OVB Vstřícná banka:
Veřejnost fandí Fio bance


16. 03. 2011  15:58     Miroslav Zeman     komentáře (1)

Veřejnost, tedy zaregistrovaní uživatelé serveru www.vstricnabanka.cz, zcela přesvědčivě upřednostňují nejnovější banku na tuzemském trhu - Fio banku. Fio banka obdržela za IV. čtvrtletí roku 2010 od registrovaných uživatelů hodnocení 88,57 procenta.

Fio banka: nízké poplatky a kvalitní služby

Fio banka u hodnotících uživatelů vítězila především svými velmi nízkými poplatky. Nižší poplatky má na tuzemském trhu už jen mBank. Na rozdíl od mBank má však Fio banka mnohem větší nabídku produktů a služeb a přehlednější sazebník.

Svým energickým nástupem na trh spojila Fio banka se svým jménem velká očekávání veřejnosti. Tato skutečnost se projevila i v hodnocení veřejnosti na serveru www.vstricnabanka.cz.

Jaroslav Uhlárik, jeden z hodnotících uživatelů odůvodnil své pozitivní hodnocení takto: „Mohu hodnotit jen kladně a to hlavně vstřícnou poplatkovou politiku banky, kdy se za běžné služby nic neplatí. Tedy kromě výběru z bankomatu, ale těch 6 kaček za měsíc mě nezabije.“

Ve stejném duchu se nese i hodnocení Patrika Havrdy. „Banka má bez poplatků vše, co běžný zákazník využívá, není nijak omezený počet příkazů k úhradě za měsíc. Je pouze zpoplatněný výběr z bankomatu, ale nevysokou částkou.“

 

Nejvstřícnější banka GE Money je u veřejnosti druhá

Nejvstřícnější banka roku 2010 GE Money Bank se stala u veřejnosti druhou nejoblíbenější bankou za IV. čtvrtletí roku 2010. Banka tak od veřejnosti obdržela slušných 64,62 procenta. Na pozitivní pohled veřejnosti má vliv kvalitní marketingová i reklamní práce této banky. Banka působí dynamicky a snaží se přistupovat ke svým klientům individuálně.

Svou osobní zkušenost s bankou popisuje Gabriela Knapová takto: „V GE sme si pred tromi rokmi vzali hypotéku na kúpu bytu. Celá procedúra pred tromi rokmi bola prehľadná, jasná a primerane rýchla. Pracovníčka na prepážke, ktorá nám vtedy pomáhala, bola veľmi ochotná, vždy všetko jasne vysvetlila a zdôvodnila, odpovedala na všetky naše otázky a veľmi sme s manželom ocenili, že sme s ňou mohli komunikovať aj po telefóne a nemuseli sme sa zakaždým trmácať do pobočky.“

 

mBank je třetí nejdůvěryhodnější. Její hodnocení však výrazně kleslo

mBank byla u veřejnosti vždy nejoblíbenější bankou. Lidé oceňovali nízké či nulové poplatky, přehlednost nabídky i jednoduchost produktů. V průběhu roku však banka přistoupila k několika nepopulárním opatřením, které se na hodnocení veřejnosti projevily.

mBank získal hodnocení ve výši 63,58 procenta. Toto hodnocení ji stačilo pouze na třetí místo s malým odstupem za druhou GE Money Bank. V prvním čtvrtletí roku 2010 přitom bylo hodnocení banky 78,07 procenta.

   
Banka

Hodnocení veřejnosti IV. čtvrtletí roku 2010

mBank 63,58%
Fio banka 88,57%
Volksbank 42,86%

Poštovní spořitelna

52,00%
Raiffeisenbank 31,00%

GE Money bank

64,62%
LBBW 59,02%
ČSOB 35,83%

UniCredit bank

40,00%

Komerční banka

25,71%

Česká spořitelna

40,00%
Citibank 30,00%
     


OVB Vstřícná banka: Veřejnost fandí Fio bance

Zasponzorujte obchodniky s akciemi!
Tak která socka toužící po snadném zbohatnutí si otevře účet pro obchodování s cennými papíry? Už Vá...
Diskutovat (1)


Bankám jsme v roce 2021 na poplatcích již celkem zaplatili

1718389683

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

14


ČÍSLO TÝDNE: 14 tolik bilionů korun by musely investovat České firmy, aby dosáhly kapitálové vybavenosti našich Německých konkurentů. Do té doby bude naše ekonomika pracovat s výrazně nižší přidanou hodnotou a tedy i mzdami a výnosy.


Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více