Úvěry na bydlení zlevňují další banky (HN)


19. 01. 2010  10:13     Miroslava Jirsová     komentáře (0)

Banky a stavební spořitelny začaly spouštět akce, kterými chtějí rozhýbat zamrzlý trh s úvěry na bydlení. Během tohoto a minulého týdne se objevily hned čtyři zvýhodněné nabídky. Tři z nich jsou přitom časově omezené.

Komerční banka včera snížila úrokovou sazbu u hypoték o jednu až tři desetiny procentního bodu. Raiffeisenbank hned na to včera oznámila, že klienti mohou opět po více než roce získat hypoteční úvěry až do 90 procent hodnoty zastavené nemovitosti. Sazbu na úvěru v pondělí snížila i stavební spořitelna Modrá pyramida, a to o dvě až tři desetiny procenta. Stavební spořitelna ČS (Buřinka) už minulý týden vyhlásila akci na zřízení úvěrů zdarma. Komerční banka snížila úrokové sazby pro všechna období fixace. Sleva na sazbě ve výši tří desetin procenta přitom znamená, že na hypotéce ve výši dvou milionů klient každý rok ušetří zhruba šest tisíc korun (https://www.bankovnipoplatky.com/komercni-banka-zlevnuje-hypoteky---urokova-sazba-od-489-10069.html). "Pro nejoblíbenější období fixace na tři až pět let do 85 procent hodnoty zastavené nemovitosti platí nyní úroková sazba od 4,89 procenta," uvedla tisková mluvčí banky Monika Klucová. Nabídka ale platí jen při podání žádosti o hypotéku v období od 18. ledna do 14. února a zároveň při uzavření smlouvy do konce března. Hypotéku u Raiffeisenbank je od včerejška možné získat na 90 procent hodnoty nemovitosti, zatímco dosud to bylo 85 procent hodnoty. Podmínky banka zpřísnila v důsledku krize loni na podzim. Nyní očekává od tohoto kroku dílčí nastartování hypotečního trhu, který loni klesal. "Věříme, že tyto kroky přispějí k opětovnému nastartování hypotečního trhu. Předpokládáme, že v letošním roce by počet poskytnutých hypoték mohl být přibližně o desetinu vyšší než loni," uvedl produktový manažer Raiffeisenbank Jan Bureš. Raiffeisenbank zmírnila i omezení u neúčelové hypotéky, a to na 65 procent hodnoty nemovitosti namísto původních 50 procent (https://www.bankovnipoplatky.com/raiffeisenbank-castecne-uvolnuje-pravidla-pro- poskytovani-hypotek-10065.html). Zvýhodnění Modré pyramidy se týká Hypoúvěru, jehož sazba bude nově začínat na 4,59 procenta, i zajištěných úvěrů "Hypoúvěr garant" nově se sazbou od 5,14 procent. O dvě desetiny procenta úvěry zlevní běžným klientům, o tři pak těm, kteří si zřídí Modré konto. Akce trvá do 2. března. Buřinka nově odpouští nejen poplatek za klasický úvěr ze stavebního spoření, ale i u překlenovacích úvěrů, a to do konce března. Tento poplatek dosud činil jedno procento z výše úvěru. Při půlmilionové půjčce tedy klient ušetří pět tisíc korun.Ostatní velké tuzemské banky ani stavební spořitelny zatím žádné akce nechystají. Banky zaznamenaly v uplynulém roce podle očekávání pokles prodeje hypoték. Trh se podle odhadů propadl zhruba o 40 procent. Ke konci loňského září banky poskytly občanům hypotéky za 56,5 miliardy korun, zatímco o rok dříve to bylo přes 90 miliard.


Úvěry na bydlení zlevňují další banky (HN)

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2021 na poplatcích již celkem zaplatili

2687722675

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne 70 000

70000


ČÍSLO TÝDNE - 70 000 právě tolik živnostníků se přihlásilo do poloviny ledna k platbě paušální daně, která činí 5469 korun. Je to méně než původně odhadovalo ministerstvo financí, ale naopak více než se mohlo ještě na začátku roku zdát, po schválení daňového balíčku. 


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 26,1030
Kurz USD Americký dolar 1 USD 21,4870
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,7515
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 29,4055
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 24,2220
Kurz HUF Forint 100 HUF 7,3050
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,3557
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více