Sberbank začne od 28. února působit v Česku pod vlastní značkou


05. 02. 2013  02:23     ČTK     komentáře (0)

Největší ruská banka Sberbank začne od 28. února působit v České republice pod svou značkou. Sberbank loni převzala rakouskou Volksbank včetně české sítě a nyní zakončuje celý proces přejmenováním svých tuzemských poboček, napsal dnes server Aktuálně.cz.

Sberbank začne od 28. února působit v Česku pod vlastní značkou
Českým klientům už Sberbank podle serveru oznámila změnu webových stránek a internetového bankovnictví a ohlásila také výměnu platebních karet.

Volksbank podle zatím posledních zveřejněných výsledků klesl za loňská tři čtvrtletí meziročně čistý zisk o tři procenta na 242 milionů korun. Bilanční suma vzrostla o 12 procent na 57,2 miliardy Kč.

Volksbank patří mezi tuzemské menší finanční ústavy, na českém bankovním trhu působí od roku 1993, od ledna 1997 jako samostatná akciová společnost Volksbank CZ. Sberbank ji ovládá od loňského února.Sberbank začne od 28. února působit v Česku pod vlastní značkou

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2020 na poplatcích již celkem zaplatili

20598369375

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

655


ČÍSLO TÝDNE - 655 právě tolik bylo vyhlášeno bankrotů tuzemských podnikatelů jen v průběhu června tohoto roku. Jedná se o nejvyšší počet bankrotů za celý rok. Podnikatelé krachují zejména z důvodu postižení koronavirovou krizí. Ohroženi jsou podnikatelé podnikající v automobilovém průmyslu či turistických službách.


Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více