Volksbank CZ podpořila osm projektů za více než 100 tisíc korun


13. 02. 2013  13:37     tz     komentáře (0)

Volksbank CZ poprvé rozdělila finanční zdroje, které její zaměstnanci v průběhu roku 2012 ukládali do charitativního fondu. Z celkové částky 102 102 korun bylo podpořeno osm adresných projektů, které doporučili přímo zaměstnanci. Z celkem 14 navržených je vybrala správní rada fondu. Peníze poputují na podporu projektů menšího rozsahu, které udělají radost v domovech pro děti i seniory nebo v centrech sociální integrace pro postižené.
„Pomáhat potřebným na různých úrovních je dlouhodobým strategickým cílem naší banky a do společensky prospěšných aktivit se zapojujeme již řadu let. V loňském roce jsme se rozhodli zřídit charitativní fond, do kterého v průběhu celého roku přispívali zaměstnanci. Ti také mohli přicházet s návrhy na projekty, které si zaslouží naši pozornost a finanční podporu,“ uvedla tisková mluvčí Volksbank CZ Lucie Hálová. „Příjemným zjištěním byla nejen výše částky, ale i smysluplné projekty, se kterými kolegové přicházeli. Podařilo se tak plně pokrýt potřeby osmi menších projektů. V podpoře těchto adresných aktivit vidíme smysl, protože udělají radost konkrétním lidem,“ doplňuje Hálová.
Částkami v rozpětí 7–20 tisíc korun byly podpořeny například projekty Nadačního fondu dětské onkologie Krtek, Oblastní charity Vyškov nebo Domova pro seniory Kamenec, v němž za peníze získané z fondu pořídí infrazářič pro léčbu a rehabilitaci seniorů. Podpory se dostalo i centru Bazalka, které pomáhá lidem s poruchami autistického spektra a těžkým mentálním postižením nebo dětskému domovu v Čeladné, jehož chráněnci díky finančnímu příspěvku vyrazí na jednodenní lyžování do Beskyd. „S podpořenými organizacemi se snažíme domluvit i na další spolupráci na bázi dobrovolnických aktivit, které u kolegů z banky získávají na oblibě. Naši zaměstnanci by tak mohli pomoci například s úklidem, venkovními úpravami areálu, organizací dětského dne nebo jiným nefinančním způsobem,“ doplnila Lucie Hálová.Volksbank CZ podpořila osm projektů za více než 100 tisíc korun

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2020 na poplatcích již celkem zaplatili

20602279532

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

655


ČÍSLO TÝDNE - 655 právě tolik bylo vyhlášeno bankrotů tuzemských podnikatelů jen v průběhu června tohoto roku. Jedná se o nejvyšší počet bankrotů za celý rok. Podnikatelé krachují zejména z důvodu postižení koronavirovou krizí. Ohroženi jsou podnikatelé podnikající v automobilovém průmyslu či turistických službách.


Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více