Poplatek za nečerpání úvěru - pozor na podvodné prodejce domu či bytu


07. 01. 2013  16:00     BP.com     komentáře (0)

Dostal se nám na stůl zajímavý případ. Klientovi byl naúčtován poplatek za nečerpání úvěru na nákup bydlení, protože se ukázalo, že domnělý nákup nemůže proběhnout z důvodu osoby prodejce (byl to podvodník). Jak takový případ řešit?

Poplatek za nečerpání úvěru - pozor na podvodné prodejce domu či bytu
KLIENT

Dobrý den,

.

Raiffeisen stavební spořitelna mi naúčtovala 4000,-Kč jako poplatek za nečerpání úvěru. V mém případě se jednalo o úvěr na koupi rodinného domu, který se neuskutečnil z toho důvodu, že realitní kancelář M&MReality řádně neprověřila prodávajícího a ten nepřiznal, že mu bylo omezeno dispoziční právo na prodávaný rodinný domek. Prostě šlo o podvod.

.

Pěkný den přeje

Ing. Jaromír K.

STAVEBNÍ SPOŘITELNA REAGUJE (Renata Zikmundová):

„K úvěru pana J.K. se nemohu nijak vyjádřit, protože k němu nemám žádné bližší informace. Obecně však platní, že je vždy lepší ověřit si předem osobu prodávajícího/ firmu/ developera. Bohužel případy podvodného jednání ze strany prodávajícího se stávají. S klienty, kteří se dostali do této situace, řešíme jejich případ vždy individuálně. Pokud je podvodné jednání prokázáno, snažíme se jim vyjít vstříc i ve věci poplatku.“Poplatek za nečerpání úvěru - pozor na podvodné prodejce domu či bytu

Diskutovat (0)