Poradna BP:
Stavební spoření je stále nejvýhodnější


03. 08. 2015  00:50     Miroslav Zeman     komentáře (0)

PONDĚLNÍ SERIÁL - PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Čtenáře se dotazuje jaký způsob investování volných prostředků je v současnosti nejvýhodnější. Ze všech porovnání finančních produktů je stále nejbezpečnější a nejvýhodnější stavební spoření.

Poradna BP: Stavební spoření je stále nejvýhodnější
I přes opakované omezení výhodnosti stavebního spoření se stále jedná o produkt se zaručeným výnosem i jistou, poměrně vysokou státní podporou. Zhodnocení se však týká jen pouze omezeného objemu finančních prostředků. Určitě tak tímto způsobem nelze zhodnocovat miliony korun a to i vzhledem k přísným podmínkám pro výplatu státní podpory. 

Dotaz čtenáře:

Dobrý den, měl bych jen jednu velmi stručnou otázku. Naspořil jsem si na účtu za několik let několik stovek tisíc korun a chtěl bych je nyní nějak zhodnocovat. Jak známo, na účtu jdu spíše s hodnotou naspořených částek do mínusu. Proto chci tyto úspory nějak zhodnotit. Podmínkou je, že nechci investovat do nějakých rizikových obchodů, nebo do něčeho náročného o co se pak budu muset starat, nebo využívat služeb nějakých prostředníků. To fakt nechci a o to nemá zájem. Chci jen jednoduše přesunout peníze a pak užívat byť nějakého mírného výnosu.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, samozřejmě by jste našel množství investičních možností s velmi zajímavým výnosem. Nevýhodou těchto forem však je, že musíte využívat poradenství nebo služeb různých společností, nebo sám se v této problematice vyznat. Typicky se jedná o investice do cenných papírů, tedy zejména akcií či dluhopisů. Další možností jsou investice do komodit, nebo do nemovitostí. U všech těchto investic však potřebujete dostatek času, znalostí, nebo důvěry k někomu kdo bude za vás investovat. S těmito investicem je však spojeno nezanedbatelné riziko, které je třeba vnímat a počítat s tím. Pokud jde tedy o váš požadavek bezpečného výnosu, pak je stále nejvýhodnějším produktem na trhu stavební spoření. Výnos má v podstatě dvě části a to jak úrokovou sazbu ze vkladů, tak částku státní podpory, která tento výnos v ročním vyjádření a ve vztahu k poměrně nízkým objemům vkladů výrazně zvyšuje a zvýhodňuje. Nemůžete samozřejmě takto výhodně zhodnotit vysoké finanční částky, ale určitě můžete nadstandardně zhodnotit desetitisícové roční vklady. Možné je také otevřít více účtů v rámci rodiny, čímž umístíte větší objem částek.

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ DOTAZY A ODPOVĚDI V NAŠÍ PORADNĚ NALEZNETE ZDE!Poradna BP: Stavební spoření je stále nejvýhodnější

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

23510817840

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

4,8


ČÍSLO TÝDNE 4,8 právě tolik miliard korun vydělala Česká spořitelna na poplatcích a provizích. Je to o 6,7 procenta více než loni. Je zřejmé, že výnosy bank z poplatků po mnoha letech začínají opět růst. Banky tak nevydělávají jen na úrocích, ale i na dalších poplatcích za služby, které musí klienti často automaticky akceptovat.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,5280
Kurz USD Americký dolar 1 USD 24,0550
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,2195
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 29,0510
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 25,1820
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,2100
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,0064
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více