Pomáháme zlepšovat vztahy mezi sousedy


05. 03. 2015  12:52          komentáře (0)

Poštovní spořitelna otevírá další ročník úspěšného grantového programu Regionální fond rozvoje s podtitulem souSedíme si. V  jarním kole rozdělí až dva miliony korun. O finanční podporu se mohou ucházet projekty, které se soustředí na zlepšení sousedských vztahů. Do naplnění svých cílů by měly co nejintenzivněji vtáhnout místní občany a vzbudit v nich zájem o rozvoj dobrého sousedství.

Pomáháme zlepšovat vztahy mezi sousedy
Do Regionálního fondu rozvoje Poštovní spořitelny mohou své projekty hlásit nevládní neziskové organizace (spolky, obecně prospěšné organizace, ústavy, nadace, nadační fondy, účelová zařízení církví), příspěvkové organizace i obce. Maximální výše jednoho grantu je 100 tisíc korun.

„Hlavním tématem tohoto ročníku je opět rozvoj sousedských vztahů. Regionální fond rozvoje s podtitulem souSedíme si podpoří projekty zaměřené na rozvíjení činorodých a soběstačných sousedských komunit, do jejichž života se může zapojit každý, kdo má zájem a dobré nápady,“ říká Alena Králíková, manažerka společenské odpovědnosti ČSOB.

Zájemci se do projektu souSedíme mohou hlásit od 4. března 2015,přičemž uzávěrka žádostí je 15. dubna 2015. Odborným garantem a realizátorem programu je Nadace VIA. Regionální fond rozvoje Poštovní spořitelny registroval v loňském roce 202 žádostí, z nichž 38 bylo nakonec úspěšných. Mezi vybrané projekty bylo rozděleno 2 711 413 korun. Mezi kraje s nejvíce podpořenými projekty patřil Středočeský (osm projektů), Královéhradecký (pět projektů), Jihomoravský, Ústecký, Plzeňský a hlavní město Praha (vždy čtyři projekty).

Československá obchodní banka, včetně jejích obchodních značek Era a Poštovní spořitelna, podporuje komunitní projekty v regionech již od roku 2007. Loňský rok byl vůbec prvním, který se zaměřil na zlepšování sousedských vztahů, a počet přihlášených žádostí svědčil o velkém zájmu. Atraktivních témat bylo hodně, o čemž vypovídaly i názvy některých podpořených projektů: „Sousede, pojď vařit“, „My a naše město plné příběhů“, „Sousedské dny Bohumilic“, „Babičko, dědečku vyprávěj“, „Ten dělá to a ten zas tohle“, „Hurá za sousedy“. Od roku 2007 ČSOB mezi komunitní projekty v regionech rozdělila již více než 24 milionů korun.

 

Více informací o grantovém programu je k dispozici na webových stránkách www.csob.cz/csr a www.nadacevia.cz

Era a Poštovní spořitelna jsou součástí Československé obchodní banky, a. s.Pomáháme zlepšovat vztahy mezi sousedy

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2021 na poplatcích již celkem zaplatili

14610533568

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

3


ČÍSLO TÝDNE - 3 o tolik procent vzrostla v dubnu 2021 v České republice inflace. Jednoduše se zrychlilo zdražování zboží a služeb, které si pořizujeme. Tuzemská inflace patří k nejvyšším v Evropě.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 25,5180
Kurz USD Americký dolar 1 USD 20,9780
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,6195
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 29,5810
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 23,2900
Kurz HUF Forint 100 HUF 7,2300
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,1803
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více