Nejabsurdnějším bankovním poplatkem 2013 je poplatek za vedení úvěrového účtu


03. 03. 2014  15:25     Redakce BP.com     komentáře (2)

IX. ročník ankety o Nejabsurdnější bankovní poplatek 2013 je za námi, vyhrál poplatek za vedení účtu k hypotečnímu úvěru, spotřebitelskému úvěru nebo úvěru ze stavebního spoření. Znamená to něco? Samozřejmě že ano!

Nejabsurdnějším bankovním poplatkem 2013 je poplatek za vedení úvěrového účtu
.

TZISKOVÁ ZPRÁVA – VÝSLEDKY ANKETY O NEJABSURDNĚJŠÍ BANKOVNÍ POPLATEK 2013

.

Před páteční půlnocí dohlasovali poslední čtenáři portálu www.bankovnipoplatky.com a další ročník populární ankety o Nejabsurdnější bankovní poplatek 2013 byl skončen. Dopadl podle očekávání – mediálně diskutovaný poplatek za vedení účtu k hypotečnímu úvěru, spotřebitelskému úvěru nebo úvěru ze stavebního spoření potvrdil roli favorita a po vítězství v 1. kole si se svými soupeři poradil i v únorovém finále. Je možné z tohoto vítězství něco vyvozovat?

Podle názoru členů naší redakce je to velmi zajímavá zpráva, neboť se ukazuje, že po vítězných taženích zjevných absurdit mezi položkami ceníků bank se vlivem konkurence a rostoucího povědomí bankovních klientů o bankovních službách charakteristické znaky „absurdity“ posouvají do míst, které byly ještě donedávna mimo zorné pole respondentů této populární a popularizační ankety.

Toto zorné pole je blíže debatě o základním poslání bankovní činnosti, kterým je – dle ekonomické definice bankovnictví – zprostředkovatelská činnost na trhu zápůjčních fondů (poskytování úvěrů a přijímání vkladů) a z ní plynoucí výnosy založené na úrokové marži (rozdílem efektivní mírou z úvěrů a efektivní mírou z vkladů). Poplatky za cokoliv mezi poslání bank zcela jistě nepatří. Stejně jako je zcela legitimní tyto poplatky po klientech chtít, je legitimní i odmítat tyto poplatky platit. Zvyšující se konkurence v bankovním sektoru i osvětová činnost tuzemských médií (do první linie se v oblasti zvyšování finanční gramotnosti na poli retailového bankovnictví stavíme již od roku 2005) postupně zvyšují také očekávání a nároky, které klientky a klienti na české banky mají. A to je moc dobře.Nejabsurdnějším bankovním poplatkem 2013 je poplatek za vedení úvěrového účtu

Poplatky České spořitelny
Tak Česká spořitelna si bere pokutu i za to že Vám zavolají - 500,00 Kč (dle sazebníku), k odesílání...
absurdnější poplatek v souvislosti s úvěrem:
Za nejabsurdnější poplatek považuji poplatky za pohyb (v rámci banky) týkající se inkasování splátek...
Diskutovat (2)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

19029594842

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

66


ČÍSLO TÝDNE 66 právě tolik miliard korun má stát nejdůležitější vládní opatření proti drahým energiím. Vláda zavádí energetický tarif, který by měl rodinám ušetřit několik tisíc korun.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,7250
Kurz USD Americký dolar 1 USD 23,3330
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,2775
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 28,6790
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 24,4305
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,1450
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,0001
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více