Výzkum:
zlato jako bezpečný úkryt před inflací a nejistou ekonomikou zejména v posledních 3 letech


15. 11. 2013  02:06     David Mitrenga     komentáře (0)

Více než polovina investorů do drahých kovů volila tuto formu investice ve větší míře teprve v posledních třech letech. Hlavním motivem většiny střadatelů je ochrana proti inflaci a zhoršení ekonomiky, ale také snaha diverzifikovat své portfolio. Při výběru prodejce investičního zlata je rozhodujícím kritériem cena a také předchozí zkušenosti s prodejcem. Spolu s dalšími závěry to vyplývá z aktuálního výzkumu společnosti AuPortal.

Výzkum: zlato jako bezpečný úkryt před inflací a nejistou ekonomikou zejména v posledních 3 letech
Mezi investory do drahých kovů najdeme spíše konzervativní průměrně zkušené střadatele, kteří investují většinou dvakrát až třikrát do roka. Konzervativní chování investorů je podrženo také tím, že bývají loajální a poměrně neochotně mění prodejce investičních kovů. Nejdůležitějším kritériem pro výběr prodejce je sice cena, ale také právě předchozí zkušenost s prodejcem a doporučení rodiny nebo známých.

.

ZLEVNĚTE SI ÚVĚR!

.

Investoři do drahých kovů bývají poměrně ponaučenými investory a chladnými analytiky. Více než čtyři pětiny jich hledají prodejce na internetu. Také proto u prodejců oceňují zejména přehlednost e-shopu, dostupnost produktů a spolehlivost v dodání zvoleného zboží.

„Investor do zlata je konzervativní povahy, nejedná příliš impulzivně a vztahy buduje na vzájemném respektu. Naším cílem bylo zmapovat potřeby investorů do drahých kovů. Nároky na poskytování služeb v oblasti investic narůstají. Cena už není zcela zásadní a u drobných rozdílů se zákazník raději přikloní ke kvalitě služeb,“ říká Bronislav Beneš, business manager společnosti AuPortal.

Data Českého statistického úřadu ukazují, že české domácnosti zažily výrazné navýšení úspor v roce 2009, ale následující dva roky tyto úspory klesaly navzdory mírnému oživení ekonomiky. „Nepříznivý ekonomický vývoj a nevýrazný růst příjmů dohnal domácnosti k dalšímu navyšování úspor, což se částečně odrazilo v posledních třech letech také v jejich ochotě ukládat prostředky do investičního zlata. Podle našich odhadů bude obliba zlata jako investičního přístavu i nadále růst,“ doplňuje Bronislav Beneš.

.

1111

.

O AuPortal

Společnost byla založena skupinou investorů, s cílem vybudovat v tuzemsku spolehlivého dodavatele investičního zlata a stříbra pro diverzifikaci vlastního portfolia. Profesionální servis spolu s nejnižším prémiem pro zlato a stříbro v České republice dělá z této značky seriózního a důvěryhodného partnera investorům z řad soukromých osob, živnostníků a majitelů firem. V nabídce společnosti AuPortal jsou mince, slitky a cihly v hodnotě desítek až několika set tisíc korun. Zákazníci si mohou vybrat vlastní způsob nákupu. K dispozici mají moderní e-shop, kamenné prodejny v Praze a Brně a také Zlaté konto. Více informací na www.auportal.cz nebo www.facebook.com/auportal.cz

* Výzkum byl proveden v říjnu 2013 metodou online dotazníku mezi investory do drahých kovů. Celkový zkoumaný vzorek činil 145 investorů.Výzkum: zlato jako bezpečný úkryt před inflací a nejistou ekonomikou zejména v posledních 3 letech

Diskutovat (0)


Vinou spících peněz na neúročených účtech Češi od počátku roku přišli o

24199695950

Devizová kalkulačka

Vypočítat

Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,5310
Kurz USD Americký dolar 1 USD 24,6040
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,0980
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 28,1830
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 25,1040
Kurz HUF Forint 100 HUF 5,8500
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9659