Raiffeisenbank aplikovala na všechny svoje bankomaty antivirotickou ochranu
Na dovolené plaťte klidně kartou. Na zmrzlinu si ale nechte drobné
Skupina UniCredit získala ocenění „Nejlepší banka“ ve třech kategoriích v oblasti financování
Mladým lidem chybí peníze, proto zůstávají bydlet u rodičů
10,93 miliard korun – tolik RSTS půjčila svým klientům na bydlení během loňského roku. „Jedná se o historicky nejlepší obchodní výsledek v úvěrech, který je pro nás velmi důležitý, především v době silného konkurenčního boje mezi jednotlivými poskytovateli úvěrů,“ říká Jan Jeníček, předseda představenstva Raiffeisen stavební spořitelny.
Počet uzavřených úvěrových smluv dosáhl skoro 13,5 tisíce kusů. Z hlediska objemu spořitelna pokořila výsledky z roku 2010, a to jak u bytových družstev a SVJ, tak u fyzických osob. Lidé si nejčastěji půjčovali na rekonstrukce a modernizace bydlení, především na úpravu koupelen a kuchyní.
„Na chuť lidí investovat do vlastního bydlení měly vliv nízké úrokové sazby úvěrů, rostoucí příjmy domácností, ale také opatření České národní banky, která postupně začala zpřísňovat podmínky pro poskytování hypoték. Klienti se tak snažili využít příznivých podmínek pro pořízení nebo úpravu bydlení včas,“ dodává Jan Jeníček a doplňuje: „V tomto roce očekáváme z hlediska námi poskytnutých úvěrů obdobné výsledky. Je nám ale jasné, že to nebude nic jednoduchého. Musíme neustále pracovat na tom, abychom klientům poskytovali špičkové služby, které od nás očekávají.“
Další články k tématu
Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili
Kurzovní lístek Citfin
Země | Měna | Deviza střed |
---|---|---|
1 EUR | 25,2820 | |
1 USD | 23,9010 | |
1 PLN | 5,8385 | |
1 GBP | 30,2280 | |
1 CHF | 27,1005 | |
100 HUF | 6,2050 | |
1 RON | 5,0798 |
Zprávy z devizového trhu
- Dolar nejlevnější v tomto roce
24. 01. 2025 - Středa větší změny kurzů nepřinesla
23. 01. 2025 - Dny chudé na makrodata pokračují
22. 01. 2025 - Očekávání nástupu Donalda Trumpa přineslo dolaru oslabení
21. 01. 2025 - Trump je zpět, co na to dolar?
20. 01. 2025 - Ceny výrobců v závěru roku zrychlily růst
17. 01. 2025 - Inflace, kam se podíváš
16. 01. 2025