Studenti oceňují v zahraničí embosované karty


14. 07. 2010  12:57     Pavla Hávová     komentáře (0)

Čeští vysokoškoláci při výběru bankovního konta považují za nejdůležitější možnost zřízení a vedení účtu zdarma. Jak vyplývá z průzkumu ČSOB, jsou pro ně rozhodující také na druhém místě bezplatné výběry z bankomatu a na třetím poskytnutí mezinárodní platební karty ke kontu. Tu oceňují především ti studenti, kteří odjíždějí na prázdniny nebo na brigádu do zahraničí.

„Vedení studentského účtu a výběry z bankomatů zdarma je u většiny bank podobně jako u nás považováno za samozřejmost. Co ale studenti na cestách v zahraničí oceňují, je embosovaná platební karta. S tou mohou nejen nakupovat přes internet, ale nezaskočí je ani v mnoha zemích stále velmi rozšířená tzv. „žehlička“ – starší typ platebního terminálu akceptující pouze embosované karty,“řekl Peter Demjanovič, ředitel útvaru Karty ČSOB.   „Měla jsem s kartou potíže během brigády v Itálii. Bydleli jsme ve vesnici, kde nebyl bankomat a jediný tamní obchod přijímal pouze embosované platební karty. Museli jsme proto každý týden na kole dojíždět k 15 kilometrů vzdálenému bankomatu,“ popisuje svoje zkušenosti studentka Univerzity Karlovy Aneta Hoffmannová.   Kromě zřízení a vedení konta zdarma, bezplatných výběrů z bankomatů a používání embosované platební karty také studenti na kontech oceňují elektronické bankovnictví a příchozí platby zdarma.


Studenti oceňují v zahraničí embosované karty

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2021 na poplatcích již celkem zaplatili

11837394806

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

88


ČÍSLO TÝDNE 88 právě na takové výši se nachází výkon naší ekonomiky ve vztahu k průměru výkonu 19 zemí eurozóny. Jedná se o dosud nejvyšší výkon České republiky ve vztahu k nejvyspělejším evropským zemím.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 25,8950
Kurz USD Americký dolar 1 USD 21,5620
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,6855
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 30,0480
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 23,4845
Kurz HUF Forint 100 HUF 7,1500
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,2561
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více