Novým prezidentem Asociace penzijních společností ČR je Vladimír Bezděk


28. 11. 2013  21:10     tz     komentáře (1)

Prezidium Asociace penzijních společností ČR (APSČR) dnes zvolilo nového prezidenta a dva viceprezidenty. Novým prezidentem se stal Vladimír Bezděk, generální ředitel a předseda představenstva Penzijní společnosti České pojišťovny. Novým viceprezidentem byl zvolen Tomáš Vystrčil, člen představenstva Conseq penzijní společnosti. A třetím členem vedení Asociace zůstává dosavadní viceprezident Aleš Poklop, předseda představenstva a generální ředitel Česká spořitelna - penzijní společnosti.

Novým prezidentem Asociace penzijních společností ČR je Vladimír Bezděk
„Velice si vážím důvěry, které se mi zvolením do čela Asociace dostalo od mých kolegů napříč penzijními společnostmi a těším se na dobrou vzájemnou spolupráci. Jako zástupce lídra trhu vnímám významnou spoluodpovědnost za další směřování celého penzijního sektoru v rámci nově nastaveného důchodového systému v České republice. Děkuji odstupujícímu prezidentovi Karlovi Svobodovi za intenzivní práci při zavádění důchodové reformy a jeho práci pro Asociaci,“ komentoval volbu Bezděk.

Vladimír Bezděk vystřídal ve funkci prezidenta APSČR Karla Svobodu, který byl zvolen před rokem po rezignaci Jiřího Rusnoka. Svoboda odchází z pozice šéfa ČSOB Penzijního fondu Stabilita, a končí proto také jeho působení v APSČR.

Bezděk se stává prezidentem APSČR na sklonku roku, který byl ve znamení změn na poli důchodového zajištění. Prvního ledna začalo v rámci třetího pilíře nově fungovat doplňkové penzijní spoření, které nabízí v účastnických fondech různé investiční strategie, měnila se výše státních příspěvků dosavadního penzijního připojištění a lidé mohli začít uzavírat důchodové spoření – tedy vstupovat do II. pilíře důchodového systému. Jaká budoucnost čeká právě druhý pilíř nebo jak populární se stanou účastnické fondy třetího pilíře, to budou zřejmě dvě nejžhavější témata, která bude v nové funkci Vladimír Bezděk řešit.

Tomáš Vystrčil vystřídal na pozici viceprezidenta Mojmíra Boucníka, člena představenstva AXA penzijní společnosti, který stejně jako Svoboda v penzijní společnosti končí.

Profily členů vedení prezidia APSČR

Prezident - Ing. Vladimír Bezděk, M.A.

Vladimír Bezděk (39 let) zahájil svou profesní dráhu v roce 1997 v České národní bance. Za více než devět let působení v ČNB prošel několika útvary a pozicemi. V období 2004-2005 a rovněž v roce 2010 současně vedl expertní skupiny vlády ČR zabývající se přípravou penzijní reformy. V letech 2007 až 2010 působil jako generální ředitel a předseda představenstva v AEGON Česká republika. V září 2010 se stal šéfem Generali na Slovensku. Od letošního srpna je generálním ředitelem a předsedou představenstva Penzijní společnosti České pojišťovny. Vladimír Bezděk vystudoval VŠE Praha a je zároveň absolventem ekonomie na University of Manchester. Je ženatý a má čtyři děti.

Viceprezident – Ing. Tomáš Vystrčil

Tomáš Vytrčil po absolvování Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT pokračoval ve studiu na Vysoké škole ekonomické v Praze a v roce 1994 (ještě v průběhu studia VŠE) nastoupil na pozici programátora v nově vznikajícím Českomoravském penzijním fondu (nyní ČSOB penzijní společnost). V roce 1995 se stal finančním ředitelem, nedlouho poté i členem představenstva a v letech 2001-2003 zastával funkci generálního ředitele Českomoravského penzijního fondu. V roce 2003 se rozhodl změnit obor působení a z oblasti penzijních fondů přešel do oblasti životního pojištění, kde působil nejdříve na pozici ředitele úseku životního pojištění v AXA pojišťovně a poté na pozici ředitele provozu v Aegon pojišťovně. Od roku 2011 pracuje ve společnosti Conseq Investment Management, zodpovídá za divizi operací, je členem představenstva a podílí se na expanzi finanční skupiny Conseq do oblasti doplňkového penzijního spoření.

Viceprezident – Ing. Aleš Poklop

V roce 1991 absolvoval VŠZ Praha. V roce 1992 nastoupil do České spořitelny a postupně zastával pozice pracovníka oddělení cenných papírů (1992-1994), vedoucího oddělení cenných papírů (1994 – 1997), manažera komerčního a investičního bankovnictví (1997 – 1999) a poradce privátního bankovnictví (1999 – 2000). Do Penzijního fondu České spořitelny, a.s., nastoupil lednu 2001 na pozici regionálního obchodního manažera. Od října 2001 byl pověřen řízením úseku obchodu a marketingu a v lednu 2003 byl jmenován ředitelem tohoto úseku. V tomtéž roce se stává členem představenstva společnosti a následně jejím místopředsedou. V roce 2008 odešel do České spořitelny, kde zastával pozici zástupce ředitele úseku Externí prodej a kooperace České spořitelny a podílel se především na transformaci externí prodejní sítě České spořitelny. Generálním ředitelem Penzijního fondu České spořitelny a předsedou představenstva byl jmenován v červnu 2010.  Od transformace na penzijní společnost dne 1. ledna 2013 působí jako generální ředitel České spořitelny – penzijní společnosti. Předsedou představenstva ČS penzijní společnosti je od 2. 1. 2013.Novým prezidentem Asociace penzijních společností ČR je Vladimír Bezděk


Dobrý den mám otázku žadám o výplatu dávky ze své smlouvy o penzijním připojištění a zároven vypovíd...
Diskutovat (1)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

28545261874

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

54,6


ČÍSLO TÝDNE - 54,6 právě tolik činil čistý zisk tuzemských bank za první pololetí letošního roku. Je to výrazný nárůst oproti roku předchozímu. Bankám se dařilo zejména díky vysokým úrokovým sazbám.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,6120
Kurz USD Americký dolar 1 USD 25,3470
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,1790
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 27,6220
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 25,8600
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,0550
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9792
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více