Raiffeisenbank a eBanka zahájily právní fúzi


03. 01. 2008  13:31     Tomáš Kofroň     komentáře (0)

Raiffeisenbank a eBanka na počátku roku zahájily tzv. právní fúzi. Tento proces je dalším milníkem ve spojování obou bank a jeho výsledkem bude sloučení do jednoho právního subjektu.

Raiffeisenbank a.s. a eBanka, a.s. na počátku roku zahájily proces spojení obou bank po právní stránce. „Spustili jsme tak další část integrace. Tento proces by měl trvat do třetího čtvrtletí letošního roku a jeho výsledkem bude sloučení obou bank pod jednu značku,“ uvedl generální ředitel Raiffeisenbank Lubor Žalman. V rámci procesu právní fúze je mj. nutné uzavřít smlouvu o fúzi a získat souhlas regulátora trhu.

 

Obě banky by tedy měly být sjednoceny ve 3. čtvrtletí letošního roku, kdy začnou vystupovat pod jednotným názvem Raiffeisenbank. „Touto dobou již budou sjednoceny veškeré produkty a služby nabízené oběma bankami a začneme vystupovat pod jedním logem a jednou značkou. Samotný proces právní fúze nijak neovlivní kvalitu nabízených služeb, naopak nám umožní efektivněji obsloužit klienty,“ dodal Lubor Žalman. Výsledky fúze se projevily již nyní, v obou bankách roste počet klientů, odchodovost klientů z eBanky je poloviční oproti době před fúzí
a banky společně prodávají rekordní množství nových účtů, především účtu eKonto.

 

Dopad fúze na klienty eBanky bude po technické stránce minimalizován vzhledem k tomu, že i po ukončení fúze bude nadále fungovat bankovní systém a internetové bankovnictví eBanky.

 

Raiffeisenbank zahájila integraci s eBankou v roce 2006. Od počátku roku 2007 mají obě banky jednotnou organizační strukturu a management. Již od 2. čtvrtletí loňského roku mohli první změny pocítit rovněž klienti – křížový prodej produktů umožňuje získat služby jedné banky i na pobočkách druhé banky.

 Raiffeisenbank a eBanka zahájily právní fúzi

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2021 na poplatcích již celkem zaplatili

6442237861

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

500


ČÍSLO TÝDNE - 500 právě tolik miliard korun bude činit schodek státního rozpočtu v roce 2021. Navýšení schodku navrhla vláda a schválila poslanecká sněmovna. Jedná se o nejvyšší schodek v historii České republiky.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 26,1670
Kurz USD Americký dolar 1 USD 21,7320
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,7720
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 30,2515
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 23,7570
Kurz HUF Forint 100 HUF 7,1900
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,3674
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více