Pojištění Merlin nyní pro všechny karty tuzemských bank


30. 10. 2009  07:35     Michal Teubner     komentáře (0)

Komerční banka vychází vstříc všem klientům, kteří využívají platební kartu a prostřednictvím vylepšených pojistných produktů Merlin a Profi Merlin od 27. října nabízí širší pokrytí jednotlivých rizik.

Komerční banka reaguje na potřeby klientů, kteří stále více využívají platební kartu jako hlavní prostředek k úhradě za zboží a služby. Stávající podoba pojištění Merlin poskytuje ochranu před důsledky zneužití platební karty v případě její ztráty nebo krádeže, a to i v případech, kdy ke zneužití dojde kdekoli na světě. Ochrana se vztahuje na krádež hotovosti vybrané kartou, ztrátu osobních dokladů a klíčů ztracených nebo ukradených spolu s kartou. Merlin je možné si sjednat ke všem platebním kartám vydaným k jednomu účtu a znějící na jméno pojištěného.   Nová verze pojištění Merlin nabízí:   ·               krytí klientovy spoluúčasti do výše 150 EUR při zneužití platební karty při zneužití karty třetí osobou, a to opakovaně v průběhu roku až do výše limitu (30 000 Kč v případě platby kartou, 15 000 Kč při výběrech z bankomatu nebo na pobočce).   ·               krytí rizika zneužití platebních karet vydaných jinou bankou – pokud klient spolu s pojištěnou kartou KB ztratí i karty jiných peněžních ústavů se sídlem v ČR a nemá tyto karty pojištěny, může uplatnit krytí spoluúčasti do výše 150 euro právě z pojištění Merlin. Merlin nabízený Komerční bankou je tak prvním pojištěním na českém trhu, které kryje i toto riziko.   ·               rozšíření pojistných rizik o náklady na náhradu nebo opravu zboží zakoupeného kartou KB, v případě odcizení mobilního telefonu náklady na pořízení nového přístroje spolu s náklady souvisejícími se zneužitím odcizeného telefonu (volání a zasílání SMS/MMS v době do 48 hod. od odcizení) až do výše limitu.   U Merlina je i nadále zachováno pojištění nákladů vynaložených v důsledku ztráty dokladů a klíčů.   „Klientům, kteří využívají platební kartu, chceme nabídnout co největší pocit jistoty při používání tohoto moderního platebního prostředku. A to nejen pro hotovostní a bezhotovostní operace, ale také pro další možná rizika s využíváním karty nepřímo souvisejícími,“ uvedl Radko Belada, vedoucí retailového bankovnictví KB.   K rozšíření pojištěných rizik došlo rovněž u produktu Profi Merlin, který je určen pro fyzické osoby podnikatele a právnické osoby:   ·               zvýšení limitů při zneužití karty třetí osobou (60 000 Kč pro platby, 20 000 Kč při výběrech z bankomatu nebo na pobočce).   ·               zachování pojištění nákladů stoplistace pro právnické osoby které nemají status mikropodnikatele (definice dle nového zákona o platebním styku)   ·               loupež nebo ztráta hotovosti (tržby) nesené jako vklad na pobočku KB (limit 30 000 Kč)   ·               rozšíření pojistných rizik stejně jako u produktu Merlin (pojištění pro případ odcizení mobilního telefonu a pojištění zakoupeného zboží), Profi Merlin pak nově kryje i rizika ztráty či odcizení klíčů a osobních dokladů.Pojištění Merlin nyní pro všechny karty tuzemských bank

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2021 na poplatcích již celkem zaplatili

27946751794

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

430


ČÍSLO TÝDNE 430 právě tolik miliard korun vyplatila Česká republika od roku 2006 na podporu obnovitelných zdrojů energie, zejména pak solárních elektráren. Ročně se tak vyplatí více než 45 miliard korun.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 25,3600
Kurz USD Americký dolar 1 USD 21,6270
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,5230
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 29,7305
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 23,2005
Kurz HUF Forint 100 HUF 7,1850
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,1244
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více