Koupit byt jako investici se nyní vyplatí, s hypotékou od České spořitelny a odhadem nemovitosti zdarma to jde snadno


03. 02. 2015  16:18          komentáře (0)

Realitní trh se nyní pomalu odlepuje od dna a ceny nemovitostí začínají stoupat. Navíc jsou nyní na minimech i úrokové sazby hypoték. 

Koupit byt jako investici se nyní vyplatí, s hypotékou od České spořitelny a odhadem nemovitosti zdarma to jde snadno
-    Pronájem bytu či domu se vyplatí, pokud je roční výnos alespoň 5 procent

-    Hypotéka České spořitelny nyní až do konce února nabízí k nově sjednaným smlouvám odhad nemovitosti zdarma

-   Při koupi nemovitosti je třeba pečlivě vybrat lokalitu a zvážit, komu ji chcete pronajímat

 

Proto je nejvyšší čas zvážit, zda nevyužít příznivých okolností a neinvestovat do nákupu bytu či domu. Pokud vám pronájem takové nemovitosti ročně vynese alespoň pět procent, dá se taková investice považovat za ziskovou, tvrdí Realitní společnost České spořitelny (RSČS).

 

„Současná doba koupi na investici velmi přeje. Byt se dá koupit za dobrou cenu. A když chybí finance na účtu, investor může využít hypotéku. Díky její nízké sazbě vydělá na pronájmu víc peněz a investice se mu rychleji vrátí,“ říká Martin Němeček předseda představenstva Realitní společnosti České spořitelny (RSČS). Pokud se navíc klient rozhodne k takovéto koupi již nyní, získá od České spořitelny i odhad nemovitosti zdarma. Tento benefit přitom může zkombinovat ještě buď s výhodnou sazbou hypotéky od 1,85 % p. a., nebo se službou Mimořádné splátky zdarma.

 

Němeček však upozorňuje na to, že ne každá nemovitost je pro nákup na investici vhodná a dává několik rad, jak minimalizovat riziko při nákupu. Dům nebo byt by se měl nacházet v lokalitě s dobrou pověstí i dostupností. Ideální umístění je u zastávek metra, tramvají či autobusu. Ale při nákupu na investici je nutné si ještě před samotným výběrem ujasnit, komu bude nemovitost nabízena k pronájmu. Lidé, kteří hledají startovací byt, nebudou mít například takové nároky jako lidé, kteří hledají dlouhodobé bydlení určitého standardu. Vyplatí se využít služeb zkušeného makléře, který proces povede a pomůže jak s výběrem nemovitosti, tak s případným dalším pronájmem.

 

Pět kroků k dobré investici podle Realitní společnosti České spořitelny:

1. Jasně určete cílovou skupinu, které chcete nemovitost pronajímat. Jiné požadavky mají studenti, jiné rodina s dětmi.

2. Zvažte velikost a dispozice. Malometrážní byt obvykle pronajmete rychleji na kratší dobu, větší naopak.

3. Nespěchejte. Využijte čas pro zkoumání nabídky trhu a oslovte zkušeného makléře, který pomůže s nákupem i následným pronájmem nemovitosti.

4. Počítejte. Aby se pronájem vyplatil, měla by se jeho výnosnost pohybovat kolem 5 %. Malé byty mají lepší poměr cena/výkon, ale při častějším střídání nájemníků hrozí výpadky příjmu z pronájmu.

5. Ponechte si finanční prostředky na rekonstrukci staršího bytu, jako je výměna podlah, oken, instalace kuchyňské linky apod. Investice se vyplatí, o nemovitost bude větší zájem.

 

Další výhody Hypotéky České spořitelny:

-  bez poplatku za vyřízení

-  bez poplatku za správu úvěru

-  možnost odkladu, přerušení či změny splátek

-  možnost on-line ocenění bytu přímo v pobočce

-  při výstavbě lze peníze čerpat rychle a bez faktur

-  peníze až do 100 % hodnoty zastavené nemovitostiKoupit byt jako investici se nyní vyplatí, s hypotékou od České spořitelny a odhadem nemovitosti zdarma to jde snadno

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2020 na poplatcích již celkem zaplatili

35227340428

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Ekonomická důvěra spotřebitelů je nejnižší od dubna


Ekonomická důvěra spotřebitelů šla výrazně dolů. Dle dnešních čísel z ČSÚ se snížila na 83,1b, což je nejhorší výsledek od letošního dubna, tedy od jarního zastavení ekonomiky. Méně lidí hodlá spořit, navíc se větší podíl lidí obává dalšího růstu nezaměstnanosti. 


Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více