Průmyslová výroba je na rekordním dně


09. 06. 2020  10:52     Tomáš Volf     komentáře (0)

Průmyslová výroba za duben ukázala na meziroční propad o 33,7 %. Trhy čekaly pokles o 25 %, takže z tohoto úhlu pohledu se jedná doslova o studenou sprchu. Velmi špatně vyznívají nové zakázky, jejichž hodnota klesla o 42 %. Ty ze zahraničí v rámci automobilového odvětví šly dolů o 77,7 %.

Průmyslová výroba je na rekordním dně
V době konjunktury je automobilový průmysl tahounem domácí ekonomiky. Dnes je tou nejtěžší koulí na noze, protože toto odvětví meziročně kleslo o 80,1 %.

Teď bude záležet na rychlosti a plynulosti zotavení domácí ekonomiky. Vzhledem k provázanosti s našimi obchodními partnery, zejména s Německem, bude klíčové i jejich tempo návratu k normálu. Pokud se vše zvládne hladce, mohou dnešní dubnová čísla být ta nejhorší a s příchodem květnových statistik se situace bude lepšit.

Pokud tomu tak nebude a naši důležití obchodní partneři se budou “zvedat” pomalu, zbrzdění nemine ani ČR. Dnes zveřejněná průmyslová výroba za duben z Německa ukázala na meziroční propad o 25,3 %, což bohužel naznačuje, že postavení se na nohy může trvat poněkud déle.      

Tomáš Volf


Citfin-Logo_2013_CMYK Celý článek naleznete na www.citfin.cz Průmyslová výroba je na rekordním dně

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2021 na poplatcích již celkem zaplatili

1923042674

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

14


ČÍSLO TÝDNE: 14 tolik bilionů korun by musely investovat České firmy, aby dosáhly kapitálové vybavenosti našich Německých konkurentů. Do té doby bude naše ekonomika pracovat s výrazně nižší přidanou hodnotou a tedy i mzdami a výnosy.


Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více