Novým prezidentem Asociace penzijních společností ČR je Vladimír Bezděk


28. 11. 2013  21:10     tz     komentáře (1)

Prezidium Asociace penzijních společností ČR (APSČR) dnes zvolilo nového prezidenta a dva viceprezidenty. Novým prezidentem se stal Vladimír Bezděk, generální ředitel a předseda představenstva Penzijní společnosti České pojišťovny. Novým viceprezidentem byl zvolen Tomáš Vystrčil, člen představenstva Conseq penzijní společnosti. A třetím členem vedení Asociace zůstává dosavadní viceprezident Aleš Poklop, předseda představenstva a generální ředitel Česká spořitelna - penzijní společnosti.

Novým prezidentem Asociace penzijních společností ČR je Vladimír Bezděk
„Velice si vážím důvěry, které se mi zvolením do čela Asociace dostalo od mých kolegů napříč penzijními společnostmi a těším se na dobrou vzájemnou spolupráci. Jako zástupce lídra trhu vnímám významnou spoluodpovědnost za další směřování celého penzijního sektoru v rámci nově nastaveného důchodového systému v České republice. Děkuji odstupujícímu prezidentovi Karlovi Svobodovi za intenzivní práci při zavádění důchodové reformy a jeho práci pro Asociaci,“ komentoval volbu Bezděk.

Vladimír Bezděk vystřídal ve funkci prezidenta APSČR Karla Svobodu, který byl zvolen před rokem po rezignaci Jiřího Rusnoka. Svoboda odchází z pozice šéfa ČSOB Penzijního fondu Stabilita, a končí proto také jeho působení v APSČR.

Bezděk se stává prezidentem APSČR na sklonku roku, který byl ve znamení změn na poli důchodového zajištění. Prvního ledna začalo v rámci třetího pilíře nově fungovat doplňkové penzijní spoření, které nabízí v účastnických fondech různé investiční strategie, měnila se výše státních příspěvků dosavadního penzijního připojištění a lidé mohli začít uzavírat důchodové spoření – tedy vstupovat do II. pilíře důchodového systému. Jaká budoucnost čeká právě druhý pilíř nebo jak populární se stanou účastnické fondy třetího pilíře, to budou zřejmě dvě nejžhavější témata, která bude v nové funkci Vladimír Bezděk řešit.

Tomáš Vystrčil vystřídal na pozici viceprezidenta Mojmíra Boucníka, člena představenstva AXA penzijní společnosti, který stejně jako Svoboda v penzijní společnosti končí.

Profily členů vedení prezidia APSČR

Prezident - Ing. Vladimír Bezděk, M.A.

Vladimír Bezděk (39 let) zahájil svou profesní dráhu v roce 1997 v České národní bance. Za více než devět let působení v ČNB prošel několika útvary a pozicemi. V období 2004-2005 a rovněž v roce 2010 současně vedl expertní skupiny vlády ČR zabývající se přípravou penzijní reformy. V letech 2007 až 2010 působil jako generální ředitel a předseda představenstva v AEGON Česká republika. V září 2010 se stal šéfem Generali na Slovensku. Od letošního srpna je generálním ředitelem a předsedou představenstva Penzijní společnosti České pojišťovny. Vladimír Bezděk vystudoval VŠE Praha a je zároveň absolventem ekonomie na University of Manchester. Je ženatý a má čtyři děti.

Viceprezident – Ing. Tomáš Vystrčil

Tomáš Vytrčil po absolvování Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT pokračoval ve studiu na Vysoké škole ekonomické v Praze a v roce 1994 (ještě v průběhu studia VŠE) nastoupil na pozici programátora v nově vznikajícím Českomoravském penzijním fondu (nyní ČSOB penzijní společnost). V roce 1995 se stal finančním ředitelem, nedlouho poté i členem představenstva a v letech 2001-2003 zastával funkci generálního ředitele Českomoravského penzijního fondu. V roce 2003 se rozhodl změnit obor působení a z oblasti penzijních fondů přešel do oblasti životního pojištění, kde působil nejdříve na pozici ředitele úseku životního pojištění v AXA pojišťovně a poté na pozici ředitele provozu v Aegon pojišťovně. Od roku 2011 pracuje ve společnosti Conseq Investment Management, zodpovídá za divizi operací, je členem představenstva a podílí se na expanzi finanční skupiny Conseq do oblasti doplňkového penzijního spoření.

Viceprezident – Ing. Aleš Poklop

V roce 1991 absolvoval VŠZ Praha. V roce 1992 nastoupil do České spořitelny a postupně zastával pozice pracovníka oddělení cenných papírů (1992-1994), vedoucího oddělení cenných papírů (1994 – 1997), manažera komerčního a investičního bankovnictví (1997 – 1999) a poradce privátního bankovnictví (1999 – 2000). Do Penzijního fondu České spořitelny, a.s., nastoupil lednu 2001 na pozici regionálního obchodního manažera. Od října 2001 byl pověřen řízením úseku obchodu a marketingu a v lednu 2003 byl jmenován ředitelem tohoto úseku. V tomtéž roce se stává členem představenstva společnosti a následně jejím místopředsedou. V roce 2008 odešel do České spořitelny, kde zastával pozici zástupce ředitele úseku Externí prodej a kooperace České spořitelny a podílel se především na transformaci externí prodejní sítě České spořitelny. Generálním ředitelem Penzijního fondu České spořitelny a předsedou představenstva byl jmenován v červnu 2010.  Od transformace na penzijní společnost dne 1. ledna 2013 působí jako generální ředitel České spořitelny – penzijní společnosti. Předsedou představenstva ČS penzijní společnosti je od 2. 1. 2013.Novým prezidentem Asociace penzijních společností ČR je Vladimír Bezděk


Dobrý den mám otázku žadám o výplatu dávky ze své smlouvy o penzijním připojištění a zároven vypovíd...
Diskutovat (1)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

39339806816

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

104


ČÍSLO TÝDNE 104 - právě tolik miliard vytvořily banky čistý zisk v roce 2022. Jedná se o rekordní výsledek po hladových letech v době koronavirové krize.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,4710
Kurz USD Americký dolar 1 USD 23,3010
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,2975
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 28,2280
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 25,4065
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,3200
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9197
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více