Poradna serveru BP:
O nízké úroky s hypoték se stále bát nemusíme


07. 12. 2015  08:16     Miroslav Zeman,      komentáře (0)

PONDĚLNÍ SERIÁL - PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Hypoteční úvěry budou i nadále velmi levné. S největší pravděpodobností vydrží nízké hodnoty úroků celý příští rok. ČTĚTE VÍCE!

Poradna serveru BP: O nízké úroky s hypoték se stále bát nemusíme
Důvodem bude i nadále měnová politika ČNB, stejně jako vývoj úroků na mezibankovních trzích. A protože platí, že nejsme kus malého světa odříznutého od sousedů, budou mít i naší ekonomiku vliv opatření sousedních větších ekonomik či Evropské centrální banky. Právě ECB pumpuje stále do ekonomiky peníze, motivuje banky k vyšším půjčkám a poskytovaným úvěrům a uplatňuje dokonce záporné úrokové sazby z půjček. Je zřejmé, že i tuzemské banky tak mají přebytek hotovosti, kterou potřebují co nejvýhodněji uplatnit na trhu a to je právě příležitost pro uplatňování hypoték s nízkou úrokovou sazbou.

POROVNEJTE SI NABÍDKU HYPOTEČNÍCH ÚVĚRŮ!

Dotaz čtenáře:

Pečlivě čtu vaše doporučení, která čas od času dáváte svým čtenářům a které se týkají vhodnosti nebo nevhodnosti pořízení hypotečního úvěru. I my s manželkou stojíme nyní před rozhodnutím, jestli si ještě před koncem roku zřídit hypotéku, kterou bych nyní museli vzít z 95 procent, nebo počkat do příštího roku, kdy by se naše spoluúčast vyšplhala na 10 nebo 15 procent. Pokud by mělo dojít třeba příští rok k nárůstu úroků, tak bychom do toho samozřejmě šli nyní. Pokud budou ale úroky nízké i příští rok, tak by jsme to nehrotili a počkali na to, až budeme mít našetřeno více vlastních prostředků. Jaké je tedy vaše doporučení? Odpověď bych potřeboval vědět co nejdříve. Děkuji

Odpověď odborníka:

Dobrý den, naše předchozí doporučení či odhady z minulosti byla v oblasti úroků optimistická a tyto odhady se skutečně potvrzují. Nejde jen o nějaké naše odhady či přání. Nízké úrokové sazby po celý příští rok a i době následující potvrzují i konkrétní kroky velkých hráčů na trhu, jako jsou Česká národní banka, nebo dokonce Evropská centrální banka. Česká národní banka stále uplatňuje nízký kurz koruny a snaží se o zvýšení inflace. Zvýšení inflace přitom může spolehlivě zajistit pouze zvýšená poptávka a tedy utrácení domácností. Hypotéky a další úvěry jsou rychlým prostředkem pro zvýšení útrat domácností v poměrně velkém rozsahu. Aby byla zájem o hypotéky co největší, musí se uplatňovat nízká úroková sazba, která motivuje domácnosti, aby si sjednaly hypoteční úvěr k pořízení svého bydlení. Pro banky je i za podmínek nízkých úrokových sazeb hypoteční úvěr stále velmi lukrativním produktem, kde zhodnocují svou přebytečnou hotovost. Neméně podstatným důvodem je také tvrdý boj na konkurenčním tuzemském trhu, který stlačuje náklady na hypotéky stále níž. Klidně tedy posečkejte a našetřete si maximum vlastních prostředků. Tím si opět zlepšíte podmínky své hypotéky a k nárůstu úroků s největší pravděpodobností celý příští rok nedojde.

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ DOTAZY A ODPOVĚDI V NAŠÍ PORADNĚ NALEZNETE ZDE!Poradna serveru BP: O nízké úroky s hypoték se stále bát nemusíme

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2020 na poplatcích již celkem zaplatili

19961647128

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

5740


ČÍSLO TÝDNE - 5740 korun. Právě tolik bude činit dle rozhodnutí vlády tzv. paušální daň. Každý živnostník s příjmem do 800 tisíc korun ročně tak bude moci hradit sociální, zdravotní i daň v jedné paušální částce. 


Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více