Terminál mPOS od ČSOB a Ery míří k řemeslníkům, trhovcům i taxikářům


15. 10. 2014  20:52          komentáře (0)

ČSOB a Era ve spolupráci s O2 jako první na českém trhu startují komerční provoz přenosného platebního terminálu, který pomůže živnostníkům a obchodníkům zjednodušit platební styk se zákazníky i celkovou správu jejich financí. Z pilotního do komerčního provozu plynule přechází zhruba více než 500 podnikatelů a zájem o mobilní platební terminál stále roste. 

Terminál mPOS od ČSOB a Ery míří k řemeslníkům, trhovcům i taxikářům
Poslední dostupná data ukazují, že došlo na českém trhu k nárůstu počtu transakcí kartou u obchodníků o 23 %, z hlediska objemu transakce u obchodníků vzrostly meziročně o čtvrtinu*. Věříme, že díky mobilnímu platebnímu terminálu, který umožňuje akceptovat platební karty i v místech, kde to nebylo dříve možné a kde dominovala výhradně hotovost, dojde ještě k většímu zájmu o placení kartou. Lidé tak budou moct za provedenou práci zaplatit přímo řemeslníkovi či prodejci na trhu,“ vysvětluje Roland Katona, manažer útvaru Akceptace karet ČSOB a Ery. „Začali jsme také spolupracovat s taxislužbami, což přijde vhod například zákazníkům, kteří jinak při nedostatku hotovosti musí hledat bankomat, aby se vůbec dostali domů,“ dodává Roland Katona.

Průměrná částka, kterou mPOS přijme, se pohybuje okolo 600 korun. Rekordní částka zaplacená zákazníkem za provedené služby činí 23 690 korun. Jeden podnikatel provedl prostřednictvím terminálu mPOS více než 700 transakcí za měsíc a rekordní měsíční obrat na jednom terminálu byl zaznamenán v hodnotě 108 tisíc korun. Pro poskytnutí tohoto terminálu je nutné mít pouze chytrý mobilní telefon nebo tablet s operačním systémem Android od verze 4 či iOS verze 7 a vyšší, datové připojení, podnikatelský účet vedený u ČSOB či Ery a službu aktivně využívat.

Pro živnostníky, kteří nemají podnikatelský účet u ČSOB nebo Ery, připravil ve spolupráci s oběma bankami obdobné řešení operátor O2. „Službu jsme nazvali „Chytrá platba“ a zájemci z řad drobných podnikatelů si ji mohou pořídit online nebo u svého obchodního zástupce. Nemusí být přitom zákazníky našich mobilních služeb,“ říká Josef Puczok, který je ve společnosti O2 Czech Republic odpovědný za vývoj produktu Chytrá platba.

Mobilní terminál mPOS je zařízení pro akceptaci platebních karet MasterCard a Visa komunikující s chytrým mobilním telefonem či tabletem prostřednictvím technologie bluetooth. Terminál akceptuje kromě standardních čipových a magnetických karet také bezkontaktní platby včetně plateb mobilními telefony s technologií NFC. Služba vznikla ve spolupráci se společností O2 a za partnerské podpory Ingenico, Monet+, MasterCard a Visa.

VYHRAJTE AŽ 25 000 KORUN A ZŮČASTNĚNTE SE SOUTĚŽE STUDENTŮ VYSOKÝCH A STŘEDNÍCH ŠKOL - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ. MŮŽE SE JEDNAT O VÁŠ NEJVYŠŠÍ HODINOVÝ VÝDĚLEK VE VAŠEM ŽIVOTĚ!

mPOS_CSOB_kartaTerminál mPOS od ČSOB a Ery míří k řemeslníkům, trhovcům i taxikářům

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

3169358521

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

21375


ČÍSLO TÝDNE - 21 375 právě tolik návrhů na povolení osobního bankrotu bylo podáno v roce 2022. Jedná se o poměrně výrazný pokles proti předchozím létům, kdy naopak počet bankroků výrazně narůstal.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 23,8500
Kurz USD Americký dolar 1 USD 21,8640
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,0640
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 27,1425
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 23,7985
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,0900
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,8635
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více