Zájem o úvěry družstevních záložen neustále roste


25. 05. 2011  10:02     Jan Vlček     komentáře (0)

Zájem o úvěry roste úměrně s ustupující hospodářskou krizí. Především podnikatelé hledají možnosti, jak získat finance na rozvoj svého podnikání. Stále více jich, i díky velmi konzervativnímu přístupu bank, míří do družstevních záložen.

Získat úvěr u některého z bankovních domů není jednoduché, především díky přísným podmínkám. Ekonomická krize postihla především malé a střední podnikatele, kteří se dostali do finančních potíží ne vždy vlastní vinou. Díky těmto historickým prohřeškům tak mají často problém získat finance na svoje podnikání. V současné době, díky ekonomickému oživení, takových žadatelů přibývá. Pokud neuspějí v bance, začnou hledat alternativy, mezi které patří družstevní záložny, případně další nebankovní subjekty. Právě do záložen směřují jejich další kroky nejčastěji a tyto finanční instituce, plně kontrolované centrální bankou, tak evidují rostoucí zájem o úvěry. Jedním takovým subjektem je i AKCENTA, spořitelní a úvěrní družstvo, která oznámila, že i přes své krátké působení na trhu poskytla k dnešnímu dni už úvěry v celkové výši přes půl miliardy korun.

 POTŘEBUJETE PŮJČIT? PŮJČTE SI MEZI SEBOU, BEZ POPLATKU

„Tam, kde banky ztrácejí, spořitelní a úvěrní družstva získávají. Díky vyšší míře flexibility a hlavně rychlosti při posuzování úvěrů dokážeme nabídnout především podnikatelům takový úvěrový produkt, který odpovídá jejich požadavkům. I proto máme řadu klientů, kteří neuspěli se svojí žádostí v bance, ale my jsme schopni jim úvěr poskytnout,“ uvedl Stanislav Rokos, obchodní ředitel společnosti AKCENTA, spořitelní a úvěrní družstvo a dodal: „Stále rostoucí zájem podnikatelů o naše úvěrové produkty pozorujeme od začátku roku. Za první tři měsíce letošního roku evidujeme téměř trojnásobné zvýšení počtu schválených úvěrů oproti stejnému období vloni.  Předpokládám, že tento stoupající trend bude nadále pokračovat i díky tomu, že povědomí o značce AKCENTA roste.“Zájem o úvěry družstevních záložen neustále roste

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2021 na poplatcích již celkem zaplatili

11838031861

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

88


ČÍSLO TÝDNE 88 právě na takové výši se nachází výkon naší ekonomiky ve vztahu k průměru výkonu 19 zemí eurozóny. Jedná se o dosud nejvyšší výkon České republiky ve vztahu k nejvyspělejším evropským zemím.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 25,8950
Kurz USD Americký dolar 1 USD 21,5620
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,6855
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 30,0480
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 23,4845
Kurz HUF Forint 100 HUF 7,1500
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,2561
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více