PENZIJNÍ SPOLEČNOST ČP PŘEVEZME KLIENTSKÉ PORTFOLIO RAIFFEISEN PENZIJNÍ SPOLEČNOSTI


04. 03. 2014  18:22     tz     komentáře (0)

Penzijní společnost České pojišťovny (PSČP) přebere klientský kmen Raiffeisen penzijní společnosti (RPS) ve 2. i 3. pilíři důchodového spoření. Tato akvizice je potvrzením dlouhodobé strategické spolupráce finančních skupin České pojišťovny a Raiffeisenbank v oblasti penzí. PSČP tak získá přes 12 tisíc klientů do druhého pilíře a více než tisícklientů ve třetím pilíři. Raiffeisenbank chce dále posilovat svou pozici banky zaměřené na oblasti poradenství a finančního plánování mj. prostřednictvím produktů nabízených Raiffeisen investiční společností. Celá transakce by měla být po splnění všech regulatorních kroků dokončena na začátku druhého pololetí letošního roku.

PENZIJNÍ SPOLEČNOST ČP PŘEVEZME KLIENTSKÉ PORTFOLIO RAIFFEISEN PENZIJNÍ SPOLEČNOSTI
„Naše společnost je dlouhodobě nejsilnější hráč na trhu penzí v České republice. Jsem přesvědčen, že našim novým klientům nabídneme atraktivní zhodnocení jejich vkladů a nadstandardní služby včetně on-line obsluhy účtů. Spolu s převzetím klientského kmene Raiffeisen penzijní společnostisouvisí i významné rozšíření distribuční kapacity PSČP prostřednictvím pobočkové sítě Raiffeisenbank,” říká Vladimír Bezděk, generální ředitel PSČP. Převáděným klientůmzůstanou samozřejmě zachovány veškeré zákonné podmínky jejich stávajícího spoření včetně zvolené investiční strategie. Klienti RPS budou o průběhu a podmínkách převoduprůběžně informováni. Informace budou rovněž dostupné na webu www.pfcp.cz a klientské lince 840 111 280 nebo
844 100 900.

„V loňském roce jsme prokázali, že dokážeme klienty zaujmout a umíme jim efektivně zhodnotit jejich úspory. Jako nováček na trhu bez historie i klientského kmene ale nemáme v současné politické situaci možnost naší investici dále rozvíjet, proto budeme dále spolupracovat se zavedenou a silnou penzijní společností,“ vysvětlil generální ředitel RPS Josef Beneš.

„Děkuji našim klientům za projevenou důvěru a jsme velmi rád, že jim i po našem odchodu z trhu můžeme nabídnout důchodové spoření se zázemím a zkušenostmi silného partnera, který má díky své dlouhodobé přítomnosti na trhu zajištění na penzi oproti nám navíc možnost efektivního zhodnocení klientských vkladů. Dlouhodobé finanční plánování pro nás zůstává prioritou,“dodal Josef Beneš s tím, že skupina Raiffeisen bude nadále rozvíjet svůj koncept finančního a investičního plánování mj. v rámci Raiffeisen investiční společnosti.PENZIJNÍ SPOLEČNOST ČP PŘEVEZME KLIENTSKÉ PORTFOLIO RAIFFEISEN PENZIJNÍ SPOLEČNOSTI

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

28551594077

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

54,6


ČÍSLO TÝDNE - 54,6 právě tolik činil čistý zisk tuzemských bank za první pololetí letošního roku. Je to výrazný nárůst oproti roku předchozímu. Bankám se dařilo zejména díky vysokým úrokovým sazbám.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,6120
Kurz USD Americký dolar 1 USD 25,3470
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,1790
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 27,6220
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 25,8600
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,0550
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9792
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více