Názory

Studenti o poplatcích

Bakalářská práce: Vývoj bankovních poplatků v ČR očima studentky Mendelovy univerzity, doporučení a závěr

18. 07. 2012  19:04  |   Dostala se nám do ruky zajímavá bakalářská práce o bankovních poplatcích, as to od studentky Mendelovy univerzity v Brně, slečny Kristýny Pouchlé. Text s názvem "Vývoj bankovních poplatků u pobočkového a internetového bankovnictví v České republice" zakončují doporučení a závěr práce. více »

Bakalářská práce: Vývoj bankovních poplatků v ČR očima studentky Mendelovy univerzity, 1. část

13. 07. 2012  14:10  |   Dostala se nám do ruky zajímavá bakalářská práce o bankovních poplatcích, as to od studentky Mendelovy univerzity v Brně, slečny Kristýny Pouchlé. Text s názvem "Vývoj bankovních poplatků u pobočkového a internetového bankovnictví v České republice" budeme postupně zveřejňovat. Nyní první díl práce... více »

Diplomová práce: bankovní poplatky a provize, analýza jejich reálných a potenciálních vlivů na ekonomiku ČR

11. 02. 2010  06:09  |   Diplomová práce se zaměřuje na problematiku bankovních poplatků a provizí v České republice. více »

Diplomová práce: Instituty mimosoudního vyrovnání na českém a evropském finančním trhu

08. 06. 2009  00:02  |   Práce Instituty mimosoudního vyrovnání na českém a evropském finančním trhu předkládá přehled možností, jak může být aplikováno mimosoudní vyrovnání v podmínkách českého finančního trhu, přičemž ke srovnání využívá i zkušenosti z finančních trhů států EU. V úvodu je uveden přehled současných institucí v České republice a ve státech Evropské unie, které se specializují na mimosoudní řešení spotřebitelských sporů. více »

Bakalářská práce: Bankovní poplatky

24. 07. 2008  21:50  |   Přečtěte si zajímavou bakalářskou práci na téma bankovních poplatků. více »

Bankovní poplatky, bolavé místo tuzemských bank

25. 11. 2013  16:56  |   Přinášíme vám zajímavou semestrální práci studentky ČVUT Veroniky Bulantová. Každá seminární práce o poplatcích si zaslouží zveřejnění na našem webu, pokud nějakou máte i vy, klidně nám ji pošlete! více »

Bakalářská práce na téma OBCHODNÍ POLITIKA BANK V ČR V OBLASTI BANKOVNÍCH POPLATKŮ

05. 08. 2013  00:26  |   V minulém týdnu jsme vás již na jednu kvalifikační práci o poplatcích upozorňovali, teď přidáváme další tip. Studentka Pavlína Janáčková z Masarykovy Univerzity napsala bakalářskou práci na téma "OBCHODNÍ POLITIKA BANK V ČR V OBLASTI BANKOVNÍCH POPLATKŮ". Doufáme, že vás zaujme tak jako nás... více »

Diplomová práce: Obchodní politika bank v oblasti bankovních poplatků ve vybraných zemích

29. 07. 2013  15:23  |   Retailové bankovnictví je běžnou součástí našeho života, a proto není divu, že proniká i do vědy, konrétně na vysoké školy do seminárních, bakaláčských i diplomových prací studentek a studentů. Právě jednu takovou vám dnes představíme. Studentka Lenka Rousková z Masarykovy univerzity si totiž jako berné téma svojí kvalifikační práce magisterského studia zvolila právě poplatky. více »

Porovnání bankovních poplatků v České republice a Německu

23. 01. 2013  11:00  |   Přečtěte si zajímavou bakalářskou práci na téma bankovních poplatků studentsky VŠFS v Praze Marcely Dorňákové. více »

Zajímavá bakalářská práce - David Fábry

23. 01. 2013  10:00  |   Podívejte se na zajímavou kvalifikační práci studenta Davida Fábryho. více »

Přečetěte si studenskou práci o bankovních poplatcích

09. 01. 2013  10:00  |   Nabízíme k přečtení další studentský pohled na téma bank a financí - bakalářská práce Veroniky Ušalové. více »

Bankovní poplatky a bankovní riziko – snižují poplatky rizikovost podnikání bank?

27. 04. 2010  01:49  |   Jádrem hypotézy tohoto příspěvku je tvrzení, že výnosy z poplatků a provizí umožňují bankám hospodařit s nižším rizikem. více »

Poškozují bankovní poplatky ekonomiku jako celek?

21. 04. 2010  02:10  |   Jak na ekonomiku působí bankovní poplatky? Řetězec tvořený neúrokovými výnosy, úrokovými výnosy, úvěry a hrubým domácím produktem může nabídnout další odpověď na tuto otázku. více »

Bankovní poplatky a tuzemský disponibilní důchod

11. 04. 2010  02:11  |   V tomto článku ověříme tvrzení, které se často objevuje v médiích: Bankovní poplatky a provize jsou velmi škodlivé, a proto jsou nežádoucí. více »

Bankovní poplatky a provize v České republice – horizontální analýza

31. 03. 2010  03:10  |   V předchozích dílech seriálu o bankovních poplatcích jsem popsal faktory, které mají vliv na postavení českých bank ve finančním sektoru a na možnosti diverzifikovat jejich příjmy, tj. generovat výnosy z bankovních poplatků. více »

Bankovní trh v ČR – převaha velkých bank s poplatky, proč?

19. 03. 2010  02:14  |   Pokud se zaměříme na tržní podíly jednotlivých bank působících v ČR, zjistíme zajímavou věc, a sice že se bankovní klienti (MY) v naší zemi chovají naprosto iracionálně. Ale nepředbíhejme. více »

Banky a poplatky – proč mají banky v různých zemích různou sílu?

12. 03. 2010  02:35  |   Postavení bank má velký dopad na výběr bankovních poplatků. Je rozdíl mezi tím, zda banky zaujímají „výsostné“ postavení hlavního zprostředkovatele finančních služeb, nebo musí čelit konkurenci ostatních finančních institucí a usilovat o akvizici každého klienta, který je zvyklý si vybírat, a je tedy nestálý. více »

Bankovní poplatky v České republice – specifická podoba dezintermediace

05. 03. 2010  12:07  |   Bankovní sektor nebyl v našem národním hospodářství výjimkou, čtyřicet let příkazové ekonomiky jej postihlo podobně jako ostatní odvětví. více »

Kde se vzaly bankovní poplatky?

26. 02. 2010  06:34  |   I po téměř 2 dekádách tržního hospodářství v Česku se v českém bankovním sektoru projevují velké odlišnosti oproti bankovnictví ve vyspělých tržních ekonomikách, v nichž nedošlo k systémové diskontinuitě. více »

Bankovní poplatky a provize – víme, co vlastně představují?

18. 02. 2010  04:44  |   Ačkoliv se bankovní poplatky a provize stávají čím dál častěji tématem diskuzí, článků v médiích, nebo televizních reklam, stále se setkáváme s čtenáři, kteří ne zcela přesně chápou, co bankovní poplatky ve skutečnosti představují. Proto si nyní tento typ ceny, používaný bankami a účtovaný za jednotlivé služby, podrobně vysvětlíme. více »
1

Sekce obsahuje celkem 20 článků. Výše vypsáno 0 - 50Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti