Raiffeisenbank a eBanka vyplatily odměnu 500 tisíc korun


05. 02. 2008  19:55     Tomáš Kofroň     komentáře (0)

Půlmilionová odměna za informace vedoucí k dopadení pachatelů přepadení poboček Raiffeisenbank a eBanky i nadále zůstává v platnosti.

Raiffeisenbank a.s. a eBanka, a.s. dnes vyplatily odměnu půl milionu korun za odhalení pachatele loupežných přepadení banky. Půlmilionová odměna za informace vedoucí k dopadení pachatelů přepadení poboček Raiffeisenbank a eBanky  i nadále zůstává v platnosti.

 

Raiffeisenbank dnes společně s eBankou vyplatily slíbenou odměnu ve výši půl milionu korun za dopadení pachatele loupežných přepadení jejich poboček, kdy ozbrojený pachatel ohrožoval životy nejen pracovnic a pracovníků banky, ale i přítomných klientů . Odměnu získal policista, který odhalil lupiče majícího na svědomí sérii přepadení pražských poboček na přelomu loňského a letošního roku.

 

„Jsme rádi, že již po několika týdnech od vyhlášení odměny můžeme přistoupit k jejímu vyplacení. Pevně věříme, že půlmilionová odměna platná i v budoucnosti nejen přispěje k rychlému dopadení zločinců, ale zejména odradí potenciální pachatele těchto brutálních činů,“ uvedl při slavnostním předání odměny generální ředitel Raiffeisenbank Lubor Žalman.

 

„Pro Policii České republiky je dnešní den nestandardní. Jedná se o mimořádné ocenění policisty, který se zachoval opravdu profesionálně a zakročil proti nebezpečnému pachateli odvážně, razantně a takticky. Při běžné kontrole v baru pojal podezření, že hovoří s mužem, který  se podobá pachateli série loupeží v peněžních ústavech. Následně riskoval vlastní život
a nedal ozbrojenému pachateli šanci, aby se ztratil v ulicích Prahy,“ uvedl ředitel pražské policejní správy plk. JUDr. Petr Želásko.

 

„Věřím, že se spolupráce policie s bankami a dalšími peněžními ústavy při odhalování pachatelů loupežných přepadení bude ještě více rozvíjet,“ dodal Petr Želásko.

 

„Úzká spolupráce mezi policií a bankami při prevenci a odhalování pachatelů přepadení
je dle našich i zahraničních zkušeností jediným dlouhodobým účinným opatřením k potírání této trestné činnosti. Velmi oceňujeme dosavadní spolupráci s Policií České republiky a budeme
v ní pokračovat a dále ji rozvíjet,“ dodal Martin Kolouch, generální ředitel eBanky.

 

V platnosti nadále zůstává vypsaná odměna za informace vedoucí k dopadení pachatele přepadení poboček Raiffeisenbank a eBanky v letech 2007 a 2008.  Za dopadení se pro účely této výzvy považuje podání obžaloby soudu. Odměna bude vyplacena osobě, kterou orgán činný
v trestním řízení označí za osobu, která podala výše uvedenou informaci. S informacemi vedoucími k dopadení pachatelů se občané mohou obracet na linku 158.Raiffeisenbank a eBanka vyplatily odměnu 500 tisíc korun

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2021 na poplatcích již celkem zaplatili

6465790341

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

500


ČÍSLO TÝDNE - 500 právě tolik miliard korun bude činit schodek státního rozpočtu v roce 2021. Navýšení schodku navrhla vláda a schválila poslanecká sněmovna. Jedná se o nejvyšší schodek v historii České republiky.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 26,1670
Kurz USD Americký dolar 1 USD 21,7320
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,7720
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 30,2515
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 23,7570
Kurz HUF Forint 100 HUF 7,1900
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,3674
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více