Transparentní účty – víte, kolik stojí?


28. 02. 2013  17:00     Redakce BP.com     komentáře (0)

Transparentní účty, jsou, jak ukázala nedávná prezidentská kampaň, zatím v České republice v plenkách, Již delší dobu platí, že je ve standardní nabídce mají tři banky – Raiffeisenbak, Fio banka a také GE Money Bank.

Transparentní účty – víte, kolik stojí?
První dvě banky nabízejí transparentní účet jako specifickou položku v produktové nabídce, GE Money Bank jde trochu jinou cestou – dokáže zadarmo „ztransparentnit“ v podstatě jakýkoliv účet si zamanete. Společné mají účty ve zmíněných bankách jedno – vzhledem k tomu, že tyto účty často využívají subjekty z neziskového sektoru, jsou transparentní účty cenově velmi dobře dostupné. Ani jedna z bank si neúčtuje nic za zřízení, vedení, zrušení účtu, zdarma dostanete také internetové bankovnictví.

.

O TRANSPARETNÍCH ÚČTECH JSME PSALI TAKÉ ZDE

.

Ve Fio Bance a GE Money Bank nic nezaplatíte ani za příchozí platby a odchozí platby. Tento platební styk je standardně zpoplatněn v Raiffeisenbank, ale nedávná prezidentská kampaň a patálie kolem účtu Jana Fischera ukázaly, že se s bankou „dá domluvit“. Vítanou devizou účtů je také platební karta, s jejíž pomocí můžete platit (zdarma), anebo se dostat k hotovosti z bankomatu. Výběry zdarma nabízí všechny tři banky – nejvíce Fio (10krát), v Raiffeisenbank a GE Money Bank zdarma vyberete hotovost 2krát.

Faktem je, že transparentní účty „umí“ i jiné banky. Tak například v již zmíněné prezidentské kampani měli oba účastníci druhého kola volby (Zeman a Schwarzenberg) své transparentní účty u České spořitelny – ta je však zákazníkům standardně nenabízela a zatím se na tom nic nezměnilo.

Přehled základních poplatků – transparentní účty

BANKA

Zřízení a vedení

Internetové

bankovnictví

Příchozí platby (vlastní banka / jiná)

Odchozí platby (vlastní banka / jiná)

Výběr z vlastního ATM

Raiffeisenbank

zdarma

zdarma

5 / 7

4-19-80 / 6-21-80 *

zdarma 2x/měs.

Fio banka

zdarma

zdarma

zdarma

zdarma

zdarma 10x/měs.

GE Money Bank**

zdarma

zdarma

zdarma

zdarma

zdarma 2x/měs.

* internetbanking - telefon - přepážka

 

 

 

** běžný účet pro nadace

 

 

 

 

Zdroj: Sazbníky bank

 

 

 

 Transparentní účty – víte, kolik stojí?

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2020 na poplatcích již celkem zaplatili

23543365784

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

205


ČÍSLO TÝDNE - 205 miliard korun. Právě tolik činil schodek státního rozpočtu ke konci měsíce červenec roku 2020. Jedná se o historicky nejvyšší schodek samostatné České republiky. 


Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více