Právo a poradna

Rady a tipy

Advokát, pan Poplatek, radí: Čtyřikrát a dost! Neplacení výživného může být trestný čin

Klientka advokáta pana Poplatka řeší tíživou sociální situaci. Její bývalý partner neplatí výživné na jejich dvě děti. Dluh se již vyšplhal do úctyhodné částky 35 tisíc korun. Otec dětí si myslí, že mu to projde. Neuvědomuje si ovšem, že už páchá trestný čin.

16. 11. 2023

Kupujete nemovitost, byt či dům. Jak jednat s realitní kanceláří?

PRÁVNÍ RADY A TIPY: Prvním pravidlem je, nepodlehnout naléhání realitní kanceláře na bleskový podpis rezervační smlouvy bez toho, aniž by jste věděli co přijde potom a byli už v tuto chvíli stanoveny podmínky dalšího postupuj.

16. 11. 2023

Na odvolání daru se nespoléhejte. Existují i lepší řešení

Dárcům, kteří darují svou nemovitost dává zákon právo dar odvolat v případě, kdy se ocitnout v těžké sociální situaci, nebo v případě nevděku obdarovaného. Odvolání daru je však velmi náročný a nejistý proces. Existuje přitom lepší a jednodušší řešení.

01. 11. 2023

Kupujete byt? O garážové stání vás už nikdo nepřipraví

Hodláte koupit byt s garáží? Ještě do konce měsíce června jste mohli o garáž přijít. Mohla zato úprava občanského zákoníku, která umožnila nesmyslné předkupní právo pro spoluvlastníky v bytovém domě. Kterýkoliv vlastník si mohl vzpomenout, že chce pro sebe druhou garáž

23. 10. 2023