Visa Europe společně s GE Money Bank umožní klientům platit kartami s bezkontaktní platební technologií


11. 02. 2013  13:34     tz     komentáře (0)

GE Money Bank ve spolupráci s asociací Visa Europe spustila službu, která umožní bezkontaktní placení. Využití platby bezkontaktním způsobem
je skutečně široké – od minimarketů po hypermarkety, dále v prodejnách rychlého občerstvení, v restauracích či kavárnách. Možnost platby bezkontaktní kartou nabízejí např. obchodní řetězce Spar, Billa, Penny Market, Globus, McDonalds, Costa Café, Datart a také Cinema City.

Visa Europe společně s GE Money Bank umožní klientům platit kartami s bezkontaktní platební technologií
Na rozdíl od standardní platby kartou nová technologie umožní zákazníkům platit pouze jejím přiložením k čtečce  terminálu, který si kartu načte a platbu do 500 Kč uskuteční bez nutnosti zadat PIN. Platba kartou se tak pro zákazníky stane pohodlnější, jednodušší a rychlejší.

“Jsme velmi rádi, že GE Money Bank bude poskytovat bezkontaktní technologii spolu s námi a rozšíří tím nabídku karet pro své klienty. Rozvoj bezkontaktní technologie se na trhu opět posune dál a výhody této technologie budou mít pozitivní dopad nejen na držitele karet, ale
i na obchodníky. Zavedením tohoto produktu se jen potvrzuje, že Česká republika je v oblasti platebních systémů jedním z nejinovativnějších trhů v Evropě.“ uvedl Marcel Gajdoš, regionální manažer Visa Europe pro Českou a Slovenskou republiku.
„Na trh uvádíme bezkontaktní kreditní kartu Visa Gold, která je určena pro náročné klienty. Tato karta je vybavená bezkontaktní technologií Visa PayWave, která umožňuje platit pouhým přiložením karty k terminálu. Z našeho pohledu je přínosem zejména možnost rozšířit portfolio našich karetních produktů o bezkontaktní platební kartu Visa.“ uvedl Jiří Kejla, produktový manažer GE Money Bank.

Bezkontaktní technologie je bezpečná. Zákazník při bezkontaktním placení kartu nevydává z ruky a může tak po celou dobu transakce dohlížet na její průběh. Pokud karta zaznamená několik po sobě jdoucích bezkontaktních transakcí, je držitel karty vyzván ke vložení karty
do platebního terminálu a zadání PIN. Opatření slouží jako potvrzení, že uživatel karty je jejím držitelem, což snižuje možnost podvodu v případě odcizení či ztráty karty.

Bezkontaktní platební technologie byla poprvé představena ve Velké Británii v roce 2007
a v současné době ji mohou zákazníci využívat v řadě evropských zemí, jako například
ve Španělsku, Francii, v Turecku, nebo u našich sousedů v Polsku či na Slovensku.Visa Europe společně s GE Money Bank umožní klientům platit kartami s bezkontaktní platební technologií

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

24962649872

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

46


ČÍSLO TÝDNE - 46 právě tolik miliard korun investuje v České republice do rozšíření výroby čipů společnost ONSEMI. Jedná o největší investici v dějinách ČR.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,9680
Kurz USD Americký dolar 1 USD 23,3520
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,7710
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 29,5140
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 26,1100
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,2950
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,0165
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více