také vztahů a komunikace s klienty nebo provozu. Odborné setkání se uskuteční 24. – 26. března 2017 v Praze (www.kb.cz/hackathon).

Komerční banka bude modelovat
„V podnikání se změna stala novým normálem. Ale jako banka působíme, a nadále budeme působit, v oblasti budování důvěry s našimi zákazníky. Technologický pokrok znamená, že se musíme pohybovat rychle, avšak zároveň s velkou péčí a rozvahou. Naší úlohou musí být pomáhat našim zákazníkům v jejich zapojení do měnící se ekonomiky plné nových možností, ovšem bezpečně a pohodlně. V tomto poslání je zásadní vést, ne pouze se nechat vést novými inovacemi,“ uvedlAlbert Le Dirac’h, předseda představenstva a generální ředitel Komerční banky.

Cedric Maloux, ředitel StartupYard s dlouholetou praxí v oblasti budování start-upů, k tomu doplnil: „Komerční banka si uvědomuje, že pokud nezaujme místo na frontové linii v oblastech nově vznikajících technologií, jako jsou Open APIs, umělá inteligence, AR a VR, Bots, Big Data nebo Blockchain, zaujme toto místo někdo jiný. Z mé strany klobouk dolů. Komerční banka jako velká banka podniká takové kroky, aby ze sebe setřásla staré způsoby myšlení a uvažovala o pohledech zvenku. Svou ochotou vycházet vstříc start-upům a přijímat změny na nás KB neustále dělá velký dojem, a proto nás velmi těší, že se stáváme součástí tohoto úsilí.“

Úspěšné start-upové týmy, které se FinTech Hackathonu zúčastní, obdrží za své nápady finanční odměnu ve výši až 10 000 korun na jednoho člena týmu. Nejlepší účastníci budou mít možnost spolupracovat na dalších aktivitách banky a obdržet počáteční financování ve výši až 30 tisíc eur v případě, že budou přijati do akceleračního programu společnosti StartupYard.

Akce Hackathon se stávají stále oblíbenější mezi předními vedoucími inovativními korporacemi, neboť zprostředkovávají možnost získat neotřelé a podnětné nápady zvenku. Komerční banka bude modelovat

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

47697281200

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne 490 000

490000


ČÍSLO TÝDNE: 490 000 korun. Právě tolik by měl stát jeden z nejlevnějších elektromobilů na trhu. Oznámení o začátku výroby oznámila společnost Volkswagen. Tato cena by výrazným způsobem zvýšila dostupnost elektromobilů pro běžné spotřebitele.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,3070
Kurz USD Americký dolar 1 USD 22,3250
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,5990
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 28,2295
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 25,5175
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,4000
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,8896
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více