Koronavirus nakazil i auta. V dubnu se prakticky neprodávaly


20. 05. 2020  09:38     Tomáš Volf     komentáře (0)

Vlivem utlumení jednotlivých ekonomik v EU se propadá segment, na kterém je mnoho zemí včetně ČR životně závislých. Automobilový průmysl má za sebou nejhorší měsíc v historii co do počtu registrovaných vozidel. V dubnu jich bylo zaevidováno pouze 270 682, což je v meziročním srovnání více než 76,3 % pokles.

Koronavirus nakazil i auta. V dubnu se prakticky neprodávaly
Nejhůře na tom byla Itálie s meziročním poklesem registrací vozů o 97,6 %, následuje Španělsko s 96,5 %. Ve Francii bylo zaevidováno o 88,8 % méně vozů, než vloni.

V Německu se v dubnu propadl počet registrací o 61,1 %, přičemž celkový prodej automobilů v celé EU se propadl o neuvěřitelných 78,3 %, což znamená mírně přes 292 tisíc prodaných vozů.

Čísla za duben z ČR zatím nemáme, ale ta březnová ukazují, že obrázek o trhu automobilů bude vypadat podobně jako ve zbytku EU. V březnu se u nás prodej automobilů propadl o více než 30 %.

Dá se čekat, že v dalších měsících se prodeje i registrace vozidel v EU začnou pomalu zotavovat. Sekundární problém nastane v momentě otevření showroomů, protože spotřebitelé, a to jak domácnosti, tak firmy, budou mnohem obezřetnější ve svých výdajích zbytného zboží, mezi které nákup automobilu patří. Říká Tomáš Volf z Citfin.

Tomáš Volf


Citfin-Logo_2013_CMYK Celý článek naleznete na www.citfin.cz Koronavirus nakazil i auta. V dubnu se prakticky neprodávaly

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2021 na poplatcích již celkem zaplatili

2049732503

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne 70 000

70000


ČÍSLO TÝDNE - 70 000 právě tolik živnostníků se přihlásilo do poloviny ledna k platbě paušální daně, která činí 5469 korun. Je to méně než původně odhadovalo ministerstvo financí, ale naopak více než se mohlo ještě na začátku roku zdát, po schválení daňového balíčku. 


Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více