Waldviertler Sparkasse opouští Prahu


28. 03. 2008  09:56     Hospodářské noviny     komentáře (0)

Rakouská WSPK, která má v Česku sedm obchodních míst, zde působí od roku 1993.

Banka Waldviertler Sparkasse von 1842 (WSPK) stahuje své aktivity z Prahy a od 30. září se chce soustředit na trh v jižních Čechách a na jižní Moravě. Asi 2000 klientů pražské pobočky WSPK bude mít možnost zůstat v péči jiné pobočky, služby jim nabídne také Česká spořitelna. Včera to řekl předseda představenstva banky Gerhard Hufnagl.
"Rozhodli jsme se ukončit činnost pražské pobočky proto, že se chceme do budoucna zaměřit a prohloubit své působení spíše v oblastech, kde se cítíme doma a kde nás klienti a veřejnost vnímají jako domácí spořitelnu," uvedl Hufnagl. Zdůraznil, že tento krok nemá hospodářské pozadí. Generální ředitel České spořitelny Gernot Mittendorfer odmítl spekulace o koupi pobočky. "Předmět koupě neexistuje," podotkl Hufnagl.
Zaměstnanci pražské pobočky WSPK budou moci využít nabídky jiné práce nejen od WSPK, ale také od ČS. Prodej sídla na Senovážném náměstí bude oddělený od převodu klientů.

 

Rakouská WSPK, která má v Česku sedm obchodních míst, zde působí od roku 1993. Její nabídku představují úvěrové a spořící produkty pro malé a střední podniky, města a obce či obyvatelstvo.

 

 Waldviertler Sparkasse opouští Prahu

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2021 na poplatcích již celkem zaplatili

1929321686

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

14


ČÍSLO TÝDNE: 14 tolik bilionů korun by musely investovat České firmy, aby dosáhly kapitálové vybavenosti našich Německých konkurentů. Do té doby bude naše ekonomika pracovat s výrazně nižší přidanou hodnotou a tedy i mzdami a výnosy.


Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více