Předplacená karta nově na českém trhu


15. 10. 2014  20:32     TZ     komentáře (1)

MasterCard®, jednička v inteligentních, pohodlných a bezpečných platbách, uvádí se společností CNC, vydavatelem deníku Blesk, novou předplacenou kartu pro český trh: BLESK peněženku. Předplacené karty již několik let úspěšně fungují v 19 zemích Evropy, v České republice se jedná o první komerční projekt s velkým potenciálem.

Předplacená karta nově na českém trhu
Předplacená karta není kartou debetní ani kreditní. Princip je podobný jako u předplacené SIM karty, kterou dobíjíte vámi zvoleným kreditem, a při použití tak disponujete pouze částkou, kterou si na kartu vložíte. Dobít hotovost je možné na terminálech Sazky, převodem z účtu nebo na internetu na stránkách www.bleskpenezenka.cz jakoukoliv platební kartou vydanou v ČR. Následné použití je snadné a hlavně naprosto bezpečné. Přes předplacenou kartu se nikdo nemůže dostat k vašim citlivým údajům, nemůžete překročit žádný limit a veškeré své výdaje máte pod plnou kontrolou.

Předplacené karty v Evropě
Nejde přitom o žádný nevyzkoušený experiment. Předplacené karty fungují už v devatenácti evropských zemích a podle nezávislého průzkumu , zadaného společností MasterCard, by do roku 2020 měly útraty pomocí předplacených karet v Evropě dosáhnout až 112 mld. EUR, což představuje každoroční nárůst o 13 %. Nejaktivnějšími uživateli jsou v současnosti Britové a Italové: ve Velké Británii by se podle průzkumu měly útraty předplacenými kartami v roce 2020 rovnat přibližně 24 mld. EUR, Itálie následuje s předpokládanými 22 mld. EUR. Třetím v Evropě v počtu transakcí předplacenými kartami by výhledově měl být francouzský trh. Co do celkového počtu vydaných karet trh v současnosti ovládá Rusko. V Polsku, kde se předplacené karty začaly vydávat v roce 2011, jejich počet již přesáhl jeden milion.

Potenciál předplacených karet v Čechách
Předběžný průzkum ukazuje, že zájem o předplacenou kartu by i u nás měla více než třetina oslovených . „Úspěch předplacených karet v zahraničí ukazuje, že tento produkt má i v České republice své místo a vidíme v něm velký potenciál. Karta není vázaná ke konkrétnímu účtu v bance, je k dostání i mimo tradiční prostředí bank a má tedy všechny předpoklady oslovit široké spektrum klientů hledajících další možnosti, jak pohodlně a bezpečně zaplatit v obchodě i na internetu,“ zdůrazňuje Matouš Michněvič, ředitel pro produktová řešení MasterCard. Právě díky variabilitě užití, nevázanosti k bankovnímu účtu a snadnému pořízení i mimo bankovní domy je tento způsob placení tolik úspěšný v Itálii a západní Evropě obecně.

Předplacené karty jsou univerzální a mají široké využití. Lze jimi platit u všech obchodníků s platebním terminálem nebo v internetových obchodech s logem MasterCard v Česku i v zahraničí. Finanční částka v BLESK peněžence se může stát dárkem pro vaše nejbližší, může sloužit pro rodinné rozpočtování, jako další účet oddělený od toho bankovního, firmy mohou s její pomocí vyplácet zaměstnancům odměny či motivační benefity nebo tak hlídat firemní výdaje. BLESK peněženku asi nejvíc ocení rodiče, kteří mohou jejím prostřednictvím vyplácet dětem kapesné, naučit je hospodařit s penězi a zároveň mít jejich finanční transakce plně pod kontrolou.

A to není všechno – BLESK peněženka je skvělým řešením také pro cestovatele: obzvlášť víceměnové předplacené karty jsou ideálním společníkem na cesty – není nutno hledat bankomat ani s sebou nosit hotovost. V cestovním segmentu demonstruje nejvyšší penetraci předplacených karet britský trh.

Získání BLESK peněženky je velmi jednoduché. Zakoupíte ji v trafice, dobijete hotovostí a aktivujete svým mobilním telefonem. K aktivaci bleskové peněženky a následným autorizacím bezpečnostních plateb na internetu je potřeba české mobilní telefonní číslo.

VYHRAJTE AŽ 25 000 KORUN A ZŮČASTNĚNTE SE SOUTĚŽE STUDENTŮ VYSOKÝCH A STŘEDNÍCH ŠKOL - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ. MŮŽE SE JEDNAT O VÁŠ NEJVYŠŠÍ HODINOVÝ VÝDĚLEK VE VAŠEM ŽIVOTĚ!

karta bleskPředplacená karta nově na českém trhu

bleskpenezenka
dobry den,je to nejak pojisteno? aby to nebyl nejaky tunel???...
Diskutovat (1)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

3696689147

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

21375


ČÍSLO TÝDNE - 21 375 právě tolik návrhů na povolení osobního bankrotu bylo podáno v roce 2022. Jedná se o poměrně výrazný pokles proti předchozím létům, kdy naopak počet bankroků výrazně narůstal.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 23,7760
Kurz USD Americký dolar 1 USD 21,9640
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,0455
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 26,5205
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 23,7580
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,1350
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,8517
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více