Sazby hypoték jsou na historickém minimu, Česká spořitelna má hypotéku s úrokovou sazbou od 1,99 %


23. 02. 2015  19:48     TZ     komentáře (0)

Sazby hypoték se aktuálně pohybují na historicky nejnižších hodnotách. Česká spořitelna ode dneška nabízí Hypotéku ČS s pevnou úrokovou sazbou od 1,99 % p. a. Akční sazba platí do 12. dubna 2015 a vztahuje se na hypotéky až do 90 % hodnoty nemovitosti, které mají splatnost 20 let a více let a klienti si k nim sjednají pojištění schopnosti splácet a platí je z aktivního účtu u České spořitelny.

Sazby hypoték jsou na historickém minimu, Česká spořitelna má hypotéku s úrokovou sazbou od 1,99 %
Vedle této nabídky mohou lidé i nadále využít hypotéku s proměnnou úrokovou sazbou, která začíná už na 1,85 % p. a.

Aktuální situace na trhu společně s našimi dalšími akcemi a doprovodnými službami jako například mimořádné splátky či odhad nemovitosti zdarma dělají z Hypotéky České spořitelny velmi zajímavý produkt. Kromě svého původního poslání, tedy dlouhodobého financování bydlení, se stává i zdrojem pro krátkodobější financování, které slouží například při stěhování k překlenutí časového nesouladu mezi koupí nové nemovitosti a prodejem té stávající. A protože ceny nemovitostí jsou teď příznivé a nízké sazby na trhu nenahrávají nejatraktivnějšímu zhodnocení na depozitních produktech, využívají je naši klienti často také jako investici,“ řekla Veronika Jančová, ředitelka úseku řízení retailových produktů České spořitelny.

Do čeho se tedy teď v oblasti realit vyplatí investovat? Pohled na ceny jednotlivých druhů nemovitostí a jejich očekávaný vývoj v roce 2015 představuje Martin Němeček, předseda představenstva Realitní společnosti České spořitelny: „Správná doba na investování do nemovitostí, kterou podtrhuje mimo jiné i očekávaný vývoj kurzu koruny, stále přetrvává. Dá se očekávat, že ceny v budoucnu opět porostou, a aby se investice vyplatila, je důležité si vybrat tu správnou nemovitost. Nejvíce se budou zvedat ceny stavebních pozemků a bytů v osobním vlastnictví, mírný nárůst se předpokládá i u rodinných domů a družstevního bydlení. Ceny chalup a ceny za pronájem se budou držet na stávající úrovni.“

Pohled na ceny jednotlivých druhů nemovitostí a jejich očekávaný vývoj

Stavební pozemky: ceny budou nadále stoupat. Stavebních pozemků je omezené množství, takže v zajímavých oblastech je často nemožné vůbec sehnat vhodnou parcelu. V místech, kde to územní plán umožní, budou vznikat nové celky určené k zástavbě, zejména poblíž atraktivních lokalit.

Byty: stálicí zůstane i nadále byt 2+kk, a to pro svoji dostupnost, univerzálnost, prodejnost i potenciální možnost pronájmu. Velké rovná se drahé a malé rovná se žádané – toto je rovnice, která bude platit i v nadcházejícím období, nelze ji však uplatňovat vždy a všude.

Rodinné domy: i v tomto segmentu očekává RSČS mírný nárůst. Ceny potáhnou vzhůru zejména řadové domy, které se stávají levnou a příjemnou variantou bydlení pro ty, kteří se rozhodli opustit bytový dům.

Družstevní bydlení: s novou možností hypotečního financování se zvyšuje dostupnost hypoték na družstevní byty, což povede ke zvýšení zájmu kupujících. Pokračující převody družstevních bytů do osobního vlastnictví rovněž postupně stírají rozdíl v kupních cenách bytů v těchto dvou kategoriích.

Chalupy a chaty: tento segment ovlivňuje změna přístupu k „rekreaci“, kdy stále více lidí volí pronájmy chat a chalup jako příjemnou alternativu k tuzemské dovolené. Roste proto zájem o takové objekty, které je možné využívat celoročně, případně k trvalému bydlení. Očekávaný stav – spíše stagnace cen.

Pronájmy: v celorepublikovém průměru je očekávaným trendem stagnace. Pokles zájmu o pronájmy v lokalitách s vyšší nezaměstnaností je kompenzován rostoucí poptávkou po bydlení ve velkých městech v čele s Prahou.

Obecným trendem pro všechny výše uvedené skupiny pak zůstává tlak na ekonomičnost bydlení, a to jak z pohledu velikosti bytu, tak jeho energetické náročnosti. Dalším faktorem, který spousta kupujících řeší, je poněkud modifikovaný pohled na dojíždění – hlavním kritériem už není ani tak vzdálenost, jako spíše celková doba dojíždění, kterou velmi často ovlivňuje i dopravní propustnost jednotlivých silnic, množství vznikajících kolon apod.

domecekSazby hypoték jsou na historickém minimu, Česká spořitelna má hypotéku s úrokovou sazbou od 1,99 %

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2021 na poplatcích již celkem zaplatili

11503944138

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

8


ČÍSLO TÝDNE - 8 právě tolik absurdních poplatků bude letošní rok soupeřit o titul Nejabsurdnější bankovní poplatek roku 2021. Spolu s novým generálním partnerem ankety Air Bank, a.s. jsme připravili také novou kategorii ankety. Hlasovat tak budete moci nově i o nejasbsurdnější bankovní proces.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 25,9100
Kurz USD Americký dolar 1 USD 21,6260
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,7025
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 29,8990
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 23,5105
Kurz HUF Forint 100 HUF 7,1700
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,2595
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více