Výběry z bankomatů UniCredit jsou v zahraničí stejně levné jako v ČR


26. 06. 2012  14:31     tz     komentáře (0)

Už pátou sezónu mohou klienti UniCredit Bank vybírat v zahraničí hotovost z bankomatů skupiny UniCredit za stejných podmínek jako v České republice. Další výhody mohou během svých cest využít, pokud si svoji debetní kartu připojí ke dvěma účtům. Výrazně totiž ušetří na případných konverzích a zajistí se tak proti kurzovému riziku.

Jednotná sazba za výběr z bankomatu v Česku i zahraničí výrazně usnadňuje cestování turistům na dovolené i lidem vyjíždějícím na služební cesty, kteří si již nemusí hlídat, jestli si s sebou vzali dostatečnou hotovost. Naši klienti mohou mít u sebe bezpečné množství peněz, které právě potřebují, a v případně nutnosti si další obnos vyberou z jakéhokoliv bankomatu skupiny UniCredit bez navýšení nákladů,“ říká Darek Filip, ředitel Household Financing UniCredit Bank.

 Klienti UniCredit Bank využívající některé z Osobních nebo Business kont mají dokonce výběry z bankomatů v ČR i v zahraničí zcela zdarma, ostatním je za každý takovýto výběr účtováno pouze 5 Kč. Už pátým rokem tak klienti UniCredit Bank šetří na každém výběru z bankomatu v zahraničí desítky korun.  V současné době mohou klienti UniCredit Bank využít více než 19 000 bankomatů ve 20 evropských zemích, kde působí skupina UniCredit. „V průběhu loňského léta vybírali naši klienti nejčastěji hotovost v Itálii, Chorvatsku, Německu, ale také v Rusku. V počtu výběrů z bankomatů v jednotlivých městech se na prvních místech objevovala Barcelona, Řím, Antalya, Istanbul a Split,“ popisuje Darek Filip, ředitel Household Financing UniCredit Bank.  Češi se naučili na svých cestách šetřit náklady ještě dalším způsobem. V období dovolených UniCredit Bank zaznamenává nárůst zájmu o připojení debetních karet k dvěma účtům, v současnosti se podíl karet navázaných na dva běžné účty v různých měnách pohybuje okolo 6,5 %. Kromě korunového účtu je největší zájem o účet vedený v eurech.  Hlavní výhodou propojení debetní karty se dvěma účty je odstranění kurzového rizika. Pokud klient vybírá z bankomatu v Česku, je mu transakce automaticky odečtena z korunového účtu v poměru 1:1. Pokud vlastní účet v eurech a cestuje na dovolenou do Řecka, Španělska či Itálie, jsou mu veškeré eurové transakce účtovány rovněž v poměru 1:1 z eurového účtu.  

Bankomaty skupiny UniCredit v zahraničí

Na webových stránkách UniCredit Bank je k dispozici uživatelsky jednoduchý nástroj na vyhledání nejbližšího bankomatu v zahraničí patřícího do skupiny UniCredit – http://www.unicreditbank.cz/cz/kontakty/bankomaty-unicreditgroup.html.Výběry z bankomatů UniCredit jsou v zahraničí stejně levné jako v ČR

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2021 na poplatcích již celkem zaplatili

11836246870

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

88


ČÍSLO TÝDNE 88 právě na takové výši se nachází výkon naší ekonomiky ve vztahu k průměru výkonu 19 zemí eurozóny. Jedná se o dosud nejvyšší výkon České republiky ve vztahu k nejvyspělejším evropským zemím.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 25,8950
Kurz USD Americký dolar 1 USD 21,5620
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,6855
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 30,0480
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 23,4845
Kurz HUF Forint 100 HUF 7,1500
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,2561
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více