Pozor na podvod. Tentokrát chtějí vylákat peníze pod hlavičkou České pošty


20. 10. 2021  11:01     Miroslav Zeman     komentáře (0)

Přišel vám mail nebo sms zpráva s hlavičkou České pošty s tím, že máte kliknout na odkaz http://ceskaposta.cz/financis? Jedná se o podvod. Podvodníci chtějí vylákat přihlašovací údaje k bankovnímu účtu a vykrást ho!

Pozor na podvod. Tentokrát chtějí vylákat peníze pod hlavičkou České pošty
I k nám dorazila sms zpráva z telefonního čísla 608 176 357 s odkazem na platební a finanční služby http://ceskaposta.cz/financis. Na první pohled se zpráva jeví jako nějaká služba České pošty, která vám umožní inkasovat peníze zaslané složenkou přímo na váš účet, aniž by jste museli jít na poštu. 

Odkaz byl podezřelý, a tak jsme ho prozkoumali. Po prokliknutí se objeví stránka vypadající jako originální web České pošty s logem i grafikou. Informuje vás, že vám zasílá finanční úřad v Praze jakýsi přeplatek, tedy finanční částku v tranši 9 a 19 tisíc korun. Abyste mohli peníze inkasovat máte si vybrat konkrétní banku z nabídky a přes platební bránu zadat své přihlašovací údaje do internetového bankovnictví.

O tom, že se jedná o podvod svědčí hned několik důkazů. Předně při inkasu nějaké částky, není třeba zadávat přihlašovací údaje do internetového bankovnictví. Vždy stačí pouze sdělit číslo účtu, kam má být částka zaslána případně se nějakým jiným způsobem identifikovat. 

Dále nefungují žádné prokliky na stránce, tedy ani proklik na hlavní stránku České pošty. Je tak zřejmé, že stránky jsou vytvořeny jen jako kulisy, aby uvedli adresáta v omyl a ten sdělil prostřednictvím podvodné aplikace podvodníkům své přihlašovací údaje do internetového bankovnictví.

Na uvedené podobné výzvy rozhodně nereagujte a ani nezadávejte žádné přihlašovací údaje k účtu. Pokud na odkaz kliknete, co nejdříve ho zavřete - může totiž hrozit i nebezpečí stažení sledovacího viru do vašeho počítače. 

Snímek obrazovky 2021-10-20 v 10.58.05Pozor na podvod. Tentokrát chtějí vylákat peníze pod hlavičkou České pošty

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2021 na poplatcích již celkem zaplatili

36603434893

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

57


ČÍSLO TÝDNE 57 právě tolik procent Čechů nakupuje pravidelně na internetu. Je to o 18 procent více než v roce 2019, tedy před nástupem koronavirové krize. Zájem o internetové nakupování se bude zvyšovat i nadále.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 25,4420
Kurz USD Americký dolar 1 USD 22,4690
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,5185
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 29,6485
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 24,4105
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,9800
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,1414
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více