Nehazardujte se svou finanční budoucností:
Odpovězte si na důležité otázky!


01. 08. 2008  02:44     aktualne.cz     komentáře (0)

Nejlepší období už mají hypoteční úvěry za sebou. Od nového roku už by mělo dle předpovědí odborníků docházet ke stále většímu zpřísňování měnové politiky, což také povede k těžšímu přístupu lidí k hypotékám i jiným úvěrům.

Nejlepší období už mají hypoteční úvěry za sebou. Od nového roku už by mělo dle předpovědí odborníků docházet ke stále většímu zpřísňování měnové politiky, což také povede k těžšímu přístupu lidí k hypotékám i jiným úvěrům.   Lidé, kteří v současnosti nebo v nejbližší budoucnosti budou o úvěru či hypotéce uvažovat by se měli závažněji než kdy jindy zamyslet nad mnoha věcmi, které souvisí nejen s poskytnutím půjčky, ale především s jejím budoucím splácením.   Otázka budoucího splácení je totiž mnohem závažnější, protože jde o rozvahu na mnoho let dopředu. Zatímco při žádost o úvěr mnoho lidí se samozřejmou podporou bank berou v úvahu jen současné příznivé podmínky, nyní je jasné, že v budoucnu se tyto podmínky mohou výrazně změnit. I směrem k horšímu.   Už v dnešní době na změnu podmínek a nemožnosti splácet doplácí stále větší množství lidí, kteří následně padají do dluhové pasti a nejsou schopni své závazky plnit. Následkem pak mohou být tragédie, jako ztráta střechy nad hlavou v tom nejhorším případě, nebo zabavení movitých věcí v tom lepším. Ani jedno však zcela zřejmě není ideální.   Jaké otázky bychom si měli klást a na které bychom si měli odpovědět ještě před tím, než se pustíme do úvěrového dobrodružství?   1)      Je cena nemovitosti skutečně výhodná? Neplatím kvůli bublině na trhu přemrštěnou cenu, přestože taková cena je na současném trhu „normální“? Nevyplatí se počkat či najít nemovitost jinou, která sice bude méně kvalitní ale na jejíž financování budou moje možnosti bez problémů stačit?   2)      Jak vysoká úroková sazba je pro mě přijatelná? Je lepší pro začátek využít pouze 1 leté fixační doby s minimálně vysokým úrokem a rizikem růstu v budoucnu? Nebo je lepší využít delší fixační dobu s úrokem a tedy i splátkami vyššími?   3)      Nehrozí mi v budoucnu další závazky, se kterými již dnes můžu počítat a které mi mohou v budoucnu ztížit splácení hypotéky či úvěru? (např. alimenty, splátky jiných půjček, vysoké náklady za bydlení, splátky leasingu apod.)   4)      I přesto, že je můj příjem nyní dostatečný, bude tomu i v budoucnu? Jaké jsou perspektivy na trhu práce či v podnikání v mém oboru?   5)      Zvážil sem i skutečnosti, že nákladem na splátky nebudou jen splátky samotné, ale například i platba životního pojištění, pojištění domu či bytu a další?   6)      Je nutné, abych bance garantoval několikanásobné zajištění, které mě v budoucnu může zatěžovat a přidělávat mi starosti? Je nutné abych bance ustoupil skutečně ve všem?   Na všechny tyto otázky se budeme snažit odpovědět v příštím článku. Než však druhý díl článku vyjde můžete času využít k účasti na naší AKCI ROKU!  

Hlasujete pro NEJABSURDNĚJŠÍ BANKOVNÍ POPLATEK V ROCE 2007!Nehazardujte se svou finanční budoucností: Odpovězte si na důležité otázky!

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2021 na poplatcích již celkem zaplatili

2683699951

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne 70 000

70000


ČÍSLO TÝDNE - 70 000 právě tolik živnostníků se přihlásilo do poloviny ledna k platbě paušální daně, která činí 5469 korun. Je to méně než původně odhadovalo ministerstvo financí, ale naopak více než se mohlo ještě na začátku roku zdát, po schválení daňového balíčku. 


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 26,1030
Kurz USD Americký dolar 1 USD 21,4870
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,7515
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 29,4055
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 24,2220
Kurz HUF Forint 100 HUF 7,3050
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,3557
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více