Životní situace:
Změna tarifu

Instituce pro tuto životní situaci

Telekomunikační operátor

Pokud jste tarifní zákazník (platíte měsíčně za služby paušální poplatek), můžete si samozřejmě měnit tarif podle toho, jak často voláte.
Pokud jste tarifní zákazník (platíte měsíčně za služby paušální poplatek), můžete si samozřejmě měnit tarif podle toho, jak často voláte.

VŽDY PLATÍ: ČÍM VĚTŠÍ PAUŠÁLNÍ POPLATEK PLATÍTE, TÍM MÉNĚ VÁS STOJÍ VOLÁNÍ NA JEDNU MINUTU HOVORU.

Přehled o tom, jaký máte tarif a zda nemáte náhodou zbytečně drahý, byste mít měli, jinak se nevyhnete tomu, že budete platit mobilnímu operátorovi zbytečně víc, než musíte. Na změnu tarifu si ale dejte pozor, u některých operátorů se změna vůbec nemusí vyplatit!

Vodafone         1190 Kč

Pozn: Od 20.10.2003 není jedna změna tarifu z vyššího na nižší ročně zpoplatněna; to neplatí v případě porušení podmínek některé z promoakcí při přechodu z vyššího tarifu na nižší. Změna tarifu z nižšího na vyšší je bez poplatku.

 

T-Mobile         zdarma

 

 - přechod zTwistu na tariff  1 Kč

O2       zdarma (možná pouze jedna změna za zúčtovací obd.)

Změna tarifu probíhá zpravidla ihned – prakticky to znamená v řádech minut až desítek minut. To mimojiné znamená že od té doby platí nové sazby na hovorné. Minuta volání před změnou vás stojí podle starého tarifu, minuta po změně už podle nového tarifu. Pokud mate volné minuty – ty budou přepočítány poměrnou částí.

Příklad:

Starý tariff       20 volných minut měsíčně Nový tariff       100 volných minut měsíčně

             Změna proběhne k 10. dni zúčtovacího období (počítejme s měsícem o třiceti dnech).

Výsledný počet minut na měsíc, kdy byla provedena změna, se pak vypočítá následovně:

(20 (minuty)*10 (počet dní)+ 100 (minuty)*20 (počet dní) ) / 30 = 80 minut.

Buďte tedy obezřetní zejména v situaci, když měníte na tarif nižší – berze v potaz, že se vám sníží počet volných minut – často je tedy třeba omezit volání. Pokud na změnu nespěcháte, je výhodné si o ni zažádat k prvnímu dni zúčtovacího období.

Nenašli jste v životních situacích řešení svého problému?

Zeptejte se našich poradců