Pololetní výsledky Raiffeisenbank a eBanky


15. 08. 2007  11:15     Tomáš Kofroň     komentáře (0)

Raiffeisenbank i eBanka vykazují rekordní pololetní výsledky, silný růst zisku i bilanční sumy. Celková aktiva Raiffeisenbank poprvé v historii přesáhla 100 miliard korun. Propojení pobočkových sítí obou bank vedlo k nárůstu prodejů.

Raiffeisenbank a.s. v prvním pololetí letošního roku vykázala čistý zisk 366,9 milionu korun. Oproti 283,6 milionům v pololetí 2006 to představuje nárůst o téměř 30 procent. Banka přitom pokračuje v dynamickém růstu, její celková aktiva poprvé přesáhla 100 miliard korun a na konci června dosáhla 105,4 miliardy korun, což představuje meziroční růst o třetinu.

 

„Růst celkových aktiv i zisku je způsoben rekordními výsledky prodejů ve všech segmentech. Již tradičně se nám velmi daří v hypotékách a dalších úvěrových produktech, v letošním roce však zaznamenáváme i silný růst v oblasti vkladů a investic. Tyto úspěchy jsou o to cennější, že se nám jich daří dosáhnout v průběhu náročného procesu spojování s eBankou,“ komentoval pololetní výsledky generální ředitel Raiffeisenbank Lubor Žalman.

 

Rekordní výsledky zaznamenala v pololetí i eBanka. Čistý zisk banky meziročně vzrostl
o 63 procent na 71,6 milionu korun. Objem poskytnutých úvěrů se zvýšil o sedm procent na 10,6 miliardy korun, objem vkladů narostl o více než třetinu na 19,4 miliardy. Celková aktiva eBanky dosáhla 22,6 miliardy korun, což představuje meziroční růst o 25 procent. „Rovněž eBanka pokračuje v rychlém růstu a spojování s Raiffeisenbank přináší první výsledky, zejména růst prodeje účtů eBanky ve spojené obchodní síti.,“ dodal generální ředitel eBanky Martin Kolouch.

 

Objem poskytnutých úvěrů Raiffeisenbank ke konci června dosáhl 82 miliard korun, což je meziročně o 55 procent více. Hlavním tahounem tohoto růstu jsou u drobných klientů i nadále hypotéky. Banka na jaře představila celou řadu novinek, např. variabilní či turbo hypotéku. V prvním pololetí poskytla hypotéky za 10,3 miliardy korun, což je více než v celém loňském rekordním roce a představuje to meziroční nárůst o téměř 150 procent.

 

 

Roste rovněž zájem o úvěry pro malé a střední firmy, kde banka v prvním pololetí navýšila maximální možnou výši úvěru z 1,5 na 3 miliony korun. Podnikatelům a malým firmám nově rovněž stačí jen jedno daňové přiznání oproti dosavadním dvěma. V oblasti velkých klientů Raiffeisenbank i v prvním pololetí dále zesílila svou pozici jedné z nejsilnějších bank v oblasti financování výstavby realitních projektů, rovněž obchodní aktivity u podnikových klientů rostou.

 

K růstu v úvěrové oblasti se letos přidává i silný zájem o vkladové a investiční produkty. Objem klientských vkladů dosáhl ke konci června 65 miliard korun, což představuje meziroční nárůst
o 35 procent.

 

Raiffeisenbank i eBanka v prvním pololetí výrazně pokročily ve vzájemném spojování.
Na počátku roku banky představily jednotnou organizační strukturu, ve 2. čtvrtletí začaly propojovat prodejní sítě. Vybrané produkty Raiffeisenbank tak lze nově získat i na pobočkách eBanky a naopak. Produktové novinky připravené jednou bankou jsou rovněž přístupné
i pro klienty druhé banky.

 

Rozvoj nových produktů bude pokračovat i ve zbytku roku. „Připravíme celou řadu novinek jak u úvěrů, tak i u vkladových a investičních produktů. Mj. chystáme spuštění zcela ojedinělého účtu, kde klienti získají celou řadu služeb zdarma a ostatní si budou moci volit dle své potřeby,“ uzavřel Lubor Žalman.Pololetní výsledky Raiffeisenbank a eBanky

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2021 na poplatcích již celkem zaplatili

5904136676

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

250


ČÍSLO TÝDNE - 250 právě tolik miliard korun budou na kompenzacích a náhradách škod požadovat po vládě tuzemští obchodníci a poskytovatelé služeb, jejichž provozovny vláda protizákonně uzavřela. Usnesení vlády, které obchody a provozovny uzavřelo zrušil Ústavní soud.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 26,0050
Kurz USD Americký dolar 1 USD 21,4180
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,7690
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 30,2020
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 23,5970
Kurz HUF Forint 100 HUF 7,2300
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,3352
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více