LBBW Bank CZ:
Tři zlatá pravidla při financování nemovitosti aneb jak správně vybrat hypotéku


13. 11. 2012  20:36     tz     komentáře (0)

Aktuálně je nejen podle odborníků LBBW Bank CZ vhodný čas na investice do nemovitostí, zejména pro vlastní bydlení. Ceny nemovitostí poklesly a sazby hypoték jsou aktuálně na historických minimech. Jak ale vybrat tu pravou hypotéku a na co si dát pozor?

Tradičně je hlavním srovnávacím parametrem výše úrokové sazby. Aktuálně jsou sazby velmi nízko, další pokles už není příliš pravděpodobný a situace je tedy pro pořízení hypotéky velmi příznivá. Tento stav ale nemusí trvat dlouho. Při výběru hypotéky je třeba dodržet několik základních pravidel.

 

Pravidlo 1: Neřiďte se pouze výší nabízeného úroku! Prozkoumejte i další parametry jako je délka fixace úrokové sazby, nutnost zakoupit si další finanční produkty nebo výše poplatků apod. Získejte více nabídek a vyberte si spolehlivou banku.

 

Pravidlo 2: Myslete na zadní kolečka a nechte si vždy dostatečnou finanční rezervu! Optimálně ve výši obvyklých výdajů na 6 měsíců a nevydávejte se ze všech úspor. Vezměte si raději hypotéku s delší splatností a nižšími měsíčními splátkami, aby vás případný výpadek pravidelného příjmu, např. ve formě ztráty zaměstnání, mateřské dovolené či dlouhodobé nemoci, nezaskočil. I to lze ale ošetřit vhodným pojištěním.

 

Pravidlo 3: Komunikujte s bankou! Hypotéka není neměnná a lze s ní pracovat a podle potřeby ji upravit. Během splácení hypotéky mohou nastat různé životní situace jako mateřská dovolená, rozvod, získání většího finančního obnosu nebo záměr nemovitost zatíženou hypotékou prodat apod. Hrát si na mrtvého brouka se opravdu nevyplácí.

 

Pokud hledáte bydlení nebo prodáváte nemovitost či řešíte hypotéku, dozvíte se další praktické rady na www.lbbw.cz nebo v novém pořadu televize Prima Family „Nové hnízdo 2“. V listopadu každou neděli po obědě vám s prodejem nebo koupí nemovitosti poradí odborníci z RE/MAX, největší realitní kanceláře v Čechách, bankéři z LBBW Bank CZ vám poradí v oblasti hypoték a skutečný stav nemovitosti zjistí odborníci z Nemopas, poskytovatelé nezávislé technické inspekce nemovitosti.LBBW Bank CZ: Tři zlatá pravidla při financování nemovitosti aneb jak správně vybrat hypotéku

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2021 na poplatcích již celkem zaplatili

6467070636

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

500


ČÍSLO TÝDNE - 500 právě tolik miliard korun bude činit schodek státního rozpočtu v roce 2021. Navýšení schodku navrhla vláda a schválila poslanecká sněmovna. Jedná se o nejvyšší schodek v historii České republiky.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 26,1340
Kurz USD Americký dolar 1 USD 21,7360
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,7610
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 30,1930
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 23,6795
Kurz HUF Forint 100 HUF 7,1900
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,3594
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více