Nejlevnější banka:
Vítězí Fio banka nebo mBank?


26. 02. 2011  11:13     Vstřícná banka     komentáře (1)

Která z bank byla v loňském roce nejlevnější? Dle hodnocení OVB Vstřícná banka byla nejlevnější bankou i přes pokles své popularity mBank. Průměrné hodnocení za celý loňský rok z hlediska výše poplatků a přehledu sazebníků činilo u této banky 81,9 procenta. Druhou nejlevnější bankou byla Fio banka.

mBank stále nejlevnější bankou

mBank se tak stala v roce 2010 skutečně nejlevnější bankou. Hodnocení této banky se však v průběhu roku snižovalo a tento trend nedokázala banka do konce roku zvrátit. Zatímco v prvním čtvrtletí roku 2010 získala banka rekordní hodnocení 82,5 procenta, na konci roku činilo hodnocení 81,3 procenta. Snížení klientského ratingu v segmentu ceny produktů a služeb způsobilo především letní zvýšení poplatků či zavedení nových a tím způsobený pokles popularity této banky. I přes mírný pokles je hodnocení banky oproti konkurentům skutečně nadstandardní. Server bankovnipoplatky.com hodnotil mBank takto: „Nízkonákladová banka, která svou politiku postavila na nulových poplatcích. Po velkých změnách, které nenechaly klienty této banky chladnými, došlo k uklidnění situace. K žádným strukturálním poplatkovým změnám nedošlo. I nadále je tak banka z pohledu poplatků nejlevnější bankou u nás.“  

Fio banka šlape mBank na paty

Tato zbrusu nová banka naskočila do rozjetého vlaku hodnocení až ve třetím čtvrtletí, proto její průměrné hodnocení 83,8 procenta je nutné brát s rezervou. Banka sice získala ve třetím a čtvrtém čtvrtletí o něco vyšší hodnocení než mBank, důvodem však byla větší přehlednost sazebníku a širší portfolio produktů a služeb. „Sazebník banky patří i nadále k těm přehlednějším, kdy všechno najdete v jednom dokumentu, který je přitom jen na pěti stranách. Pro někoho může působit rušivě oceňování poplatků i v jiných měnách než jenom v korunách. V sazebníku také najdeme na relativně malém prostoru množství hvězdiček a pomocných vysvětlení“, hodnotí sazebník Fio banky server bankovnipoplatky.com    

Úspěšná Volksbank

Volksbank se jako další menší banka umístila na předním pořadí hodnocení a stala se druhou (třetí i s Fio bankou) nejlevnější bankou. Její průměrné hodnocení za rok 2010 činilo vysokých 74,4 procenta. Banka tak prokázala, že i s poměrně nízkými poplatky lze na trhu působit a úspěšně přežít.  

Poštovní spořitelna – růstový trend

Třetí (čtvrtá i s Fio bankou) nejlevnější bankou za celý rok 2010 se stala Poštovní spořitelna se 73,4 procenty, tedy s velkým odstupem od nejlevnější banky. Na rozdíl od mBank však byl trend Poštovní spořitelny výrazně růstový, když za první čtvrtletí získala banka v oblasti výše poplatků hodnocení 70 procent, na konci roku už to bylo 75 procent.  

Velké banky byly v roce 2010 drahé

Velká trojka největších bank v oblasti výše poplatků dobře nedopadla. Česká spořitelna získala za rok 2010 průměrné hodnocení 53,78 procenta. Komerční banka byla úspěšnější, když získala hodnocení 61,58 procenta. ČSOB pak získala průměrné hodnocení ve výši 63,15 procenta. Tyto banky ale naopak bodovaly u porotců. Hodnocení tak dokazuje, že malé banky se snaží velkým finančním ústavům konkurovat nejen svou dynamikou, ale také nízkými poplatky a přehledným, uživatelsky příjemným sazebníkem a internetovým bankovnictvím.  
Banka Průměrné hodnocení výše poplatků v roce 2010
Fio banka (dvě čtvrtletí) 83,80%
mBank 81,90%
Volksbank 74,40%
Poštovní spořitelna 73,40%
Raiffeisenbank 73,15%
GE Money bank 69,10%
LBBW 67,20%
ČSOB 63,15%
UniCredit bank 63,10%
Komerční banka 61,58%
Česká spořitelna 53,78%
Citibank 52,20%
  ___________________________________________________________________________

Více o hodnocení OVB Vstřícná banka

  OVB Vstřícná banka hodnotí banky od prvního čtvrtletí roku 2010, kdy se historicky první Nejvstřícnější bankou stala Raiffeisenbank. Druhé čtvrtletí plně ovládla GE Money Bank. Ve třetím a čtvrtém čtvrtletí se pak s nejlepším hodnocením umístila Fio banka. Nejvstřícnější bankou roku 2010 byla vyhlášena GE Money Bank.   Veškeré hodnocení, komentáře, odůvodnění, výsledky, výpočty i vývoj hodnocení jsou plně veřejné a dohledatelné na internetových stránkách hodnocení www.vstricnabanka.cz. Otevřenost, veřejnost a upřímnost je tak stejně jako originální hodnotící systém největším přínosem a hodnotou klientského ratingu hodnocení bank OVB Vstřícná banka.   Odborná, jedenáctičlenná porota, jejíž kompletní složení naleznete na serveru hodnocení www.vstricnabanka.cz, má při hlasování největší váhu, která představuje podíl 58,3 % celkového hodnocení. Server www.bankovnipoplatky.com disponuje váhou hodnocení s podílem 25 % a veřejnost (registrovaní uživatelé) disponuje váhou hodnocení s podílem 16,7 %.   Nejvyšší váha hodnocení odborné poroty je zajištěním objektivního, nestranného a odborného pohledu odborníků ze světa financí, ekonomiky, práva, podnikání a médií na hodnocené banky. Server www.bankovnipoplatky.com se čtvrtinovou váhou hodnocení hodnotí banky z pohledu poplatkové politiky a přehlednosti sazebníků bank. Veřejnost pak promítá do hodnocení vlastní zkušenosti s hodnocenými bankami a pozitivní či negativní působení image bank   Klientský rating OVB Vstřícná banka je tak nejkomplexnějším a nejúplnějším hodnocením bank v České republice. Klientský rating bank je zveřejňován každé čtvrtletí, kdy jsou veřejnost i banky samotné informovány o tom, zda se jejich pozice na základě konkrétních kroků a opatření jednotlivých bank zlepšuje či zhoršuje.


Nejlevnější banka: Vítězí Fio banka nebo mBank?

FÍÍÍ . . . a peníze jsou pryč! JOO banka.
FÍÍÍ . . . a peníze jsou pryč! JOO banka....
Diskutovat (1)


Bankám jsme v roce 2021 na poplatcích již celkem zaplatili

28312047790

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

23


ČÍSLO TÝDNE 23 právě tolik procent lidí do 26 let bydlí u svých rodičů. Ještě loni to bylo 15 procent. V nárůstu se odráží výrazné zdražování cen nemovitostí, zejména bytů ve velkých městech a současně zvyšující se úroky z hypoték. Novou šanci dostává nájemní bydlení.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 25,3910
Kurz USD Americký dolar 1 USD 21,6350
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,4915
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 29,5395
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 23,4395
Kurz HUF Forint 100 HUF 7,1500
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,1288
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více