Studentské a dětské účty

Velké srovnání studentských účtů II. - nízkonákladové a bezpoplatkové banky

17. 03. 2014  15:52  |   Studentské účty jsou jedním z nejdůležitějších produktů všech obchodních bank. Je jednoduché odvodit proč. Středoškolačky a středoškoláci, respektive vysokoškolačky a vysokoškoláci mají potenciál stát se za pár let velmi bonitní klientskou skupinou s velkými měsíčními obraty na účtech a s požadavky na, pro banku, zajímavé produktové portfolio, od kreditních karet s cestovním pojištěním, přes milionové hypoteční úvěry, po spořicí a investiční produkty… více »

Velké srovnání studentských účtů – podívejte se, co na vás číhá v sazebnících bank

12. 02. 2014  18:59  |   Studentské účty jsou jedním z nejdůležitějších produktů všech obchodních bank. Je jednoduché odvodit proč. Středoškolačky a středoškoláci, respektive vysokoškolačky a vysokoškoláci mají potenciál stát se za pár let velmi bonitní klientskou skupinou s velkými měsíčními obraty na účtech a s požadavky na, pro banku, zajímavé produktové portfolio, od kreditních karet s cestovním pojištěním, přes milionové hypoteční úvěry, po spořicí a investiční produkty… více »

Kapesné dostává většina dětí od první třídy, třetina školáků má i vlastní bankovní účet

09. 09. 2019  00:04  |   Většina dětí dostává od nástupu do školní výuky kapesné. Jeho výše se pohybuje u těch nejmladších okolo stokoruny měsíčně. S přibývajícím věkem rodiče neváhají dávat svým potomkům v průměru i násobně vyšší částky. Aktuální průzkum Poštovní spořitelny také ukázal, že třetina školou povinných dětí má svůj vlastní bankovní účet, platební kartu pak necelá pětina. více »

Finanční produkty pro studenty. Vyplatí se, nebo je to jen nálepka?

28. 11. 2016  00:33  |   Studentský účet, půjčka, nebo dokonce hypotéka. Na trhu je dnes možné narazit na řadu produktů, které svým názvem cílí přesně na studenty. Mladým lidem se dnes nicméně vyplatí porovnávat si podmínky i u běžných produktů, leckdy totiž narazí na výhodnější nabídku.  více »

Bezpečná platební karta a jedinečná aplikace biip učí kluky a holky hospodařit

23. 09. 2015  15:39  |   Společnost MOPET CZ přichází prostřednictvím biip dobíjecí platební karty s užitečným nástrojem pro rodiče, kteří chtějí naučit své děti hospodařit brzy s kapesným, a ne až s první výplatou. Karta je vhodná pro kluky a holky mezi 10 a 18 lety, které dostávají kapesné a několikrát v měsíci nakupují.  více »

RAIFFEISENBANK nabízí studentům v l imitované akci účet zdarma a navíc s bonusem 555 korun

16. 09. 2015  14:12  |   Podle výsledků průzkumu Raiffeisenbank využívá 90 % českých studentů nějaký typ studentského účtu. Sedm z deseti studentů pak zůstane u své banky i po skončení studia a přechází na běžný účet. Důležitým faktorem při rozhodování o volbě banky je pro studenty výše poplatku za vedení účtu.  více »

Kolik zaplatí čeští studenti za studijní pobyt v zahraničí?

18. 03. 2014  15:42  |   Nedávný průzkum mezi zaměstnavateli, který realizovala Vysoká škola obchodní v Praze, potvrdil, že největší šanci na uplatnění mají absolventi se znalostí elektronické komunikace, kteří hovoří plynule cizím jazykem a jsou schopni zvládat konflikty a stres. Studijní pobyt v zahraničí se tak stává neocenitelnou výhodou při hledání uplatnění na trhu práce. Jaké mají studenti České republiky možnosti a jsou finančně dostupné opravdu pro všechny zájemce? více »

Průzkum mBank: Studenti chtějí účty zadarmo a fungující internetové bankovnictví

19. 11. 2013  11:49  |   Za nejcennější vlastnost svého bankovního účtu považuje 61 % českých studentů vedení účtu zdarma. Naopak nejvíce je na bankovních účtech rozčilují nedostatečné funkce v internetovém bankovnictví. Jako problematické hodnotí své internetové bankovnictví 60 % studentů. více »

Úročení dětských účtů – zázraky nečekejte, vysoké sazby jen pásmově

14. 11. 2013  15:59  |   V našem seriálu textů o dětských účtech v tuzemských bankovních domech jsme se dnes na zoubek podívali tomu, jak jsou na dětských účtech úročeny disponibilní prostředky nejmenších klientů? více »

Ceny a výbava účtů s možností jmenovat disponenta - pro dítě jen u FIO

08. 11. 2013  11:35  |   V minulých týdnech jsme analyzovali možnosti založení účtů pro děti a mládež u tuzemských bank. V jednom materiálu jsme se zabávali i bankami, které nenabízí účty pro děti. Jak je to s "disponentskými právy" k účtům pro nezletilé? více »

Co nabízí dětské účty v našich bankách?

01. 11. 2013  04:30  |   V dnešním srovnání produktů pro nejmenší jsme se zaměřili na ryze dětské účty v tuzemských bankovních domech a jejich obsah. Můžete se podívat, jaké bankovní domy mají ve svém portfoliu dětské účty a co v rámci nich nabízejí zdarma. více »

Dětské účty: Mohu založit účet dítěti nebo mladistvému v bance nemající produkty pro mládež?

24. 10. 2013  14:39  |   V minulém týdnu jsme zahájili další seriál tematických článků, konkrétně týkající se dětských účtů v tuzemských bankách. Při naší úvodní analýze se ukázalo, že zdaleka ne všechny banky přinášejí možnost založit účet dětem a mladistvým. Znamená to snad, že banky s omezenou produktovou nabídkou s klienty pod 18 let nepočítají?Ne tak docela... více »

Jsem rodič, chci účet pro své dítě – co nabízí tuzemské banky?

17. 10. 2013  15:46  |   Vývoj společnosti, všeobecně působící média a technologický pokrok společně způsobily, že děti předškolního i školního věku dnes standardně zvládají činnosti, o kterých si mohli nechat jejich vrstevníci z minulých generací zdát. To samé platí i o spotřebitelském chování (těžko si rodiče dnešních školáků mohli místo obědu v jídelně základní školy vyrazit na jídlo do restaurace či fastfoodu, navíc za vlastní peníze), a tudíž i ve vztahu k penězům. Nelze se proto divit, že se rodiče dnešních dětí chtějí co nejdříve začít s výchovou v oblasti finanční gramotnosti. Děti a peníze, to je hlavní téma našeho dalšího tematického seriálu na příští týdny. Jaké možnosti nabízí tuzemský bankovní sektor? více »

Rozumíme penězům: BANKY A STUDENTI

23. 11. 2011  15:41  |   Pan Erpéčko: Začíná akademický rok a pro desetitisíce mladých to znamená zásadní zlom: ze středoškoláků se stanou vysokoškoláky. Banky mají pro tyhle mladé a nadějné připravené lákavé produkty. Ale jako se vším, i s nimi je třeba umět zacházet. více »

Studentské účty českých bank - za co (ne)zaplatíte?

22. 10. 2011  15:27  |   O základních cenách studentských účtů jsme vás informovali v prvním díle tematického článku. Jak jsou na tom banky s poplatky vzhledem ke studentům? více »

Studentské účty? Mají studenti na bankovním trhu z čeho vybírat?

08. 10. 2011  16:32  |   Na tuzemském bankovním trhu je možné získat účty, které jsou bez poplatku. Tyto účty jsou logicky silným lákadlem pro studenty. A banky, které s poplatky nemají takový problém, toto logicky ví. Protože jsou studenti, a zejména ti vysokoškolští, pro banky velmi důležitými klienty s ohromným potenciálem, nabízí jim speciální účty - studentské účty. více »

Studenti chtějí vedení a zřízení účtu zdarma

17. 12. 2008  12:20  |   Průzkum ČSOB ukázal, že vysokoškolští studenti při výběru bankovního konta považují za nejdůležitější možnost zřízení a vedení účtu zdarma. více »

Který studentský účet je nejvýhodnější? (Právo, 18.9.2006)

01. 01. 2005  01:00  |   Banky se ve snaze získat mladé lidi, kteří jsou pro ni jako klienti velmi perspektivní, předhánějí v nabízení výhod. Což u jiných běžných účtů zatím nedělají. Přesto jsou i mezi studentskými účty velké rozdíly, o nichž by měl zájemce vědět. Na co se při výběru zaměřit? více »

Banky lákají studenty na výhodné účty (Novinky.cz, Právo, 4.10.2006)

01. 01. 2005  01:00  |   Banky se předhání v nabídce speciálních účtů pro studenty. Mladí lidé patří k lukrativním klientům, protože většinou u banky zůstanou i poté, co nastoupí do zaměstnání a vezmou si u ní i třeba hypotéku na bydlení. více »
1

Sekce obsahuje celkem 19 článků. Výše vypsáno 0 - 50Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti