Tuzemské banky v únoru zvýhodňují hypotéky, chtějí více rozhýbat trh (HN)


04. 02. 2010  06:08     ČTK     komentáře (0)

Tuzemské hypoteční banky začaly ve snaze rozhýbat trh nabízet klientům různá zvýhodnění a nižší úrokové sazby. Některé hypoteční banky přišly se změnami u svých nabídek již v polovině ledna, další nyní.

Komerční banka například zahájila akci, v rámci které snížila úrokovou sazbu u hypoték o 0,1 až 0,3 procentního bodu (https://www.bankovnipoplatky.com/komercni-banka-zlevnuje-hypoteky---urokova-sazba-od-489-10069.html). Raiffeisenbank včera oznámila, že klienti mohou opět po více než roce získat hypoteční úvěry až do 90 procent hodnoty zastavené nemovitosti (https://www.bankovnipoplatky.com/raiffeisenbank-castecne-uvolnuje-pravidla-pro-poskytovani-hypotek-10065.html). U Hypoteční banky mohou hypotéku bez poplatku získat klienti, kteří o ni zažádají během února. Nabídka se vztahuje na úvěry do 85 procent hodnoty zastavené nemovitosti a s délkou fixace na pět nebo deset let. "Rozhodli jsme se, že rostoucí zájem klientů o naše hypotéky podpoříme slevou na poplatku," uvedl náměstek generálního ředitele Hypoteční banky Vlastimil Nigrin. Wüstenrot hypoteční banka vyřizuje v současné době zdarma hypotéky na vlastní bydlení poskytované do 85 procent zástavní hodnoty nemovitosti s pětiletou dobou fixace úrokové sazby. Novinkou je také od února možnost mimořádné splátky hypotečního úvěru v průběhu doby fixace úrokové sazby bez poplatků. Podmínkou je ovšem, že aktuální zůstatek úvěru po provedení mimořádné splátky nebude nižší než 70 procent aktuální zástavní hodnoty nemovitosti. mBank od února nabízí hypotéky z úrokovou sazbou od 4,5 procenta. Tento úrok ovšem získá klient s hypotékou do 50 procent zastavené nemovitosti a s variabilní úrokovou sazbou. Úrok u hypoték s pětiletým fixem a do 80 procent hodnoty nemovitosti začíná na 5,49 procenta. Vyřízení a vedení úvěru mBank nabízí zdarma (https://www.bankovnipoplatky.com/mbank-chce-znovu-ozivit-hypotecni-trh-v-cesku--sazby-u-hypotek-jdou-dolu-10216.html). Tuzemské banky v roce 2009 poskytly občanům hypotéky za 73,85 miliardy korun. Ve srovnání s rokem 2008 je to pokles o 39 procent.


Tuzemské banky v únoru zvýhodňují hypotéky, chtějí více rozhýbat trh (HN)

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2021 na poplatcích již celkem zaplatili

2205345866

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne 70 000

70000


ČÍSLO TÝDNE - 70 000 právě tolik živnostníků se přihlásilo do poloviny ledna k platbě paušální daně, která činí 5469 korun. Je to méně než původně odhadovalo ministerstvo financí, ale naopak více než se mohlo ještě na začátku roku zdát, po schválení daňového balíčku. 


Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více