Zájem o pojištění proti ztrátě zaměstnání roste


15. 10. 2009  10:54     Markéta Dvořáčková     komentáře (0)

V reakci na ekonomickou krizi zaznamenala GE Money Bank v poslední době zvýšený zájem o rozšířenou variantu pojištění schopnosti splácet zahrnující pojištění v případě ztráty zaměstnání. O tento druh pojištění projevilo zájem zhruba 45 % klientů, kteří buď o Expres půjčku žádají, nebo ji už mají. Ve srovnání například se začátkem roku 2009 vzrostl zájem o toto pojištění téměř pětinásobně.

„Lidé si stále více uvědomují rizika, která jsou pro ně spojená s probíhající ekonomickou krizí. Jedním z nich je i možná ztráta zaměstnání. Proto k nám v poslední době stále častěji přicházejí klienti, kteří mají či teprve žádají o osobní půjčky, a projevují zájem uzavřít si rovněž pojištění schopnosti splácet vztahující se na případ ztráty zaměstnání. V současnosti má o toto pojištění zájem téměř každý druhý žadatel o Expres půjčku,“ uvádí Viktor Houška, manažer pojišťovacích produktů GE Money Bank.   Pojištění schopnosti splácet úvěr GE Money Bank, druhá největší banka na českém trhu v oblasti spotřebitelských úvěrů, byla první velkou bankou v ČR, která možnost pojištění splácet úvěr svým klientům nabídla. Klienti si mohou vybrat ze dvou variant tohoto druhu pojištění. Soubor pojištění splácet úvěr typu A zahrnuje pojištění pro případ pracovní neschopnosti (z důvodu dlouhodobé nemoci či úrazu), plné invalidity a úmrtí a soubor pojištění typu B k tomu ještě přidává pojištění pro případ ztráty zaměstnání. Oba produkty mohou využít klienti z řad fyzických osob. Pojištění pro případ ztráty zaměstnání lze uplatnit pouze v případě, že klient je zaměstnán na dobu neurčitou, byl zaměstnán nepřetržitě v předcházejících 12 měsících a není ve zkušební době. Plnění pojistné události může klient využít po uplynutí devadesáti dnů od uzavření pojištění. GE Money poskytuje zákazníkům možnost pojištění schopnosti splácet úvěr ve spolupráci s pojišťovnou CARDIF PRO VITA.   Expres půjčka Expres půjčka byla prvním úvěrem „na počkání“ na českém trhu. GE Money Bank nyní poskytuje klientům, kteří se rozhodnou pro Expres půjčku ve výši od 30 do 100 tisíc se splatností 72 měsíců, 5% bonus z půjčené částky. Odměnu obdrží zákazníci na svůj účet po čtyřech zaplacených splátkách a mohou ji použít na cokoliv. Podmínkou pro vyplacení bonusu je korektní splácení Expres půjčky. Druhou nabídkou, jež GE Money Bank pro své zákazníky letos na podzim připravila, je zrušení poplatků u úvěrů nad 101 tisíc korun. Klientům, kteří si půjčí 101 až 600 tisíc korun, nebude banka účtovat poplatek za poskytnutí úvěru (1 % či minimálně 500 korun) ani poplatek za vedení úvěrového účtu po celou dobu vedení úvěru. Úspora se tak může pohybovat od 2 186 až do 11 664 korun. Obě nabídky, které GE Money Bank ve spojení s Expres půjčkou pro letošní podzim připravila, platí až do konce roku 2009.Zájem o pojištění proti ztrátě zaměstnání roste

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2021 na poplatcích již celkem zaplatili

27944695900

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

430


ČÍSLO TÝDNE 430 právě tolik miliard korun vyplatila Česká republika od roku 2006 na podporu obnovitelných zdrojů energie, zejména pak solárních elektráren. Ročně se tak vyplatí více než 45 miliard korun.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 25,3600
Kurz USD Americký dolar 1 USD 21,6270
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,5230
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 29,7305
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 23,2005
Kurz HUF Forint 100 HUF 7,1850
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,1244
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více