Karty

sKarty

sKarty nejsou prý administrativně dořešeny, MPSV náhradu neplatí

15. 01. 2016  14:58  |   Projekt sKaret není ani téměř dva roky po svém ukončení ještě "administrativně úplně dořešen". Ministerstvo práce ale dál s žádnounáhradou pro Českou spořitelnu, která tento systém pro vyplácení dávek měla podle smlouvy provozovat až do roku 2024, nepočítá.  více »

O výměnu speciální sKarty za průkaz OZP si zatím požádalo 15 tisíc klientů

05. 05. 2014  20:25  |   Dne 30. 4. 2014 skončí platnost všech speciálních sKaret, které sloužily jejich držitelům mimo jiné jako průkaz osoby se zdravotním postižením (OZP). Bez ohledu na dobu platnosti sKarty, by si měli klienti co nejdříve zajistit její výměnu za nový dočasný průkaz OZP.  více »

Marksová poprvé jednala se spořitelnou o vypořádání za sKarty

18. 04. 2014  16:35  |   Ministryně práce Michaela Marksová Tominová (ČSSD) poprvé jednala s generálním ředitelem České spořitelny Pavlem Kysilkou o případném vypořádání za předčasně ukončený projekt sKaret. Zjistila to ČTK. Ani jedna ze stran nechtěla jednání a další postup komentovat. Sociální karty, přes něž si měli lidé vybírat dávky, zavedl resort práce za exministra Jaromíra Drábka (TOP 09). Spořitelna je měla provozovat do roku 2024. Zákonodárci kritizovaný projekt loni zrušili, skončí 30. dubna. více »

Ukončení projektu sKarta - základní informace

08. 04. 2014  17:14  |   Informace o tom, že projekt sKarta je postupně ukončován, k vám již určitě dorazila. Minimálně my jsme o ní referovali několikrát. Nyní v tematickém seriálu o projektu sKaret přinášíme jeden z posledních dílů, konkrétně praktické informace pro majitele sKaret. více »

sKarty se k 30.4.2014 ze zákona ruší, zbývající peníze si lidé mohou vybrat ve všech pobočkách ČS zdarma

25. 03. 2014  15:29  |   Na konci února 2014 přestal Úřad práce ČR vyplácet dávky přes sKarty, které se ze zákona ruší k 30. dubnu. Zůstatek prostředků na účtech sKaret si mohou klienti zjistit ve všech 1 418 bankomatech České spořitelny nebo na webovém portálu www.skontakt.cz v části Vstup na účet. Zbývající prostředky si mohou klienti stále zdarma vyčerpat platbou kartou v obchodech nebo výběrem z bankomatu České spořitelny. Další možností je výběr hotovosti v kterékoliv pobočce České spořitelny. K výběru peněz je nutný průkaz totožnosti. více »

Výplaty dávek přes sKarty definitivně skončily

03. 03. 2014  10:03  |   Vyplácení dávek přes sKarty definitivně skončilo. Úřad práce ČR přes ně přestal vyplácet všechny dávky ze systému státní sociální podpory a pěstounů. Lidé už peníze budou dostávat jen na účet nebo složenkou. ČTK o tom dnes informovala mluvčí Úřadu práce Kateřina Beránková. Vyplácení dávek v hmotné nouzi, podpory v nezaměstnanosti a příspěvků pro postižené přes sKarty skončilo už na začátku února. více »

sKarty končí u některých dávek už teď, tedy o čtvrt roku dřív

04. 02. 2014  14:44  |   Sociální karty, které se měly využívat až do konce dubna, končí u některých dávek o tři měsíce dřív. Dávky v hmotné nouzi, podpory v nezaměstnanosti a příspěvky pro postižené tak lidé na účty k sKartám v únoru už nedostanou, obdrží je na své konto, nebo poštou. Důvodem je přechod na staronové systémy pro vyplácení dávek. ČTK to řekla generální ředitelka Úřadu práce ČR Marie Bílková. Celý systém sKaret se definitivně vypne na konci dubna. Zákon, který ho ruší, začal platit loni 1. listopadu. více »

MPSV nemá teď důvod jednat o náhradě za sKarty, odpovědnost odmítá

19. 12. 2013  12:03  |   Ministerstvo práce nevidí v současné době důvod, proč by mělo s Českou spořitelnou jednat o zaplacení jakýchkoliv kompenzací za předčasně ukončený projekt sKaret. Novinářům to dnes řekl ministr práce v demisi František Koníček. Banka své náklady vyčíslila na 203,8 milionů korun. Uvedla, že je po ministerstvu bude požadovat. více »

Spořitelna chce od vlády za předčasné zrušení sKaret 204 mil. Kč

15. 11. 2013  14:45  |   Česká spořitelna bude žádat po ministerstvu práce a sociálních věcí za předčasné zrušení projektu sKaret náhradu 203,8 milionu korun. Níže najdete také stanovisko našeho serveru. více »

Česká spořitelna zahájila s MPSV jednání o vypořádání projektu sKaret

14. 11. 2013  16:10  |   Vypořádání předčasně ukončeného projektu sKaret bylo předmětem dnešní schůzky Pavla Kysilky, generálního ředitele České spořitelny a Františka Koníčka, ministra práce a sociálních věcí.  Zákon o zrušení sKaret nabyl účinnosti k 1. listopadu 2013. Česká spořitelna, která měla na základě vítězné soutěže a podle smlouvy s Ministerstvem práce a sociálních věcí (MPSV) systém výplaty provozovat až do roku 2024, si vyžádala nezávislé odborné posouzení, z něhož bude nadále vycházet při jednání o vypořádání projektu sKaret. Součástí posudku je vyčíslení přímých nutných nákladů, které banka musela vynaložit k zajištění smluvních požadavků ze strany MPSV. Ty činí 203,8 mil. Kč. více »

Podle Koníčka není jasné, že bude MPSV za sKarty platit náhrady

07. 11. 2013  16:18  |   Podle ministra práce v demisi Františka Koníčka "ještě není zdaleka po právní stránce jasno", že bude muset jeho resort České spořitelně platit náhradu za předčasné ukončení projektu sKaret. Ministerstvo práce (MPSV) zrušení nezavinilo. Koníček to dnes řekl novinářům. S generálním ředitelem banky Pavlem Kysilkou má jednat příští týden. Spořitelna měla sKarty podle smlouvy provozovat do ledna 2024, systém ji stál asi 300 milionů korun. více »

Úřady začnou tento týden posílat dopis majitelům rušené sKarty

05. 11. 2013  11:14  |   Úřady práce začnou tento týden rozesílat dopisy majitelům rušených sKaret s popisem, jak mají teď postupovat. Všichni by měli list dostat nejpozději do konce měsíce. ČTK to dnes řekla mluvčí úřadu práce Kateřina Beránková. Česká spořitelna uvedla, že účty k sKartě zruší k 30. dubnu. Dávky na tato konta dorazí naposled v březnu. Plastikovou sociální kartu má kolem 277.500 lidí. více »

MPSV je připraveno jednat se spořitelnou kvůli sKartám po volbách

22. 10. 2013  21:45  |   Ministerstvo práce je připraveno začít počátkem listopadu, tedy hned po volbách jednat s Českou spořitelnou o případných kompenzacích kvůli předčasnému ukončení projektu sociálních karet. Novinářům to dnes řekl ministr práce v demisi František Koníček. Podle něj existují čtyři až šest řešení situace. Kritizovaný systém sKaret, s nimiž si měli lidé vybírat dávky, měla spořitelna provozovat do roku 2024. Zákon projekt teď zrušil. více »

Lidé nemusí kvůli zrušení sKarty zbytečně na úřad

02. 10. 2013  10:05  |   Dne 1. listopadu 2013 vejde v účinnost zákon, který ruší kartu sociálních systémů, tzv. sKartu. V praxi to bude znamenat, že během následujícího půl roku, tedy do 30. 4. 2014, proběhnou veškeré procesy, které ukončí její existenci. V tuto chvíli není třeba, aby lidé chodili v předstihu na úřady a zjišťovali, co mají dělat. Během listopadu  pošle Úřad práce ČR (ÚP) informativní dopis všem svým klientům, kteří sKartu vlastní, s vysvětlením, jak dále postupovat. Všichni držitelé sKarty by tak měli nejpozději do 1. 12. 2013 vědět, jak se v konkrétní situaci zachovat. více »

Jednání MPSV a spořitelny kvůli rušení sKaret začnou po 12. říjnu

26. 09. 2013  11:20  |   Jednání ministerstva práce s Českou spořitelnou o "finančních dopadech" kvůli předčasnému ukončení kritizovaného projektu sociálních karet začnou po 12. říjnu. V tiskové zprávě to dnes uvedl generální ředitel banky Pavel Kysilka. Spořitelna měla sKarty, s nimiž si měli potřební původně vybírat dávky z bankomatů, provozovat podle smlouvy do roku 2024. Parlament ale projekt zákonem zrušil. Podle ministra práce v demisi Františka Koníčka by mohly sociální karty definitivně skončit do dubna. více »

Kritizované sKarty záhy skončí, Zeman podepsal příslušný zákon

18. 09. 2013  19:58  |   Kritizované sKarty, s nimiž si potřební měli vybírat sociální dávky z bankomatů, záhy definitivně skončí. Prezident Miloš Zeman dnes podepsal zákon, který projekt ruší. Hrad o tom informoval na svém webu. Kartu dostalo přes 277.000 lidí. Úřady práce jim teď pošlou dopis, kde je budou informovat, jak mají postupovat. více »

Senát potvrdil zrušení sKaret

13. 09. 2013  08:12  |   Horní komora Parlamentu ČR dnes schválila senátní návrh zákona, podle kterého skončí projekt sKaret. Snahou Ministerstva práce a sociálních věcí ČR (MPSV) a Úřadu práce ČR (ÚP) bude, v případě, že právní úpravu podepíše prezident, připravit vše tak, aby se změna co nejméně dotkla klientů. Ti, co prostřednictvím sKarty dostávají dávky, nemusí nyní nic dělat, o dalším postupu je bude písemně informovat Úřad práce ČR. více »

MPSV a ÚP se připravují na ukončení projektu sKaret

13. 08. 2013  13:33  |   Připravit vše tak, aby dávky byly vyplaceny v řádných termínech a klienti nebyli zatíženi složitou administrativou. To je hlavní motto Ministerstva práce a sociálních věcí ČR a Úřadu práce ČR v souvislosti s pravděpodobným ukončením projektu sKaret. Obě organizace se na ně intenzivně připravují, mimo jiné usilují o to, aby lidé měli k dispozici dostatek informací a nemuseli zbytečně chodit na úřad. více »

sKarty zřejmě skončí, sněmovna podpořila jejich zrušení

09. 08. 2013  08:28  |   V závěrečném třetím čtení dnes poslanci podpořili celkové zrušení karty sociálních systémů. Projekt sKaret skončí v případě, že se schváleným návrhem bude souhlasit také Senát a podepíše ho prezident. Ministerstvo práce a sociálních věcí a Úřad práce ČR nyní připravuji takové postupy, aby se případné změny odehrály maximálně plynule a co nejméně dotkly klientů. více »

MPSV se připravuje na zrušení sKaret

06. 08. 2013  08:42  |   Poslanecká sněmovna má tuto středu ve třetím čtení projednat tisk č. 913 - senátní návrh zákona, kterým se zrušuje karta sociálních systémů. Ministr práce a sociálních věcí František Koníček právní předlohu podporuje, souhlasí s ní v podobě pozměňovacího návrhu Výboru pro sociální politiku Poslanecké sněmovny, který ruší sKartu jako celek. Zdůrazňuje, že se zrušení karty sociálních systémů, na které se MPSV připravuje, musí co nejméně dotknout klientů. Zda a kdy k němu dojde, záleží na parlamentu a prezidentovi. více »

ÚOOÚ dal MPSV pokutu 2,5 mil. za neoprávněné zpřístupnění dat

14. 06. 2013  12:00  |   Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) uložil ministerstvu práce a sociálních věcí (MPSV) pokutu 2,5 milionu korun za to, že zpřístupnilo neoprávněně osobní data zhruba 336.558 lidí České spořitelně, a.s., řekla dnes ČTK mluvčí úřadu Hana Štěpánková. Do 15 dnů může ministerstvo podat proti rozhodnutí rozklad. Mluvčí ministerstva Štěpánka Filipová ČTK řekla, že rozhodnutí dostali a zvažují další kroky. více »

Ministerstvo práce připravuje přechodná období po zrušení sKaret

22. 05. 2013  12:13  |   Ministerstvo práce začalo připravovat opatření na přechodná období po případném ukončení projektu sKaret. ČTK to dnes řekla ministryně práce Ludmila Müllerová (TOP 09). Sněmovní sociální výbor by měl příští středu projednávat senátní novelu, která sociální karty ruší. Připravit stopnutí systému doporučil Müllerové kabinet. Jednat o tom má i s Českou spořitelnou, která projekt provozuje. více »

Exkluzivně: Zkušenosti úřadů s sKartami a exkluzivní data návdavkem

22. 05. 2013  03:48  |   Podařilo se nám získat data, která prozrazují více o tom, jak fungují sKarty v České republice. Níže naleznete nejen zkušenosti zaměstnanců Úřadů práce, ale také data o počtu karet v různých fázích procesu distribuce. více »

Sněmovna podpořila senátní snahu o zrušení sKaret

15. 05. 2013  10:58  |   Senátní návrh zákona o zrušení kontroverzního projektu sKaret přežil ve Sněmovně první kolo schvalování. Projektu se během čtyřhodinové debaty zastávali jen zástupci TOP 09. Se snahou o zamítnutí návrhu ale přes doporučení vlády zůstali osamoceni. Poslanci by se předlohou mohli znovu zabývat už na červnové schůzi. Sněmovní sociální výbor totiž na projednání dostal pouze 30 dnů. více »

Sdružení si stěžuje ochráncům soukromí na spořitelnu kvůli sKartě

15. 05. 2013  09:59  |   Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) dostal další stížnost kvůli projektu sKaret, tentokrát na Českou spořitelnu jako jejich provozovatele. Podalo ji sdružení Iuridicum Remedium (IuRe). Podle něj by banka měla být za "nelegální zpracování" dat příjemců dávek postižena podobně jako ministerstvo práce (MPSV). S ním úřad zahájil kvůli sKartě v dubnu řízení, o případné sankci zatím nerozhodl. Potrestal resort zatím půlmilionovou pokutou za to, že nedostatečně ve svém informačním systému zabezpečil zpracovávané osobní údaje lidí. více »

Nečas: Obsah smlouvy o sKartách byl dojednán proti vůli vlády

10. 05. 2013  14:06  |   Obsah smlouvy ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) s Českou spořitelnou (ČS) o sKartách byl podle premiéra Petra Nečase (ODS) dojednán za zády vlády, bez jejího vědomí a proti její vůli. Nečas to dnes uvedl ve Sněmovně v reakci na dotaz předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky ohledně zrušení sKaret. Cílem tohoto projektu byly podle premiéra úspory spojené s výplatou sociálních dávek a zamezení možnosti dávky zneužívat. Použití sKarty mělo být dobrovolné, řekl Nečas. více »

MPSV má zaplatit podle ÚOOÚ půlmilionovou pokutu kvůli sKartám

08. 05. 2013  16:50  |   KDY UŽ TAHLE BÍDA SKONČÍ??? Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) musí zaplatit půlmilionovou pokutu za to, že neoprávněně předávalo České spořitelně kvůli sKartám osobní data příjemců dávek. Uložil mu ji Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ). Odvolání ministerstva předseda úřadu Igor Němec zamítl. ČTK to dnes oznámila mluvčí ÚOOÚ Hana Štěpánková. Dodala, že řízení o sKartách pokračuje. Mluvčí ministerstva Štěpánka Filipová ČTK sdělila, že resort rozhodnutí o pokutě zatím nedostal. Vyjádří se k němu, až ho obdrží. více »

Vtip? Ne! Náklady na zrušení sKaret prý musí nést ti, co odhlasují jejich konec

06. 05. 2013  11:47  |   Náklady na případné zrušení sKaret by měli nést ti, kteří odhlasují konec projektu. V dnešním pořadu Partie televize Prima Family to řekl bývalý ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09.) Podle něho by sKarty ušetřily státu za 12 let tři miliardy korun. více »

Müllerová na doporučení vlády začne jednat o zrušení sKarty

03. 05. 2013  11:46  |   Vláda dnes znovu odmítla návrh ministryně práce Ludmily Müllerové (TOP 09) na úpravu systému sKaret. Kabinet jí doporučil, aby připravila ukončení projektu a intenzivně o něm jednala s Českou spořitelnou (ČS), která sKarty provozuje. Novinářům to po jednání vlády řekl premiér Petr Nečas (ODS). Müllerová oznámila, že doporučení bude respektovat a nyní očekává sérii jednání na ministerstvu, ale i s bankou. Kdy návrh na zrušení karty vládě přinese, odhadovat nechtěla. více »

Vláda bude znovu jednat o sKartách, Nečas trvá na zrušení

01. 05. 2013  21:20  |   Vládu čeká další jednání o osudu sociálních karet. Zatímco premiér Petr Nečas (ODS) trvá na zrušení kritizovaného projektu, ministryně práce Ludmila Müllerová (TOP 09) navrhuje znovu jen úpravu pravidel. Od první verze, kterou kabinet před třemi týdny odmítl, se její nový materiál příliš neliší. Nečas za tím vidí "stranický příkaz" z vedení TOP 09, která je proti ukončení systému. Zrušení naopak podporují ODS a LIDEM, žádá ho i opozice, rada postižených či odbory. Výhrady k sKartám měl ombudsman i ochránci soukromí. více »

Vláda dostala nový návrh změn sKaret, úpravy obsahuje i dohoda

23. 04. 2013  11:02  |   Ministryně práce Ludmila Müllerová poslala vládě svůj nový návrh na úpravu sKaret. První verzi kabinet odmítl. Premiér doporučil zrušení kritizovaného projektu. Ukončení systému se šéfka resortu práce brání. Aktuální předloha obsahuje mimo jiné toto: více »

Nečas míní, že MPSV má zveřejnit údaje o nákladech na sKartu

15. 04. 2013  11:34  |   Ministerstvo práce a sociálních věcí by mělo veřejnosti poskytnout veškeré informace o nákladech na výrobu sociálních karet, myslí si premiér Petr Nečas (ODS). V prohlášení, které dnes ČTK poskytl jeho mluvčí Jan Hrubeš, předseda vlády připomíná, že distribuci sKaret ke klientům provádějí úřady práce a je proto velmi diskutabilní, jaké jsou skutečné výrobní a doprovodné náklady. více »

Podle smlouvy na sKarty by MPSV nemělo proti systému nic podnikat

12. 04. 2013  11:30  |   Ministerstvo práce uzavřelo na provoz systému sKaret smlouvu s Českou spořitelnou loni v lednu, a to na 12 let. V platném kontraktu je mimo jiné toto: více »

Telenovela, díl č. 675: Pro konec sKaret se vyslovila znovu ČSSD, rada postižených i ODS

11. 04. 2013  09:38  |   Pro ukončení sporného projektu sociálních karet se dnes znovu vyslovila opoziční ČSSD, vládní ODS či rada postižených. Podle mnohých kritiků se systém opravit nedá a měl by co nejrychleji skončit. Dnešní rozhodnutí vlády, která odmítla návrh úpravy sKaret, tomu prý otevírá cestu. Odpovědnost nese bývalé vedení ministerstva práce, které systém prosadilo, míní odpůrci karet. více »

Telenovela sKarty, díl 578: TOP 09 nebude souhlasit s ukončením sKaret, řekl Schwarzenberg

03. 04. 2013  10:13  |   Koaliční TOP 09 nebude souhlasit s ukončením projektu sKaret, které navrhuje premiér Petr Nečas (ODS). Předseda TOP 09, vicepremiér Karel Schwarzenberg to řekl ČTK a Právu. Skončením projektu by se podle něj jen vyhodily miliardy. Premiér Nečas ve vyjádření pro ČTK uvedl, že uvítá, když mu Schwarzenberg vysvětlí, v čem je sKarta tak výhodná, že by měla být zachována. Dodal, že na doporučení, aby byl projekt zrušen, trvá. více »

Premiér Nečas doporučil, aby byly sKarty co nejdříve zrušeny

31. 03. 2013  20:11  |   Premiér Petr Nečas (ODS) dnes doporučil co nejrychleji ukončit kontroverzní projekt sKaret. Považuje to za "nejméně špatné řešení". Řekl to novinářům po jednání s ministryní práce Ludmilou Müllerovou (TOP 09). Podle místopředsedy TOP 09 Miroslava Kalouska jsou naopak sKarty užitečné. ODS je prý pro jejich rušení z nervozity z poklesu preferencí a její předseda Nečas kvůli tomu, že "je na odpis", řekl Kalousek. více »

Nečas připustil úplný konec kontroverzních sKaret

26. 03. 2013  10:40  |   Premiér a předseda ODS Petr Nečas připustil úplný konec kontroverzního projektu sociálních karet. Systém je kritizován z řady míst, dosud se ale hovořilo hlavně o jeho úpravě. Senátní předlohu, která měla sKarty úplně zrušit, vláda před dvěma týdny jednomyslně odmítla. Ministerstvo práce a sociálních věcí už připravilo změny zákonů, které sKarty upravují. Na návrhy, jak se sociálními kartami dál, čeká také Čeká spořitelna, která vyhrála tendr na jejich provozování. více »

Stanovisko ČS k návrhu MPSV - legislativní úpravy související s sKartou

20. 03. 2013  00:52  |   Česká spořitelna není tvůrcem legislativy, proto ani nemůže hodnotit navrhované úpravy MPSV, které jsou nyní na začátku legislativního procesu. Česká spořitelna zajišťuje administraci výplaty dávek prostřednictvím sKaret a plní veškeré závazky vyplývající ze smlouvy s Ministerstvem práce a sociálních věcí. více »

Projekt sKaret budí vášně, proti je opozice, postižení i odbory

08. 03. 2013  07:56  |   Hlavní údaje související se zaváděním sKaret, které prosadilo ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) za bývalého ministra Jaromíra Drábka (TOP 09): více »

Stanovisko České spořitelny k legislativním úpravám souvisejícím s sKartou, které navrhuje MPSV

07. 03. 2013  13:36  |   Včera jsme vás informovali o změnách, které připravuje Ministerstvo práce a sociálních věcí České republiky v souvislosti s projektem sKaret. Nyní přinášíme stanovisko České spořitelny, jíž se chystané změny samozřejmě primárně dotknou... více »

sKarty: Vláda by mohla jednat o sKartách, Müllerová jí asi dá návrh změn

07. 03. 2013  11:31  |   Vláda by ve středu mohla jednat o osudu sKaret, přes které se vyplácejí sociální dávky. Ministryně práce Ludmila Müllerová (TOP 09) se podle informací ČTK chystá kabinetu předložit návrhy, jak by bylo možné projekt upravit. Ve hře by mohlo ale zřejmě být i jeho případné ukončení. Sociální karty od počátku kritizují rada postižených, odbory, opozice, mimoparlamentní lidovci, někteří koaliční politici, ombudsman či ochránci soukromí. více »

Postižení by mohli mít podle návrhu sKarty dvě: průkaz a platební

14. 02. 2013  18:02  |   Handicapovaní, kteří budou chtít používat sKartu k placení či k výběru dávek z bankomatu, zřejmě budou mít tyto karty dvě. Jedna by sloužila jako průkazka tělesně postiženého, druhá k transakcím. Vyplývá to z návrhu tezí pro chystané změny zákonů, který se ČTK podařilo získat. Ministerstvo práce jím reaguje na výhrady ombudsmana či úřadu pro ochranu osobních údajů. S novou úpravou nesouhlasí rada postižených. Žádá úplné zrušení sKaret. Lidem radí sociální karty od úřadů vůbec nepřebírat. více »

MPSV se zatím neshodlo se spořitelnou na změně smlouvy o sKartách

04. 02. 2013  19:00  |   Ministerstvo práce se zatím úplně nedohodlo s Českou spořitelnou na změně smlouvy o provozování sociálních karet. Jednání pokračují a k závěru by mohla dospět příští týden. ČTK to dnes řekla ministryně práce Ludmila Müllerová (TOP 09). Premiérovi Petru Nečasovi (ODS) předložila záměr, jak by se pravidla používání sKaret mohla v zákonech upravit. Do paragrafů návrh v příštích dnech převede tým odborníků z úřadu vlády a ministerstva. více »

Potvrzeno. sKarta porušuje soukromí, úřad čeká pokuta

25. 01. 2013  17:00  |   Ministerstvo práce a sociálních věcí dostane od Úřadu pro ochranu osobních údajů pokutu. Úřad ji udělí na základě výsledků kontroly, kterou na ministerstvu provedl v souvislosti s projektem kontroverzních sKaret. Podrobnosti zveřejní v polovině příštího týdne. Řekla to mluvčí úřadu Hana Štěpánková. více »

Zjištění: sKarta není zdarma, stát zaplatí zbytečnosti

23. 01. 2013  11:00  |   Úřady práce budou muset zaplatit přinejmenším statisíce korun, aby mohly začít přijímat sKarty jako průkazky příjemců dávek. Ani jeden z úřadů totiž zatím není vybaven potřebnou čtečkou. Napsal to deník Aktuálně.cz. více »

Co dělat, když nechci sKartu? Nemine váš návštěva úřadu práce

23. 01. 2013  02:00  |   O sKartě jsme psali velmi často, neboť jsme k tomuto projektu měli (a stále máme) dost výhrad. Ustanovení, že sKartu nemusí používat k placení všichni, je tak z našeho pohledu naprosto relevantní. Proto máme návod pro všechny, kdo tuto plastovou placku nechtějí používat jako substitut své dosavadní banky. více »

Do šlamastyky kolem sKarty se namočil i premiér...

13. 12. 2012  11:11  |   Již minule jsme si přáli, aby byl článek o sKArtách tím posledním, ale věděli jsme, že tomu tak nebude. A měli jsme pravdu. Tentokráte se věnujeme chystaným změnám, které osobně dojednal Petr Nečas a které jsou, bohužel, v rozporu se zákonem... více »

Karetní peripetie státu nekončí! Kartu všem!!!

29. 11. 2012  04:06  |   PŘETISKUJEME DOPIS ČTĚNÁŘE: O mýdlové telenovele jménem sKarta web BP.com i další média informovala dost podrobně a já doufám, že v tom budou pokračovat. A dost možná, že bude mít za chvíli ještě jednu podobnou „zálibu“. Jak totiž informovaly Lidové noviny, „v Česku se připravuje další „superkarta“. Jedná se o elektronickou kartu pracovníka, která má „usnadnit život“ zaměstnavatelům i zaměstnancům“. Proč troškařit? Měly by ji dostat miliony lidí. Ufffff… více »

Povinné. Nepovinné. Povinné. Nepovinné. Povinné. Věří ještě někdo v sKarty?

22. 11. 2012  00:31  |   Bylo by to k smíchu, kdyby to nebylo k pláči… Přesně tahle věta asi napadne každého, kdo v poslední době sleduje vývoj kolem sociální karty a trojúhelníku, jenž tvoří premiér Petr Nečas (ODS), nová ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová (TOP 09) a šéf České spořitelny Pavel Kysilka. Ale pozor – ten, kdo argentinskou telenovelu kolem sKaret přestane sledovat na několik hodin, může být zcela mimo. Situace se totiž tak jako na frontě mění skoro každou hodinou. více »

Mýdlová opera: sKarty budou povinné, tvrdilo ráno MPSV. Nebudou, řekl odpoledne premiér Nečas

20. 11. 2012  20:05  |   AKTUALIZOVÁNO: Včera jsme zveřejňovali informaci o názorovém prozření premiéra Petra Nečase, který ve svém prohlášení sdělil, že si nedovede představit, že sKarta nebude dobrovolná. To korespondovalo s názory Ludmily Müllerové z minulého týdne, toho času čekající na jmenování ministryní práce a sociálních věcí. Jenže Müllerová svůj postoj změnila a včera večer v rozhovoru pro Radiožurnál oznámila, že existuje pouze 1 varianta - povinné sKarty. Dnes odpoledne premiér Petr Nečas tento názor po jednání s šéfem České spořitelny Pavlem Kysilkou přebil: "Projekt povinných sKaret je mrtvý," řekl. více »

Sekce obsahuje celkem 77 článků. Výše vypsáno 0 - 50Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti