Tržby maloobchodníků za duben velmi příjemně překvapily


05. 06. 2020  13:59     Tomáš Volf     komentáře (0)

Tržby maloobchodníků si sáhly na dno dubnovým meziročním poklesem o 10,6 %.  V meziměsíčním vyjádření byl pád o 4,8 %. Jedná se o naprosto skvělý výsledek, protože odhady počítaly s dvojnásobným propadem.

Tržby maloobchodníků za duben velmi příjemně překvapily
Naprosto drtivý byl duben pro specializované prodejny s nepotravinářským zbožím, kde obchodům s oděvy a obuví klesly tržby o 81,1 %. Prodejny se sportovním zbožím, rekreacemi a kulturou o 55,1 %. Obchody s počítači a komunikačními přístroji o 28,3 %.

Mít na prodejně potraviny je dvousečné. Specializované prodejny s potravinami klesly o 40,9 %, zatímco u nespecializovaných prodejen s převahou potravin byl pokles jen o 0,4 %.

Každý, kdo jen trochu mohl přesunout obchod na internet, to udělal, protože tržby z internetového a zásilkového prodeje vzrostly o 47,5 %.

Zajímavější bude naopak sledovat tempo celkového zotavení. To by mělo přijít už s daty za květen, ale velkou neznámou zůstává síla poptávky. Rozhodující bude, do jaké míry se budou Češi připravovat na krizi a omezí svou spotřebu jen na to nejnutnější, nebo zda budou optimističtí ve svých očekáváních budoucích příjmů a utratí v obchodech více peněz.   

Tomáš Volf


Citfin-Logo_2013_CMYK Celý článek naleznete na www.citfin.cz Tržby maloobchodníků za duben velmi příjemně překvapily

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2021 na poplatcích již celkem zaplatili

2105998685

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne 70 000

70000


ČÍSLO TÝDNE - 70 000 právě tolik živnostníků se přihlásilo do poloviny ledna k platbě paušální daně, která činí 5469 korun. Je to méně než původně odhadovalo ministerstvo financí, ale naopak více než se mohlo ještě na začátku roku zdát, po schválení daňového balíčku. 


Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více