Obliba Google Pay v Čechách i na Slovensku roste podobným tempem, Češi však službu využívají častěji


22. 03. 2018  08:50          komentáře (0)

Češi a Slováci se novým technologiím přizpůsobují přibližně stejně. Rozdíl je však v tom, že do své peněženky v mobilu díky nim saháme dvakrát méně častěji než naši východní sousedé. Vyplývá to z analýzy interních dat digitální banky mBank zaměřených na službu Google Pay. Právě mBank ji jako první banka na našem trhu integrovala do své mobilní aplikace. Klienti tak díky tomu mohou platit jednoduše a bezpečně pouze přiložením mobilu k platebnímu terminálu.

Obliba Google Pay v Čechách i na Slovensku roste podobným tempem, Češi však službu využívají častěji
Zajímavé je sledovat, jakým tempem se Google Pay adaptuje v Čechách i na Slovensku. V průběhu prvních týdnů od uvedení služby na oba trhy si ji do svých smartphonů stáhl přibližně stejný poměr uživatelů aplikace mBank. Chování uživatelů nové služby v obou zemích se však výrazně liší. Zatímco v Čechách na jednu platební kartu přidanou do Google Pay připadá v průměru 6,36 transakcí, jeden Slovák realizoval během prvních dvou týdnů pouze 4,38 plateb.

 

Ještě větší rozdíl vidíme v objemu transakcí. Zatím, co 6 600 Čechů provedlo platby v objemu přibližně 19 925 000 KČ, o polovinu méně Slováků za stejné období zaplatilo 18 750 000 KČ. "Z těchto skutečností jasně vyplývá, že Češi využívají nové technologie častěji, a to především na nižší platby. Zatímco v Čechách se za dva týdny z jedné karty mobilem zaplatilo 2 275 KČ, na Slovensku to bylo v průměru až 5 550 KČ," upřesnil Kiac.

 

Do kapsy sahají hlouběji muži

 

V obou zemích utratily ženy z jedné karty zhruba stejně, a to přibližně 2 325 KČ. O mužích se to však říci nedá. Češi si více přitahují opasky, naopak Slováci sahají mnohem hlouběji do své kapsy. Během prvních dvou týdnů od uvedení na trh totiž vyždímali svou kartu v průměru o 2 750 KČ, zatímco průměrná výše transakce přes Google Pay u Slováků je více než dvojnásobná, a to 6 000 Kč. Nepoměr můžeme sledovat i mezi pohlavími navzájem. Na novou technologii totiž mnohem rychleji zareagovali muži. V obou zemích se jejich podíl ze všech uživatelů Google Pay blíží 90 %.

 

V Česku mBank představila ve své mobilní aplikaci novou funkci Google Pay již koncem roku 2017. Jde o plně integrovanou službu Google Pay, díky které mohou klienti pohodlně, rychle, a především bezpečně platit smartphonem s operačním systémem Android. Stačí ho jednoduše přiložit k bezkontaktnímu terminálu.

 

Jedinečnost integrované služby v mBank aplikaci tkví v tom, že klient si nemusí stahovat do svého smartphonu další aplikaci, do které by si přidal své platební či debetní karty. Vše pohodlně a pár kliknutími vyřeší přímo v aplikaci mBank. Pro klienty je k dispozici ke stažení aktualizace, po níž mohou své přidané karty využívat na bezkontaktní platby mobilem.Obliba Google Pay v Čechách i na Slovensku roste podobným tempem, Češi však službu využívají častěji

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

23348690960

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

0,2


ČÍSLO TÝDNE - 0,2 právě o tolik se zvýšila ekonomika České republiky v prvním čtvrtletí roku 2024. Jedná se o velmi nízký růst, který se dá nazvat stagnací. Pro odborníky i podnikatele se jedná o zklamání.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,6840
Kurz USD Americký dolar 1 USD 22,9270
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,6875
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 29,2645
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 25,6045
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,2450
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9604
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více