Právo a poradna

Rady a tipy

Nevěra se nevyplácí. Přechod k jinému operátorovi vás vyjde na tisíce

Zákon zrušil většinu původních poplatků a překážek pro přechod klientů k jinému mobilnímu čiinternetovému operátorovi. Přesto se operátoři snaží klienty za odchod ke konkurenci více méněskrytě sankcionoval. Svému operátorovi tak můžete za nevěru zaplatit i tisíce korun. Jen odmontovánípřístroje starého operátora vás vyjde na více než tisíc korun a to není vše.

18. 06. 2024

Fyzické trestání dětí má skončit. Rodičům ale nic nehrozí

Připravuje se zákaz fyzického trestání dětí. Budou s ním spojené pro rodiče nějaké sankce?Jak bude zákaz právně upraven a co rodičům a dětem přinese. Jarka je jedním z rodičů, kteřínevědí co si mají pod zákazem fyzických trestů představit a co to pro ní bude znamenat.

12. 06. 2024

Můj manžel se zadlužil. Do exekuce jsem spadla i já

Do dluhů a exekucí může bohužel někdy spadnout i člověk, který je nezavinil. To je případPavly, která i když slušně vydělává jako obvodní lékařka, přesto jí byl obstaven účet a dostalase do finančních problémů. Důvod? Nezodpovědný manžel, který se bez jejího vědomízadlu

11. 06. 2024

Neplatí vám výživné? Náhradní výživné vám zaplatí stát

Pokud vám neplatí druhý rodič výživné, řešte věc rychle. Podejte návrh na nařízen exekuce proti povinnému rodiči a současně si požádejte o vyplácení náhradního výživného od státu. Doba pobírání náhradního výživného se má zvýšit ze dvou na čtyři roky.  

10. 06. 2024