Spořicí státní dluhopisy lze koupit v pobočkách České spořitelny


26. 09. 2011  12:19     TZ ČS     komentáře (0)

Ministerstvo financí České republiky (MFČR) vydá k 11. listopadu 2011 spořicí státní dluhopisy, které si klienti budou moci pořídit i ve všech pobočkách České spořitelny – v 77 vybraných pobočkách vždy, v ostatních pobočkách ČS pouze za přítomnosti speciálně vyškoleného privátního poradce. MFČR nabídne tři typy dluhopisů – diskontovaný, kuponový a reinvestiční. Nominální hodnota všech typů dluhopisů je 1 Kč a minimální objem nákupu je 1 000 kusů, maximální objem není omezen.

  • Spořicí státní dluhopisy (SSD) lze koupit v pobočkách České spořitelny, a to bez jakýchkoliv poplatků
  • Ministerstvo financí ČR nabízí všechny tři druhy spořicích dluhopisů – diskontovaný, kuponový a reinvestiční ve splatnostech jeden rok a pět let
  • Nominální hodnota všech typů dluhopisů je 1 Kč, minimální objem nákupu je pak 1 000 kusů, splatnost jednoletá (výnos 2 % p.a.) a pětiletá (výnos stoupající po jednotlivých letech od 0,85 % p.a. až po 6 % p.a. v posledním roce)
  • Zdarma: zřízení a vedení majetkového účtu, předčasné i řádné splacení, výplata úrokového výnosu, výpis z majetkového účtu

.

Spořicí státní dluhopisy patří k nejbezpečnějším, konzervativním způsobům spoření a přináší garantovaný úrokový výnos jednoletého SSD (výnos 2 % p.a.) a pětiletého SSD (výnos stoupající po jednotlivých letech od 0,85 % p.a. až po 6 % p.a. v posledním roce).

Dluhopisy jsou určeny pro tuzemské fyzické osoby, občanská sdružení, nadace a nadační fondy, registrované církve a náboženské společnosti, obecně prospěšné společnosti a zahraniční neziskové společnosti. Za pořízení dluhopisů klient neplatí žádný poplatek, uhradí pouze jejich kupní cenu. Zřízení i vedení majetkového účtu je zdarma, stejně jako změna osobních údajů klienta. Zdarma je také připsání spořících státních dluhopisů na majetkový účet, výplata i reinvestice úrokového výnosu, předčasné i řádné splacení a výpis z majetkového účtu (k datu emise, při reinvestici úrokového výnosu, při předčasném splacení a při řádném splacení spořícího dluhopisu).

Klienti si budou moci pořídit všechny tři typy spořicích státních dluhopisů – jednoletý diskontovaný, pětiletý kuponový a pětiletý reinvestiční. U diskontovaného dluhopisu je úrokový výnos dán rozdílem mezi jeho nominální hodnotou a výší pořizovací ceny, u kuponového dluhopisu se úrokový výnos bude vyplácet vždy k 11. listopadu daného roku
a u reinvestičního dluhopisu se úrokový výnos k 11. listopadu daného roku automaticky reinvestuje, tzn. klientovi jsou na jeho majetkový účet připsány další spořicí státní dluhopisy. Datum splatnosti diskontovaného dluhopisu je 12. listopadu 2012, kuponového i neinvestičního pak 11. listopadu 2016. Spořící státní dluhopisy jsou zatíženy standardní 15% srážkovou daní.

Bližší informace klienti najdou na www.sporicidluhopisycr.cz [nové okno] a na www.csas.cz včetně seznamu 77 vybraných poboček ČS [nové okno], ve kterých bude možné spořicí státní dluhopisy kdykoli nakoupit.Spořicí státní dluhopisy lze koupit v pobočkách České spořitelny

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2021 na poplatcích již celkem zaplatili

2690705082

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne 70 000

70000


ČÍSLO TÝDNE - 70 000 právě tolik živnostníků se přihlásilo do poloviny ledna k platbě paušální daně, která činí 5469 korun. Je to méně než původně odhadovalo ministerstvo financí, ale naopak více než se mohlo ještě na začátku roku zdát, po schválení daňového balíčku. 


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 26,1030
Kurz USD Americký dolar 1 USD 21,4870
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,7515
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 29,4055
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 24,2220
Kurz HUF Forint 100 HUF 7,3050
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,3557
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více