Úrokové sazby hypoték – fixní sazby pod 3 procenta


20. 09. 2012  01:31     Luboš Svačina     komentáře (0)

Dobré zprávy pro klienty zvažující žádost o hypotéku. Podzimní hypoteční sezona startuje a banky se pustily do dalšího snižování nabídkových úrokových sazeb. Hypotéky s fixní úrokovou sazbou je nyní možné již u čtyř bank získat za méně než 3 procenta. Variabilní sazby se blíží hranici 2 procent.

Před čtrnácti dny jsme psali o tom, že úrokové sazby hypoték stojí na rozcestí a první zářijové dny ukážou, s jakou obchodní strategií banky vstoupí do podzimního klání. Nyní už je o směřování sazeb v následujících měsících rozhodnuto. Banky na nic nečekaly a úrokové sazby hypotečních úvěrů opět začaly snižovat. Od začátku měsíce změnu nastavení úrokových sazeb oznámilo 10 bank, z nichž většina mířila směrem dolů a co víc, hned v úvodu měsíce se další 2 banky dostaly se svou nabídkou fixních sazeb pod 3procentní hranici. Hypotéku s fixní sazbou za méně než 3 procenta v tuto chvíli na trhu nabízejí LBBW Bank, UniCredit Bank, Oberbank a Česká spořitelna.

.

   

.

Výsledkem vývoje uplynulých dní je přivírání nůžek mezi průměrnými fixními a variabilními sazbami. Rozdíl mezi indexy, které vývoj těchto sazeb mapují (GOFI 70 a GOFI VAR70) se v uplynulých měsících postupně ztenčil na půl procentní bod, což ilustruje výše uvedený graf. Ovšem i v případě variabilních sazeb očekáváme, že banky zareagují na vývoj trhu a ceny těchto hypoték i s ohledem na pokles sazeb ČNB půjdou dolů. Navíc v tuto chvíli se stále častěji hovoří o možném dalším snížení základních sazeb ČNB, takže podle našeho názoru není vůbec vyloučené, že hypotéky s variabilní úrokovou sazbou budou v dohledné době k mání za méně než 2 procenta. V tuto chvíli nejblíže k prolomení této hranice má Hypotéka ČS s proměnnou sazbou, kde se podle aktuálních zpráv z banky může klient při splnění všech podmínek dostat až na sazbu 2,08 procenta.

 Zdroj: GOLEM FINANCE s.r.o., banky, ČNB


Úrokové sazby hypoték – fixní sazby pod 3 procenta

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2021 na poplatcích již celkem zaplatili

11503565616

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

8


ČÍSLO TÝDNE - 8 právě tolik absurdních poplatků bude letošní rok soupeřit o titul Nejabsurdnější bankovní poplatek roku 2021. Spolu s novým generálním partnerem ankety Air Bank, a.s. jsme připravili také novou kategorii ankety. Hlasovat tak budete moci nově i o nejasbsurdnější bankovní proces.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 25,9100
Kurz USD Americký dolar 1 USD 21,6260
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,7025
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 29,8990
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 23,5105
Kurz HUF Forint 100 HUF 7,1700
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,2595
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více